Жінки, Новини, Технології

5 жінок завдяки яким ІТ-сфера така, якою ми бачимо її зараз

10 Грудня, 2020

Ми щиро віримо, що стереотип «найкращий винахід жінок – борщ» давно мертвий. А якщо ви ще сумніваєтеся, що жіноча половина людства може домогтися успіху в «чоловічих» сферах, не поспішайте з висновками. Спеціально для вас підготували історії п’яти жінок, які кардинально змінили ІТ-сферу.

Ада Лавлейс

Іронічно, але саме завдяки жінці ми взагалі можемо говорити про програмування і розробки. Ада Лавлейс була дочкою Джорджа Байрона, але, попри це, не відчувала ніякої тяги до поезії та мистецтва. Їй більше подобались точні науки, тому вона з самого дитинства вивчала математику. Ставши дорослою дівчина познайомилася з математиком Чарльзом Беббідж. І пізніше зайнялася перекладом записів про обчислювальну машину, яку він створив. Попутно вона залишала свої коментарі та заповнювала прогалини, які знаходила в напрацюваннях Беббиджа. Лавлейс склала першу у світі програму і поклала початок програмування в цілому.

Мері лі Вудс

Ще в школі дівчинка мала особливу пристрасть до математики, вирішуючи завдання підвищеної складності та вивчаючи програму поза шкільного курсу, щоб дізнатися більше. Завдяки тязі до науки Мері була помічена компанією, яка займалася створенням комерційних комп’ютерів. Довгий час жінка займалася розробкою алгоритмів, тестуванням роботи обладнання і програмуванням. Але те, що вона перебувала у самих джерел створення комерційних комп’ютерів, не було єдиним внеском в ІТ сферу. Вона також є матір’ю творця інтернету Тіма Бернерса Лі, якому саме вона з дитинства прищепила любов до точних наук і програмування.

Елен Хенкок

Якби не ця жінка, можливо, ми б не змогли минулого тижня спостерігати за новою презентацією iPhone. У 90-е Елен була директором Apple і саме вона запропонувала створити операційну систему, яка була орієнтована на користувача. Для реалізації плану був необхідний продукт розроблених NeXТ, де якраз працював Стів Джобс. Apple придбав компанію NeXT і Джобс повернувся до яблучної корпорації.

Грейс Хоппер

Ламати стереотипи, здається, улюблене заняття цієї дами. Все почалося з того, що Грейс прийшла на службу у військовий флот США, хоча на той момент важила понад 47, що майже на 7 кілограмів менше норми для військових. Вона стала кращою випускницею Школи курсантів резерву в коледжі міста Сміт. Відразу після її закінчення зайнялася дослідженнями в області розробки. Грейс стала творцем першого компілятора і придумала мови програмування, без яких сучасна сфера ІТ просто б не існувала.

Маріса Майєр

Перша жінка в компанії Google і найуспішніший керівник Yahoo. Вона успішно закінчила Стенфордський університет і отримала ступінь зі штучного інтелекту, який на той момент перебував на початкових стадіях розробки. Вона доклала руку до створення головної сторінки пошукача Google, розробила корпоративну культуру компанії і займалася питаннями стажування перспективних молодих фахівців. Саме завдяки Марісі Майер ми бачимо Google таким, як зараз.

Ці жінки є яскравим прикладом того, що для успішної кар’єри в ІТ необхідні лише завзятість і працьовитість. Тому, якщо ви ще сумніваєтеся – спробуйте самі. Запишіться на курси і, можливо, через кілька років саме ваше ім’я увійде в історію ІТ-сфери.

 

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu