Кар'єра, Новини, Поради

«Я – командний гравець»: 5 навичок з резюме, які вже всім набридли

23 Грудня, 2020

Складання резюме – один з найважливіших етапів при пошуку роботи. На одній сторінці вам потрібно зуміти розповісти про те, чому саме ваш досвід так добре підходить на ту чи іншу вакансію. Навіть якщо у вас дійсно відмінні комунікативні навички, дуже складно буде здивувати цим HR-менеджера, який переглянув вже з десяток таких самих резюме. Звичайно, ви все ще можете використовувати «типові» для резюме пункти – досить просто трохи змінити підхід. Переказуємо матеріал Career Guidance про те, як це зробити, на прикладі чотирьох заїжджених навичок.

«Хороші комунікативні навички»

Зрозуміло, це відмінна навичка. Проблема лише в тому, що в резюме його використовують практично всі. Постарайтеся показати роботодавцю, як проявляються ваші комунікативні навички, а не просто писати, що вони у вас є. Задайте собі наступні питання:

  • в яких ситуаціях ви використовували цю навичку для вирішення завдання?
  • чи використовували ви цю навичку, щоб допомогти комусь із колег?
  • чи використовували ви цю навичку, щоб допомогти клієнту розв’язувати проблему?

Якщо ви не підкріплюєте цей пункт в резюме реальними фактами, він звучить, як досить смілива і необґрунтована заява.

«Командний гравець»

Знову ж таки, це дуже цінна навичка на ринку праці. Однак важливо пояснити HR-менеджеру, який буде дивитися ваше резюме, чому саме ви вважаєте себе відмінним командним гравцем. Наприклад, якщо ви працювали до цього разом з кількома людьми над проєктом, коротко розкажіть, що з цього вийшло. Щоб сформулювати пояснення, дайте відповідь на наступні питання:

  • чи вносите ви в команду більше організованості?
  • чи звертаються до вас колеги за допомогою, коли трапляються форс-мажори?
  • можливо, ви та сама «просунута» людина, до якої всі йдуть, якщо техніка ламається, а презентація гальмує?

Витратьте час на те, щоб згадати весь свій досвід роботи – особливо ті моменти, де вам доводилося працювати в команді з іншими людьми. У резюме варто показати те, який внесок ви зазвичай робите в загальну роботу.

«Націленість на результат»

Не бійтеся згадувати у своєму резюме конкретні числа – особливо якщо ви заявляєте, що ви націлені на результат. Точні показники покажуть роботодавцю то, що ви дійсно представляли, чого вам потрібно досягти. Припустимо, що на минулому місці ви займалися соціальними мережами. Мета на місяць була – набрати 100 спостерігачів. Завдяки наполегливій роботі, на аккаунт компанії підписалося значуще кількість людей.

Зауважте, що попередні пропозиції звучать досить слабо. Що мається на увазі під «значною кількістю»? Перейдіть до конкретики. «Завдяки активній взаємодії з потенційними клієнтами в Twitter, було набрано 200 підписників за два тижні». Звучить більш точно.

«Уважність до деталей»

Якщо ви згадуєте цю навичку, вам потрібно дуже уважно перечитати своє резюме – перевірте помилки, зайві прогалини і повторення. Буде дивно виглядати, якщо уважна до деталей людина надішле роботодавцеві портфоліо і CV з помилками і неточностями.

«Досвідчений користувач Х»

Так, так, це все про рядок про Word, Excel і PowerPoint. Реально оцініть, що ви вмієте робити в цих програмах. У резюме намагайтеся згадувати тільки те, в чому ви не просто досвідчені, а є просунутим користувачем. Бажано показати це на прикладах – що складного ви робили в цих програмах на минулому місці роботи? Не намагайтеся згадати все, що ви колись використовували.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu