Новини, Партнерська новина, Пресрелізи, Стартапи

Polish-Ukrainian Startup Bridge підбиває підсумки трьох років існування проєкту

22 Грудня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Понад 100 стартапів з усієї України, яким була надана менторська підтримка, це одне із головних досягнень проєкту – Polish-Ukrainian Startup Bridge, що реалізується фундацією «Фонд Cпівпраці» у співпраці з Міністерством Фондів та Регіональної Політики Польщі та фінансується програмою Polish Aid Міністерства закордонних справ Республіки Польща. Окрім спеціалізованої навчально-консультативної підтримки, протягом трьох щорічних конференцій Kyiv Tech Hub фінансові нагороди отримали аж 7 проєктів. Один із фіналістів 2018 року – компанія TechNovator – активно працює на польському ринку та отримала державне фінансування із програми Національного Центру Досліджень і Розвитку Польщі.

За результатами дослідження StartupBlink, Україна входить у топ-30 технологічних країн світу. Так високу позицію можна пояснити великою кількістю професіоналів, готових розвивати свій продукт. Вагомим фактором є також низька вартість утримання бізнесу, що і залучає західних інвесторів у країну. Це одні з головних причин заснування проєкту Polish-Ukrainian Startup Bridge (PUSB) у 2017 році. Його метою є визначення найкращих бізнес-ідей під час регіональних зустрічей на території України, проведення преакселерації з відібраними проєктами з досвідченими експертами, та забезпечення найкращим з них прямого контакту з представниками польських інвестиційних фондів.

Масштаб діяльності

За три роки існування проєкту було зорганізовано 17 регіональних зустрічей у найбільших містах України, включаючи Львів, Одесу, Вінницю, Житомир, Дніпро та Харків. Загалом у них взяли участь більш як 1000 людей. В рамках PUSB було теж створено команду досвідчених наставників, які лише у 2020 році провели понад 300 індивідуальних менторських сесій. Все це при співпраці з українськими установами на загальнодержавному та регіональному рівнях, які внесли свій вклад у розвиток молодих інноваторів.
«Окрім регіональних зустрічей чи менторських сесій, велике значення має також фінансова підтримка. Загальна сума нагород, яку українські стартапи отримали від нас за останні три роки, становить 120 тисяч злотих. Ми раді, що відзначені нами проєкти, отримують визнання також у Польщі, яскравим прикладом чого є стартап TechNovator, фіналіст Польської Премії Інтелектуального Розвитку 2020», – говорить Кшиштоф Гроховський, провідний експерт та автор проєкту Polish-Ukrainian Startup Bridge.

Тест на витривалість

З введенням обмежень через пандемію COVID-19 як у Польщі, так і в Україні, адаптація до онлайн-заходів стала єдиною альтернативою, до якої мусили пристосовуватись організатори різноманітних івентів.

«2020 рік не тільки суттєво змінив нашу реальність, але також був насичений цікавими подіями та позитивними відгуками. Ми швидко адаптувались до існуючих умов, перемістивши нашу діяльність в онлайн. Попри труднощі, які виникли, ми доклали максимум зусиль, щоб стартапи отримали потужну дозу знань про те, як розвивати свій проєкт в сучасних реаліях», – говорить Лукаш Вавак, менаджер проєкту Polish-Ukrainian Startup Bridge. Новий формат регіональних зустрічей, конференція Kyiv Tech Hub у гібридному режимі або StartupBootcamp, тобто інтенсивні тренінги онлайн зорганізовані при співпраці з Українським фоном стартапів це лише деякі з рішень, які були впроваджені з початку пандемії. «Неабияк нас здивувало те, що всього через тиждень від початку реєстрації заявку на участь в останній ініціативі подали понад 80 проєктів, а це лише підтверджує високий попит на подібні заходи», – каже Лукаш Вавак.

Плани на майбутнє

За даними Української асоціації венчурного і приватного капіталу, у 2019 році українські стартапи зібрали до 510 млн доларів, додавши 50 відсотків. 423 млн доларів були із США, з України було вкладено лише 8 млн доларів. За словами представників PUSB, українські проєкти мають дуже значний потенціал. Більшість з них потребує, однак, підтримки досвідчених наставників на міжнародному рівні, щоб мати можливість отримати фінансування з венчурних фондів або ж вийти за межі свого внутрішнього ринку. Переконання інвестора в тому, що проєкт є для нього гарним вкладенням коштів, для деяких лише проста формальність, але насправді для цього потрібні досвід і вміння. Підприємці-початківці допускаються багатьох помилок, тим самим втрачаючи можливість залучити додаткове фінансування на розвиток стартапу.

«Ми намагаємось підтримувати підприємців відповідно до фази розробки проєкту та їх потреб, починаючи від консультацій зі створення бізнес-моделей, навичок презентації до спроб знайти фінансування. У майбутньому ми б хотіли інтенсивніше популяризувати українські проєкти у Європі, щоб після нашої акселераційної програми стартапи знаходили потенційних інвесторів та могли успішно розвиватися та масштабуватися, – говорить Кшиштоф Гроховскі, та додає: Ефективна та потужна екосистема підтримки стартапів ще більше стимулюватиме українське підприємництво, що, своєю чергою матиме вплив на розвиток та силу економіки. Через нашу культурну схожість у мене є відчуття взаєморозуміння потреб і відповідної підтримки».

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu