HR, Кар'єра, Лайфхак, Новини

Онлайн-співбесіда – як підготуватися щоб отримати роботу?

13 Грудня, 2020

Пандемія коронавірусу помітно змінила ринок праці. По-перше, стало більше безробітних і виросла конкуренція за робочі місця. По-друге, змінився підхід до найму співробітників: у 2020 році онлайн-співбесіди стали звичайною практикою. Старший віцепрезидент з управління персоналом рекрутингового порталу Indeed Пол Вульф розповів про те, як успішно пройти відеоінтерв’ю.

Онлайн-співбесіда – як підготуватися щоб отримати роботу?

Під час пандемії більшість роботодавців віддають перевагу онлайн-співбесідам. Деякі компанії навіть влаштовують загальнонаціональні ярмарки вакансій – наприклад, так робить Amazon. Ярмарки повинні залучити зацікавлених кандидатів і спростити процес відбору співробітників.

У онлайн-інтерв’ю є суттєва перевага: вони дозволяють рекрутерам поговорити з більшою кількістю претендентів і швидше знайти співробітника. Традиційний процес найму іноді займає до шести тижнів. За допомогою онлайн-співбесід закрити вакансію можна за кілька днів.

Для підготовки до онлайн-інтерв’ю можна використовувати ті ж правила, що і для звичайних співбесід. Але є і деякі відмінності. Поговоримо про те, що робити до, під час і після відеоспівбесіди.

Перед інтерв’ю

Головна порада, яку ми даємо з року в рік – добре підготуйтеся до співбесіди. Ця рекомендація діє для будь-якого формату інтерв’ю.

Як підготуватися до розмови з рекрутером:

  • вивчіть компанію і вакансію;
  • виділіть два-три основні обов’язки в описі вакансії та складіть розповідь про свій досвід з урахуванням запитів роботодавця;
  • підготуйте питання про компанії, позиції, ваші обов’язки;
  • будьте готові до запитань про вас і вашому професійному досвіді.

Важлива відмінність онлайн-розмови від традиційного інтерв’ю – використання засобів зв’язку. Перед інтерв’ю варто перевірити якість камери та звуку, а найкраще зробити тестовий відеодзвінок друзям.

Рекрутери можуть використовувати різні сервіси відеозв’язку: Google Hangouts, Zoom, FaceTime та інші. Якщо протягом дня має бути кілька інтерв’ю з використанням різних платформ, краще заздалегідь протестувати всі сервіси. Тоді не доведеться в поспіху витрачати час на налаштування програм між співбесідами.

Перевірте, який фон потрапляє в камеру. Постарайтеся прибрати всі деталі, які можуть відвернути увагу рекрутера або викликати в нього питання. Якщо у квартирі або будинку є хтось ще, попросіть не турбувати вас під час дзвінка.

Нарешті, важливо пам’ятати, що будь-яка техніка може дати збій. Варто обмінятися з рекрутером номерами телефонів: щоб продовжити інтерв’ю, навіть якщо відключать інтернет або зависне комп’ютер.

Під час інтерв’ю

Ви готові до інтерв’ю: наділи діловий одяг, а також перевірили камеру і звук. Приєднатися до дзвінка на кілька хвилин раніше рекрутера і перевірте, як ви виглядаєте перед камерою. Під час онлайн-співбесід важливо стежити за мовою тіла: наприклад, не сутулитися перед камерою.

Якщо ви використовуєте кілька комп’ютерних моніторів, запустіть сервіс відеозв’язку на найближчому до вас – так ви зможете підтримувати зоровий контакт співрозмовником.

Постарайтеся виключити сторонні звуки, які можуть перешкодити розмови. Поставте телефон на беззвучний режим, вимкніть повідомлення з месенджерів і додатків.

Деякі звуки ми не можемо прибрати – наприклад, гавкіт собаки або шум машин на вулиці. У цьому випадку варто на початку розмови попередити співрозмовника про перешкоди та подякувати за розуміння.

В ході розмови вам може знадобитися інформація про компанію, опис позиції або ваше резюме. Варто заздалегідь роздрукувати необхідні документи та тримати їх під рукою, щоб не шукати по вкладках браузера. Якщо немає можливості надрукувати документи, можна записати найважливіші моменти від руки.

Крім того, під час онлайн-інтерв’ю зручно стежити за часом: годинник весь час знаходяться на екрані. Якщо ви розумієте, що співбесіда добігає кінця, а ви ще не розповіли про причини найняти вас – постарайтеся перейти до цієї теми.

Після інтерв’ю

Ви закінчили інтерв’ю: поговорили з представником компанії, дізналися більше про вакансію та завдання потенційного співробітника. До кінця робочого дня варто відправити співрозмовнику лист з подякою.

У листі після онлайн-співбесіди можна нагадати про свою зацікавленість в вакансії та попросити зворотний зв’язок при будь-якому рішенні роботодавця. Крім того, лист дозволяє поставити додаткові питання, які з’явилися після розмови.

 

 

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu