Новини, Технології

CES 2020: Bosch підійме планку у розробках штучного інтелекту

09 Січня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

CES 2020: Bosch підійме планку у розробках штучного інтелекту. Корисний AI: будуємо довіру до технологій разом.

CES 2020: Bosch підійме планку у розробках штучного інтелекту - tech, news

  • Член Ради Правління Bosch Майкл Боллє: «Bosch прагне стати лідером інновацій в області AI».
  • Технології майбутнього: Bosch щорічно інвестує 3,7 млрд. євро в розробки програмного забезпечення.
  • Програма навчання: протягом найближчих двох років компанія Bosch підготує 20 000 співробітників до роботи з AI.
  • Взаємодія: завдяки AI та ІоТ Bosch полегшує повсякденне життя на дорогах, вдома та на виробництві.
  • Вперше у світі: цифровий сонцезахисний козирок використовує AI, щоб по-розумному захистити зір водіїв.

Лас-Вегас, Невада, США – Штучний інтелект (AI) став невід’ємною частиною повсякденного життя, будь це автономне водіння, розумний будинок чи виробництво. Bosch використовує AI та Інтернет речей (ІоТ), щоб зробити життя людей легшим та безпечнішим. Слоган «Корисний AІ: будуємо довіру разом» узагальнює підхід компанії до технологій та послуг. Основна увага приділяється безпечному та надійному AI для виробництва розумних продуктів, які Bosch представляє на виставці CES у цьому році.  Один із таких продуктів – VirtualVisior: цифровий автомобільний сонцезахисний козирок на базі AI, який вперше демонструється на найбільшій світовій виставці побутової електроніки. Цей продукт, а також автомобільний 3D-дисплей від Bosch отримали нагороду CES® Innovation Award.

CES 2020: Bosch підійме планку у розробках штучного інтелекту - tech, news

Серед інших ключових продуктів з використанням AI, які Bosch представляє на виставці – додаток для предиктивного технічного обслуговування Міжнародної космічної станції, система моніторингу салону автомобіля та інтелектуальна платформа для медичної діагностики. «Рішення, які ми демонструємо на CES, чітко дають зрозуміти, що Bosch прагне стати інноваційним лідером в області AI, – говорить Член Ради Правління Bosch МіхаельБоллє. – Починаючи з 2025 року кожен продукт Bosch буде або містити штучний інтелект, або буде розроблений з його допомогою». Очікується, що об’єм світового ринку використання AI в цей період складе 120 млрд. доларів, що у 12 разів більше порівняно з 2018 роком (джерело: Tractica). Bosch планує використовувати цей потенціал: кожен рік компанія інвестує 3,7 млрд. євро у розробку програмного забезпечення і в даний час залучає більш, ніж 30 000 інженерів-програмістів і 1 000 співробітників, задіяних в області AI.

Крім того, Bosch створила комплексну програму навчання. «В найближчі два роки ми плануємо підготувати близько 20 000 наших співробітників до роботи з AI,  – пояснює Боллє. – Ми повинні інвестувати не тільки у штучний інтелект, але й у людський».

Програма складається з тренінгів для трьох рівнів – для менеджерів, інженерів та розробників AI – та включає в себе керівництво з відповідального використання цієї технології. З цією метою Bosch розробила свій власний набір принципів по роботі з AI, в яких розглядаються питання безпеки та етики. Спираючись на ці принципи та власний досвід, компанія збирається будувати довірчі відносини як з клієнтами, так і з партнерами: «Кожен, хто засвоїв етичні та технічні принципи, знає, наскільки важлива безпека та суверенітет даних, – говорить Боллє. – У якомусь сенсі, в цифровому світі довіра – це важлива якість продукту».

Експертиза рятує життя

На думку Bosch, у майбутньому ключовою областю експертизи стане індустріальне використання штучного інтелекту. «Ми хочемо використовувати силу штучного інтелекту не для створення моделей людської поведінки, а для вдосконалення технологій на користь людей, – говорить Боллє. – З цієї причини промисловий AI має бути безпечним, надійним та зрозумілим». Це означає, що люди завжди мають зберігати контроль, будь це на вулиці, вдома чи на виробництві.

Як піонер в розробці систем безпеки водія, таких як ABS, ESP і блоків управління подушками безпеки, компанія вже довела, що надійні механізми приносять користь людям. AI може зробити системи допомоги водієві ще більш ефективними та інтелектуальними: наприклад, при автономному водінніAI-камера Bosch розпізнає частково прихованих пішоходів, а автоматичний помічник аварійного гальмування реагує ще більш надійно. Bosch створює технологію навчання, яка «Розроблена для життя».

Bosch інвестує 100 млн. євро в AI-кампус

Інновації потребують інвестицій. У додаток до витрат на розробку програмного забезпечення, Bosch по всьому світу інвестує у кадри та у центри компетенції. Наприклад, компанія виділила 100 млн євро на будівництво нового AI-кампуса в німецькому місті Тюбинген. Переїзд у новий дослідницький комплекс запланований на кінець 2022 року. Він об’єднає 700 спеціалістів в області AI з Bosch, сторонніх стартапів та державних дослідницьких закладів і надасть їм простір для плідного обміну знаннями між ІТ-спеціалістами Кібер-долини (CyberValley). «Спільна побудова довіри» стане там реальністю. Bosch є одним із засновників Кібер-долини, створеної у 2016 році. Це спільне дослідницьке підприємство поєднує партнерів з промисловості, наукових кіл та держави для просування досліджень в області AI і швидкої передачі результатів у реальне промислове використання.

Крім того, Центр штучного інтелекту Bosch (BCAI) має сім філій по всьому світу, включаючи два розташованих у США: у Саннівейлі, Каліфорнія та Піттсбурзі, Пенсільванія. Більше 250 AI-спеціалістів працюють у BCAI над 150 проектами в таких областях, як мобільність, виробництво, розумний дім та сільське господарство.

У США розробили цифровий козирок VirtualVisor

У компанії Bosch працюють креативні розробники інноваційних продуктів в області мобільності, розумного дому та Індустрії 4.0. Перший у світі штучний інтелект для автомобільного сектора, прем’єра якого відбулася в Лас-Вегасі, був розроблений у США: VirtualVisior – прозорий цифровий сонцезахисний козирок. Прозорий РК-дисплей, підключений до камери спостереження у салоні автомобіля, визначає положення очей водія. Використовуючи інтелектуальні алгоритми, VirtualVisor аналізує цю інформацію та затемнює лише ту частину лобового скла, через яку сонце сліпить водія. VirtualVisor посів перше місце в своїй категорії на CES Best of Innovation Awards. Новий 3D-дисплей Bosch також отримав нагороду у своїй категорії. Використовуючи технологію пасивного 3D, дисплей генерує реалістичний тривимірний ефект для зображень та попереджень. Це дозволяє отримувати візуальну інформацію швидше, ніж при відображенні на звичайних екранах, що підвищує безпеку дорожнього руху.

Додаткова безпека забезпечується системою моніторингу салону автомобіля. На основі аналізу руху повік людини, напряму його погляду та положення голови вона визначає, коли водій засинає або дивиться у смартфон, та попереджає його про критичні ситуації. Вона також стежить за салоном автомобіля та визначає, скільки людей в машині, де вони сидять та у яких позах. У аварійних ситуаціях це дозволяє оптимізувати роботу систем безпеки, у тому числі подушок безпеки.

У 2019 році продажі автоматичних систем допомоги при водінні від Bosch виросли на 12% і склали близько 2 млрд. євро. Ці системи – важливий крок на шляху до автономного водіння. У майбутньому, коли автомобілі будуть знаходитись у режимі частково автономного управління на певних ділянках шляху, наприклад, на автостраді, система допомоги водієві стане незамінною. У цих ситуаціях камера гарантує, що водій у будь-який момент часу зможе безпечно повернути собі управління. До 2022 року компанія витратить близько 4 млрд. євро на автономне водіння і найме більш ніж 5 000 інженерів.  Щоб доповнити свій асортимент сенсорів в даній області, Bosch працює над підготовкою до виробництва лідарних сенсорів. Поряд з радарами та камерами, вони є третьою важливою сенсорною технологією. Лідарний сенсор дальньої дії може виявляти такі неметалеві об’єкти, як, наприклад, каміння на дорозі на великій відстані.

Використання AI від Bosch у космосі та медицині

Розробка сенсорної системи SoundSee, яка була відправлена у космос в кінці 2019 року дозволяє компанії бути на висоті. Знаходячись у автономному літаючому роботі NASA AstroBee, SoundSee буде виявляти незвичні звуки на Міжнародній космічній станції, аналізувати їх за допомогою штучного інтелекту та вказувати, коли обладнання потребує технічного обслуговування. З початку 2020 року аудіодані, отримані SoundSee, будуть передаватися в наземний центр управління, оснащений відповідно до специфікацій NASA, що знаходиться у дослідницькому центрі Bosch у Піттсбурзі, США. Ця система, за розміром ледве більша за ланч-бокс, була розроблена у США сумісно з компанією AstroBotic в рамках співробітництва з NASA в області досліджень.

Абсолютно земний, але не менш інноваційний продукт – Vivascope, розумна платформа для медичної діагностики. Vivascope масштабує зразки, такі як кров та інші тілесні рідини, оцифровуючи результати мікроскопічної діагностики та аналізуючи їх за допомогою алгоритмів, заснованих на штучному інтелекті. Він здатен точно та швидко виявляти клітинні аномалії та надавати лікарям корисну підтримку в обстеженні та діагностиці.

Окуляри LightDrive роблять повсякденні окуляри розумними

На виставці CES компанія Bosch демонструє не тільки інновації в області AI. Наприклад, модуль для розумних окулярів LightDrive: перше рішення, засноване на сенсорах, яке дозволяє зробити звичайну пару окулярів розумними. Сам модуль більш ніж на третину тонше інших рішень, представлених на ринку, і важить менше десяти грамів. Криштально чисте зображення проектується на сітківку ока і добре відображається при прямому сонячному світлі. Проектована інформація варіюється від навігації та текстових повідомлень до календарних записів та інструкцій з експлуатації – залежно від того, що передають смартфон і смарт-годинники.

На CES Bosch демонструє IoT-шаттл, щоб представити рішення, які компанія пропонує автовиробникам та постачальникам послуг мобільності для електрифікації, автоматизації, підключення та персоналізації транспортних засобів сумісного використання (райдшеринг). Портфель компанії виходить за рамки компонентів і включає в себе підключені до Інтернету сервіси мобільності, які дають їх користувачам гнучкість в управлінні, стягуванні оплати і технічному обслуговуванні свого автопарку, а також забезпечують безпеку кожної поїздки.  На стенді Bosch відвідувачі зможуть також ознайомитися з удосконаленими технологіями приводу та сенсорів, які забезпечують підключення до Інтернету та мобільність майбутнього без викидів.

Рішення для всього дому: розширений портфель для побутового Інтернету речей

Bosch розширює сферу своїх послуг для побутового Інтернету речей. Тут ключовою розробкою є відкрита платформа HomeConnect, яка також демонструється на CES. Починаючи із середини 2020 року, додаток платформи буде пропонувати управління освітленням, системою розваг та розумним садовим обладнанням різних виробників. Кількість компаній-партнерів збільшиться з 40 більш, ніж у два рази, що зробить домашній побут зручнішим та ефективнішим.

Розумні технології на захисті оточуючого середовища

В основі всіх інноваційних продуктів лежить підприємницький образ мислення Bosch. «Ми хочемо гармонізувати комерційну, екологічну і соціальну відповідальність, – говорить Боллє. – Захист клімату також є важливою задачею. Bosch не тільки розробляє екологічно чисті рішення, але і виступає в якості зразка для наслідування. До кінця 2020 року, всі наші 400 філій по всьому світу, від офісів до заводів, припинять залишати вуглецевий сліді впливати на клімат. На наших підприємствах у Німеччині ми вже досягли цієї мети».

Штучний інтелект грає тут важливу роль: наприклад, в деяких філіях власна енергетична платформа використовує інтелектуальні алгоритми для виявлення відхилень у енергоспоживанні. Тільки завдяки цьому деякі заводи за останні два роки скоротили викиди CO2 більш, ніж на 10%. З урахуванням того, що Bosch оперує в цілому понад 270 підприємствами, потенціал економії величезний. «Наше ключове повідомлення на виставці CES: у Bosch великі плани на AI у багатьох значеннях», – пояснює Боллє.

CES 2020: Bosch підійме планку у розробках штучного інтелекту - tech, news

CES 2020: Bosch підійме планку у розробках штучного інтелекту - tech, news

CES 2020: Bosch підійме планку у розробках штучного інтелекту - tech, news

CES 2020: Bosch підійме планку у розробках штучного інтелекту - tech, news

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu