Люди, Новини, Продуктивність

«Жайворонків та сов не буває. Це спроби виправдати лінь». Володимир Копоть про свій досвід раннього підйому

09 Червня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Володимир Копоть, співзасновник онлайн-сервісу юридичної перевірки нерухомості Monitor.Estate, в колонці для MC.today розповів, як почав прокидатися о 5 ранку і як цей досвід змінив його життя. Ми в UAspectr ділимося його цікавим досвідом з вами.

Коли на годиннику 5:02

Задзвонив будильник, на годиннику 5:02. У поспіху намацуєш телефон, щоб швидко його відключити, поки він не розбудив всю сім’ю. Сам в цей момент думаєш: що я роблю, навіщо, для кого? Адже за вікном глуха ніч, близько нуля і дощ.

З такими думками пару років тому починався мій ранковий підйом щодня о 5 ранку. У мене це виходило не відразу. Були складнощі з мотивацією, з метою на день і на життя.

Я розумів переваги раннього пробудження. Днем відчуваєш себе легко і невимушено, розумієш, який класний день видався. Але настає новий ранок, і ти починаєш все спочатку. Як зомбі.

Ті плюси, що я отримав в результаті раннього підйому, допомогли мені виробити дисципліну, яка переросла у звичку.

До пробудження сім’ї та старту нового робочого дня я встигав не тільки приготувати сніданок, але і виконати багато інших справ. Наприклад, приділити час плануванню, спорту (зазвичай це або пробіжка, або йога), закрити за 15 хвилин питання, яке провисало цілий день напередодні.

Ще однією перевагою є те, що день стає довшим. Фізично. Причому це не такі дні, проживаючи які рахуєш години до вихідних. Це час, коли хочеться творити та працювати з посмішкою.

Вам брешуть – люди не діляться на сов і жайворонків

Якось я прочитав книгу Кела Ньюпорта «У роботу з головою» (Deep Work), в якій мені багато зайшло, але я ніяк не міг зрозуміти, коли ж ця глибока робота настає. Адже протягом дня мене постійно відволікають або можуть відвернути соцмережі, Telegram-канали, пошта, повідомлення, дзвінки. І тільки з пробудженням рано вранці, поки всі сплять, в тому числі сім’я, колеги, партнери, я почав розуміти, що автор мав на увазі і як це працює.

Особливо це добре, коли кризовий ступор і генератор ідей себе вичерпав. Тоді 5 ранку – найкращий час для роботи.

В ході практики раннього пробудження я прийшов до висновку, що насправді жайворонків і сов не буває. Це придумали маркетологи та люди, яким потрібно виправдати свою повільність і небажання працювати.

Уже чую обурені протести читачів, що, мовляв, все не так, є медичний факт, що люди діляться саме на ці два типи. Але мені дуже складно уявити, що людина в селі, прокидаючись о 10 ранку, приходить до своєї худоби й каже: я не зміг вас погодувати або відправити на випас, оскільки я сова і люблю поспати довше.

Бувають тільки звички та причини прокидатися рано вранці. Хоча б згадайте себе, коли ви були ще дітьми. Влітку було складно втриматися надовго в ліжку – вискакували прямо в вихідний день, намагаючись не розбудити батьків спозаранку.

Всім, кому цікавий науково-практичний підхід до ранкового пробудження, можу порекомендувати книгу Хел Елроуд «Чудовий ранок. Як не проспати життя» (The Miracle Morning: The Not-So-Obvious Secret Guaranteed to Transform Your Life (Before 8 AM).

Я її прочитав в період, коли вже понад рік практикував ранковий підйом. Книга тільки підтвердила мою хорошу звичку і зміцнила бажання прокидатися ні світ ні зоря, незалежно від того, який це день: робочий або вихідний.

«Жайворонків та сов не буває. Це спроби виправдати лінь». Володимир Копоть про свій досвід раннього підйому - produktyvnist, news, people

Що вас чекає, якщо зважитеся прокидатися раніше, ніж звичайно?

На самому початку буде боляче і незрозуміло. Буде здаватися, що ці тортури не варті зусиль. Можливо прояв втоми, заздрості до сплячих і жалю до себе. Будете щодня боротися з собою, роблячи вибір: вставати або передумати.

Але є і хороша новина. Це ненадовго. Тижнів на два. Може, на три. Потім утворюється звичка, і прокидатися можна буде вже без будильника. Причому з посмішкою і бажанням. Адже у вас є плюс 3 години фори в порівнянні з ситуацією в інших людей.

Чим зайнятися о 5 ранку?

Найпоширеніше питання до мене, коли люди дізнаються про мою звичкою: а що ти робиш в таку рань? Дивно, адже я так питання ніколи не ставив. Заняття вранці якось знаходили мене самі. Я йшов за своїми бажаннями. Конкретного списку справ немає. І з кожним днем ​​вони можуть кардинально відрізнятися.

Відразу після пробудження я ранковий період використовував для роботи, оскільки в той час був запуск стартапу (Monitor.Estate) і мені, як і багатьом, не вистачало часу на рутинну монотонну роботу. Пізніше я прийшов до розуміння, що не роботою єдиною, і почав приділяти більше часу собі та творчості. Для себе – це спорт. Творчість – це створення контенту (тексти, сценарії), візуалізація майбутнього, створення нових продуктів.

Напевно, повторюся, але вранці кожен може займатися дійсно тим, чим він хоче. І тут головне питання не ЩО робити вранці, а НАВІЩО прокидатися так рано.

Вигоди раннього пробудження

В результаті ранкові підйоми мені дали:

  1. Особистий час і простір. У жодний інший часовий проміжок протягом доби ви не будете належати собі та тільки собі. Це час, коли можна творити, думати, зависати, займатися, вчитися. Далі кожен може продовжити, склавши індивідуальний список.
  2. Приплив енергії протягом дня. І це про ефективність. Ви стаєте ефективними як ніколи.
  3. Хороший сон. О 22:00 лягаєш спати. Причому не за порадою лікарів або розумних книжок про сон, а тому що організм вимагає. І на ранок готовий бігти та підкорювати світ. Як новенький.

Це все, про що писали та говорили великі керівники великих компаній. Але одна справа говорити, а інше – відчути це на особистому досвіді. Спробуйте. У гіршому випадку повернетеся до звичного способу життя. У кращому – придбаєте нову класну звичку!

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu