Бізнес, Новини, Технології

DATA SMART-аналіз – запорука реальної об’єктивності LIGA ZAKON AWARDS 2020

26 Листопада, 2020

Реалії вимагають максимальної діджиталізації рейтингування українського бізнесу. Для того, щоб це реалізувати, потрібно створювати системи голосування, які базуються на відсутності доступу персоналу рейтингу та загалом людського чинника.

У 2019 році компанія ЛІГА:ЗАКОН ініціювала новий рейтинг і розпочала з юридичного ринку – LIGA ZAKON AWARDS (https://awards.ligazakon.net/).

DATA SMART-аналіз – запорука реальної об'єктивності LIGA ZAKON AWARDS 2020 - tech, news, businessDATA SMART-аналіз – запорука реальної об'єктивності LIGA ZAKON AWARDS 2020 - tech, news, business

Цьогоріч Всеукраїнський юридичний рейтинг LIGA ZAKON AWARDS 2020 став більш діджитальним, з оновленою методологією.

Якщо говорити загалом про методологію рейтингу LIGA ZAKON AWARDS 2020, то вона складається з двох ґрунтовних частин:

  • традиційне оцінювання кейсів журі (як гравці ринку, так і науковці, представники бізнес-спільнот і держорганів) за зашифрованими анкетами учасників без зазначення імен і назв номінантів;
  • автоматизований алгоритм рейтингування на підставі відкритих даних.

Загальний бал і визначення переможців рейтингу відбуватиметься в такому співвідношенні: 70% становитиме сума всіх оцінок журі за конкретною анкетою і 30% покаже результат DATA SMART- аналізу.

Якраз новинкою й запорукою об’єктивного та неупередженого оцінювання номінантів і стала унікальна технологія DATA SMART-аналізу.

DATA SMART-аналіз – запорука реальної об'єктивності LIGA ZAKON AWARDS 2020 - tech, news, business

DATA SMART-аналіз рейтингу LIGA ZAKON AWARDS 2020 – це метод оцінки юридичної фірми чи конкретного юриста, що здійснюється на основі інформації, зібраної з різних джерел, яка показує такі параметри:

  • фінансові результати,
  • висвітлення діяльності компанії у ЗМІ,
  • оцінка роботи персоналу компанії.

Механізм працює так, що всі зібрані дані формують єдину базу й пов’язуються між собою залежно від згадувань юридичних осіб / брендів і ФОП. На основі виявлення таких чинників, як назва компанії / юридичної особи, П. І. Б. засновників компанії та ФОП, адреси ведення діяльності тощо, уся інформація групується навколо певного бренду (назви юридичної фірми, яку використовують на ринку), що є ключовим елементом системи.

Після цього всі отримані дані пропускають через формулу, згідно з якою кожен вид інформації дає певну кількість балів.

Сума таких балів і визначає місце компанії в рейтингу.

Метод DATA SMART-аналізу містить:

  • автоматизований збір інформації про всіх юридичних осіб і ФОП, які під час реєстрації як основний КВЕД указали “надання юридичних послуг”,
  • автоматизований збір інформації залежно від згадувань у ЗМІ всіх ключових брендів юридичного ринку України,
  • прив’язку інформації про фізичних і юридичних осіб до конкретного бренду,
  • оцінку зібраних даних відповідно до формули рейтингу.

Тобто суттєва відмінність цієї методології полягає в наявності автоматизованої системи збору й оцінки інформації, яка мінімізує вплив суб’єктивних чинників.

Такий складний і комплексний механізм дає змогу зробити максимально об’єктивне оцінювання отриманих даних. Ба більше, абсолютно виключено можливість “непомітного коригування” бала будь-якого номінанта рейтингу з огляду на особисті вподобання.

DATA SMART-аналіз поєднує унікальні для України рішення, що базуються на найкращому міжнародному досвіді й власній експертизі компанії ЛІГА:ЗАКОН у створенні ІТ-продуктів. Він охоплює весь діючий юридичний ринок, надає різні зрізи інформації та формує результати рейтингу постійно.

Завдяки цьому рейтинг LIGA ZAKON AWARDS 2020 демонструє систематичну динаміку й показує тривалий процес щоденного рейтингування юридичного ринку в будь-який момент часу.

Подібних аналогів такої технології немає ані в українських, ані в закордонних рейтингах. Деякі дослідники також використовують відкриті дані, однак збір й аналіз такої інформації здійснюють люди, що створює певні ризики людського чинника в об’єктивності результатів.

За кордоном ситуація не краща, адже в багатьох країнах узагалі немає відкритих реєстрів, які б дали змогу дізнатися інформацію про юридичну компанію без її згоди й участі в цьому процесі. Саме тому DATA SMART-аналіз є своєрідним ноу-хау компанії ЛІГА:ЗАКОН і тією перевагою, яка кардинально відрізняє від інших рейтингів.

Таким чином, за підсумками результатів LIGA ZAKON AWARDS 2020 буде опубліковано список реальних ТОП юридичних компаній із зазначенням кількості набраних балів за результатами DATA SMART-аналізу, а також названо топ-3 або топ-5 компаній і юристів у кожній із номінацій і, відповідно, оголошено переможця в кожній номінації.

Новацією 2020 року також стало рейтингування найкращих юридичних департаментів неюридичного бізнесу (агро-, телеком-, енергетичного тощо). Тобто номінанти презентували кейси захисту власних компаній. Це дало змогу показати різноплановість ринку юридичних послуг і залучити представників інших професійних спільнот.

Валерій Решетняк, директор Legal Tech-бізнесу ЛІГА:ЗАКОН:

“Методологія DATA SMART-аналізу є ефективним механізмом автоматизованої оцінки юридичної компанії та окремих юристів на основі відкритих даних. На сьогодні юридичний ринок переповнений різноманітними рейтингами, однак є момент недовіри до їх результатів.

Готуючись до запуску LIGA ZAKON AWARDS 2020, наша команда прагнула вирішити завдання створення саме об’єктивного рейтингу. Водночас ми розуміємо, що такі результати можуть сподобатися не всім. Оцінки цього рейтингу дозволять українському бізнесу по-новому подивитися на ринок юридичних послуг: його учасники зможуть закріпити своє положення й виявити нових сильних конкурентів, а бізнес-аудиторія отримає ще один дієвий механізм для забезпечення своєї діяльності”.

Церемонія нагородження переможців відбудеться 26 листопада 2020 року у форматі онлайн-шоу, де в прямому ефірі на YouTube буде оголошено переможців.

Докладнішу інформацію про Всеукраїнський юридичний рейтинг LIGA ZAKON AWARDS 2020 можна отримати за посиланням: https://awards.ligazakon.net/.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu