Кар'єра, Новини, Поради

Складаємо резюме дата-сайентіста: сім пунктів, які обов’язково привернуть увагу

18 Листопада, 2020

Як правило, в середньому рекрутери приділяють кожному резюме 7,4 секунди. Для економії часу вони не читають резюме повністю, а звертають увагу на певні маркери.

Елад Коен керує департаментом дата-сайєнс в Riskified і переглядає безліч резюме. Він розповів, які пункти обов’язково повинні бути присутніми в резюме дата-сайентіста, щоб його помітили.

1. Досвід роботи в якості дата-сайентіста

Швидше за все, рекрутер буде швидко переглядати резюме і шукати досвід роботи на таких посадах, як дата-сайентіст / Data Scientist, інженер по машинному навчанню / Machine Learning Engineer, вчений-дослідник / Research Scientist або інженер алгоритмів / Algorithm Engineer. Сюди не відноситься посада аналітик даних / Data Analyst – це занадто широке поняття, а спектр його завдань відрізняється від роботи дата-сайентіста.

Якщо ви виконуєте функції дата-сайентіста на поточному місці роботи, краще змінити назву посади на дата-сайентіст. Це варто зробити, навіть якщо в резюме описуються проєкти, над якими ви працювали.

Участь в буткампі по дата-сайєнс або ступінь магістра також можна вважати початком кар’єри дата-сайентіста.

2. Досягнення, які принесли результати для бізнесу

В ідеалі резюме повинне описувати вашу роботу та її результати для бізнесу. Зараз не так багато технічно грамотних дата-сайентістів, які вміють використовувати бізнес-термінологію. Наприклад, можна вказати KPI, на які впливала ваша діяльність.

Порівняйте:

  • Модель відсотка безповоротних банківських кредитів – підвищена точність AUC з 0,94 до 0,96.
  • Модель відсотка безповоротних банківських кредитів – річний виторг бізнес-підрозділу виріс на 3% ($500 тисяч в рік) при постійному рівні неповернень.

3. Освіта

Обов’язково вкажіть, яка у вас освіта, в якій області, і який навчальний заклад ви закінчили.

У резюме недавніх випускників я б звернув увагу на середній бал і чи отримували вони нагороди за досягнення в навчанні. Дата-сайєнс – напрямок, для якого поки немає стандартних тестів або обов’язкових вимог, тому в нього приходять з різних сфер.

Якщо у вас немає формальної освіти в дата-сайєнс, це некритично, але доведеться продемонструвати релевантний досвід роботи і / або освіту в схожих напрямках.

4. Верстка та оформлення резюме

Використовуйте можливість створити гарне враження. Візьміть за основу резюме шаблон з заголовками і секціями. Вкажіть технічні навички, якими володієте, власні проєкти або дайте посилання на ваш блог.

Деякі кандидати використовують п’ятибальну шкалу або навіть кругові діаграми, щоб вказати володіння мовами або інструментами. Однак це не саме вдале рішення.

  • Оцінки за п’ятибальною шкалою можуть бути досить суб’єктивними.
  • Неправильне використання діаграм залишить погане враження про претендента.

Ось два візуально привабливих резюме дата-сайентістів:

Складаємо резюме дата-сайентіста: сім пунктів, які обов'язково привернуть увагу - porady, news, career

Приклади резюме дата-сайентістів. Скріншот: towardsdatascience.com

Вертикальна риса відокремлює досвід, навички, досягнення і публікації. У цих резюме є невеликий параграф з коротким описом досвіду і цілей здобувача.

5. Володіння різними методами машинного навчання

Є різні типи алгоритмів – структурний або класичне машинне навчання і глибоке навчання. Деякі дата-сайентісти працюють тільки з другим типом. Це не проблема, але володіння обмеженим набором прийомів скорочує ваші можливості.

Наприклад, якщо ви займалися обробкою природних мов, але претендуєте на роботу в іншому напрямку, постарайтеся показати, що працювали з різноманітними проєктами.

6. Технічні навички

У цьому розділі можна вказати знання мов програмування, пакетів (scikit learn, pandas, dplyr і ін.), Хмарних інструментів і служб (AWS, Azure, GCP) та інших навичок. Деякі також вказують тут знайомі їм алгоритми і архітектури (RNN, XGBoost, K-NN).

Тут потенційний роботодавець звертає увагу на релевантність знань. Наприклад, чи використовувалися вони за останні кілька років (гарантія практичного досвіду), наскільки вони глибокі (широкий набір навичок або тільки специфічні інструменти) і наскільки вони відповідають завданням компанії (як довго потрібно навчати співробітника).

7. Проєкти

Чи можете ви поділитися своїм досвідом на GitHub? Досвід участі в змаганні Kaggle або сторонньому проєкті буде дуже корисний і дасть можливість оцінити лаконічність коду, вибір алгоритму та багато іншого.

Додайте в резюме посилання на профіль на GitHub або Kaggle. Якщо у вас трохи досвіду, ймовірно, вам поставлять питання про ваших проєкти. Переконайтеся, що розміщуєте якісні роботи – краще мати 2-3 хороших, ніж 8-10 середніх або поганих.

Якщо ви хочете отримати роботу в дата-сайєнс, переконайтеся, що у вашому резюме є ці пункти. Чим їх більше, тим вище шанси, що ваше резюме не залишиться непоміченим.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu