Новини, Поради, Технології

5 кращих безкоштовних онлайн-курсів MIT

11 Грудня, 2020

Массачусетський технологічний інститут (MIT) – це світовий центр науки і техніки, новатор в областях робототехніки та штучного інтелекту. Серед випускників MIT засновник Intel Роберт Нойс, американський архітектор Кесс Гільберт і 75 лауреатів Нобелівської премії. Навіть вигаданий персонаж всесвіту Marvel Тоні Старк закінчував саме цей університет. Ділимося добіркою з п’яти найкращих безкоштовних онлайн-курсів MIT, які ви можете пройти вже сьогодні.

«Введення в програмування»

Мова – англійська, є англійські субтитри (частина курсу переведена на російську)

Тривалість – приблизно 26 годин лекційного матеріалу

Кому буде корисно – всім, хто хоче освоїти основи програмування

Де проходитиКурсосвіт (перші 4 лекції та семінар на російській), MIT OpenCourseWare (всі лекції англійською)

Якщо ви давно хотіли вивчити основи програмування, але не пам’ятаєте навіть бази зі шкільних уроків інформатики, професор Джон Гуттаг зрозумілою мовою розповість вам про основи. Ви зрозумієте, яку роль код може грати в рішенні комплексних завдань. Неважливо, в яких сферах ви раніше працювали – до кінця курсу ви зможете писати прості програми. В процесі навчання буде використовуватися мова програмування Python.

«Безпека комп’ютерних систем»

Мова – англійська, є англійські субтитри (є транскрипт російською мовою від Habr)

Тривалість – приблизно 34 години лекційного матеріалу

Кому буде корисно – всім, хто хоче розібратися, як розробляти і впроваджувати захищені комп’ютерні системи

Де проходити – Habr (російською), MIT OpenCourseWare (англійською)

У лекціях цього курсу ви дізнаєтеся про моделі загроз і методи забезпечення безпеки на основі останніх наукових робіт. Матеріали курсу наповнені важливою теорією, пояснюються на реальних кейсах – наприклад, на деякі заняття викладач запрошує експертів, які активно працюють з цією темою на практиці. Уже на першій лекції гостьовим спікером виступає Джеймс Мікенс з Microsoft Research.

«Стаємо підприємцями»

Мова – англійська, є англійська транскрипт

Тривалість – 18 годин

Кому буде корисно – всім, хто завжди хотів почати свою справу, але не знає, з чого почати

Де проходитиedX

Цей курс призначений для людей різних професій і бекграундом. Він дозволить вам розібратися не тільки в теоретичній інформації, пов’язаної з запуском свого бізнесу, але також надихне не здаватися на півдорозі до своєї мети. Як робити мозковий штурм ідей? Як найкраще формулювати свою підсумкову мету? Як робити дослідження ринку? Які види управління існують і як вибрати те, що підходить саме вам? На всі ці питання дадуть відповідь професор Майкл Кулпеппер і засновниця компанії LaunchX Лорі Стетч, вона допомагає учням старших класів і студентам розвивати свої ідеї та відкривати компанії.

«Введення в біологію. Секрет життя»

Мова – англійська, є англійська транскрипт

Тривалість – 18 годин

Кому буде корисно – всім, хто хотів би освіжити знання, отримані на шкільних уроках біології

Де проходитиedX

Як передбачити генотипи і фенотипи за генетичними даними? Як застосувати принципи сучасної біології до проблем сучасного суспільства? Як використовувати молекулярні інструменти для вивчення біології? На ці та багато інших питань ви зможете відповісти на курсі професорів Еріка Лендер, Грема Уокера, Брайана Уайта та інших викладачів MIT. Це вступний курс, розрахований на людей, які мало що пам’ятають про основи біології. Після його завершення ви зможете краще зрозуміти дивовижну революцію, яка зараз відбувається в сучасній медицині.

«Хвороби, кліматичні потрясіння і добробут: довга історія реакції соціуму на кризи»

Мова – англійська, є англійська транскрипт

Тривалість – 16-20 годин

Кому буде корисно – всім, кому цікава історична перспектива на те, як люди справлялися з глобальними потрясіннями

Де проходитиedX

У цьому курсі ви зможете розібратися, як під час великих криз в історії людства взаємодіяли економіка, політика і технології. Ви дізнаєтеся, які інструменти використовують історики для вивчення минулого, які є теорії зміни суспільства, а також проаналізуєте реальні свідчення того, що деякі суспільства краще за інших переносять кризові ситуації. Курс здається особливо цікавим зараз – коли весь світ справляється з наслідками глобальної пандемії.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu