Гаджети, Новини, Поради, Технології

11 способів поліпшити роботу Wi-Fi роутера

27 Грудня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Ми продовжуємо працювати та в цілому проводити багато часу вдома, тому швидкий інтернет важливий як ніколи. Видання Wired зібрало 11 порад, які допоможуть прискорити Wi-Fi.

1. Перемістіть роутер

Тримаєте роутер в шафі? Це не найкраща ідея. Стіни, шафи та навіть книжкові полиці можуть послабити сигнал Wi-Fi. Переміщення роутера може відчутно вплинути на швидкість і площу зони покриття. Немає якогось універсального місця для роутера, але намагайтеся не ставити його в кутку, під шафою або в ящику столу. Чим помітніше його положення, тим краще.

Можливо, вам доведеться проявити винахідливість, щоб досягти своєї мети, але це того варто. Необхідно, щоб всі основні пристрої – консолі, ноутбуки тощо – перебували якомога ближче до роутера. Гаджети, яким не потрібна така висока швидкість з’єднання, наприклад, інтелектуальні терморегулятори, можна відсунути трохи далі.

Якщо немає відповідної рівної поверхні, можна встановити роутер біля стіни. По можливості зберігайте його якомога далі від інших приладів, що поширюють електромагнітні хвилі. До них відносяться радіоняні, бездротові клавіатури та мікрохвильові печі.

2. Використовуйте мережевий кабель

Ми іноді забуваємо: дроти все ще існують! Необов’язково підключатися саме до WI-FI. Дротове підключення до роутера зазвичай краще бездротового. Воно швидше, стабільніше і не схильне до впливу інших пристроїв або великих акваріумів. Однак у нього є істотний недолік: обмежений радіус дії, і в цілому воно менш зручне.

Про дротове підключення варто задуматися власникам пристроїв, яким потрібен по-справжньому швидкісний інтернет: до них відносяться ігрові та стрімінгові приставки. Для цього знадобиться тільки кабель.

Щоб потім не спотикатися об дроти, відразу продумайте їх організацію. Такі тримачі дозволять закріпити мережевий кабель на стіні. Якщо кілька дротів йдуть в одному напрямку, підійдуть такі кріплення. Деяким гаджетам можуть знадобитися додаткові налаштування.

3. Змініть канал або діапазон

Сигнал Wi-Fi ділиться на канали, і роутер використовує один з них для зв’язку з пристроями по всьому будинку. Якщо сусіди живуть дуже близько, то ваші роутери використовують один і той же канал, через що все підвисає. Перемикання на інший канал може розв’язувати цю проблему.

Кожен роутер перемикається по-своєму. Вивчіть документацію або подивіться інструкції в інтернеті, якщо не впевнені, що зможете знайти цю опцію в налаштуваннях пристрою. Спробуйте канали 1, 6 і 11, оскільки для них характерна найменша кількість перешкод при підключенні декількох пристроїв.

Зараз більшість роутерів використовують дводіапазонну технологію передачі даних на частотах 2,4 ГГц і 5 ГГц. Якщо налаштування роутера це дозволяють, зробіть одну з частот пріоритетною для певних пристроїв. Частота 5 ГГц забезпечить швидше підключення до інтернету, хоча у неї коротший діапазон, ніж у 2,4 ГГц.

4. Оновіть роутер

Маршрутизатори значно розрізняються по функціоналу і ціні, але в цьому випадку нас перш за все цікавить радіус покриття Wi-Fi. Для великого будинку підійде роутер, який може з’єднуватися з репітерами, що передають сигнал в найвіддаленіші куточки. Малогабаритні будинки та квартири можуть обійтися простішою системою.

Роутери, які радить Wired:

  • Netgear Nighthawk AX4 та AX8 (Купити в Rozetka);
  • TP-Link ARCHER AX11000 (Купити в Rozetka, Moyo чи Citrus);
  • TP-LINK Archer AX50 (Купити в Rozetka, Moyo чи Citrus);

Для великих будинків рекомендуються системи вузлової мережі:

  • Eero Wi-Fi;
  • Netgear Orbi.

Також є Google Nest Wi-Fi, оцінена Wired на шість балів з 10. Ця система добре працює, хоча їй не вистачає деяких функцій, присутніх у її аналогів. Однак $299 (на Amazon) – не найдоступніша ціна.

5. Придбайте Wi-Fi репітер

Якщо налаштування роутера здається непосильним завданням, можна купити Wi-Fi репітер або підсилювач бездротового сигналу. Ці пристрої включаються в розетку і приєднуються до інтернету, який роздає роутер, а потім посилюють сигнал.

Як правило, їх просто встановлювати, використовувати, і вони допомагають миттєво позбутися мертвих зон Wi-Fi. Однак посилені або повторювані бездротові сигнали будуть не такими потужними, як сигнали, що надходять безпосередньо від роутера, тому тут знову важливо розташування пристрою. Спробуйте використовувати репітери та підсилювачі для підключення гаджетів, яким не потрібен великий діапазон частот.

Тут є, з чого вибрати: Wired радить придивитися до Linksys AC1900 , Netgear EX7300 чи TP-LINK RE450. Переконайтеся, що підтримуваний ними стандарт Wi-Fi (наприклад, 802.11ac) відповідає стандарту вашого роутера.

6. Використовуйте електропроводку

Альтернативою репітеру служить прилад для підключення до електромережі. Цифрові сигнали можуть проходити через електропроводку, і спеціальні пристрої дозволяють використовувати цю перевагу. Їх випускають кілька виробників, в тому числі Netgear і TP-Link.

Це працює наступним чином: ви підключаєте прилад до роутера, а потім – до розетки. Додайте ще один такий пристрій в будь-яку іншу кімнату, і ви зможете забезпечити проводове або бездротове з’єднання з цією кімнатою. Так, швидкість незначно знизиться, але це простий і ефективний варіант.

7. Встановіть пароль

Це очевидна порада, але нагадування про неї не буде зайвим. Пароль необхідний, щоб захиститися від хакерів і не дати сусідам підключитися до Netflix через ваш роутер, що безумовно знизить швидкість з’єднання. Переконайтеся, що ви використовуєте стандарт шифрування AES, який забезпечує високий рівень безпеки та при цьому не знижує швидкість інтернету.

8. Вимкніть всі пристрої, які ви не використовуєте

Одночасне підключення декількох гаджетів до мережі Wi-Fi може створити безліч проблем. Переконайтеся, що її використовують дійсно потрібні пристрої, а не той розумний чайник, який вам так жодного разу і не знадобився.

Якісні роутери (наприклад, всі перераховані вище) дозволяють визначати пріоритет пристроїв і сервісів. Це допоможе переконатися, що ніякий Facebook-стрімер не завадить вам грати в комп’ютерні ігри.

9. Перевірте комп’ютер

Якщо на вашому ПК або ноутбуці постійно повільний інтернет, а з іншими пристроями проблем немає, відкрийте диспетчер задач або монітор активності та подивіться, які програми працюють у фоновому режимі. Частина з них може бути налаштована на автоматичне оновлення. Якщо вони завжди оновлюються у фоновому режимі, це може стати причиною низької швидкості інтернету. Тому перевірте їх і відрегулюйте налаштування.

10. Перезавантажте роутер

Перезапуск роутера іноді дійсно допомагає відновити підключення до інтернету, але інші проблеми він не вирішує. Wired запитав у виробника роутерів Netgear, чи ефективна ця міра, і він відповів: «Ні».

Сандіп Харпалані, віцепрезидент з управління продуктовою лінійкою Netgear, сказав, що компанія не рекомендує перезавантажувати роутер, «якщо тільки у вас не виникнуть проблеми з підключенням або швидкістю через радіочастотні перешкоди». Він також додав, що якщо ви все ще використовуєте Wi-Fi з частотою 2,4 ГГц і у вас виникли проблеми зі швидкістю, це може допомогти. За допомогою перезавантаження маршрутизатор обере найкращий канал з найменшими перешкодами. Якщо ви перейшли на роутер з частотою 5 ГГц, вам не потрібно турбуватися: він автоматично переключиться на канал з найменшою кількістю перешкод.

У будь-якому випадку немає причин регулярно перезавантажувати роутер. Намагайтеся дотримуватися інших рекомендацій.

11. Зателефонуйте інтернет-провайдеру

Якщо ви все перепробували, але нічого не допомагає, завжди можна звернутися до провайдера. Можливо, до вас відправлять фахівця. Він точно визначить проблему з Wi-Fi та зможе усунути її.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu