Кар'єра, Новини, Розробникам, Технології

Ви недосвідчений розробник: 7 помилок які заважають вашій кар’єрі

13 Січня, 2021

Твердження про те, що досвід в розробці ПЗ залежить від того, скільки років ви пропрацювали на цій посаді, лише частково вірне. Навіть ті, у кого за плечима роки роботи, можуть використовувати неправильний підхід та упускати можливість побудувати успішну кар’єру.

Виявити некомпетентного співробітника допоможуть ці сім ознак. Їх варто знати кожному, щоб не робити подібних помилок.

Створює великі пул-реквести

Недосвідчені розробники часто з’єднують величезну кількість змін в один пул-реквест. Крім того, вони, як правило, очікують, що спеціаліст, який буде перевіряти роботу, приділить аналізу їх коду особливу увагу.

Цю помилку часто здійснюють і досвідчені програмісти. Вони пишуть код без зворотного зв’язку протягом декількох днів, і на той час, коли він потрапить до того, хто буде перевіряти, будь-який коментар буде вимагати значних змін.

Як виправити

 • Вносьте невеликі зміни і щодня відправляйте роботу на перевірку.
 • Переконайтеся, що код компілюється і не порушує збірку, перш ніж створити пул-реквест.

Пише спагетті-код

Недосвідчені розробники часто пишуть заплутаний код, який неможливо прочитати. У ньому не тільки важко знайти початок і кінець, але і не зрозуміло, які функції він виконує.

Щоб написати хороший код, заплануйте послідовність дій. Виконайте сухе тестування (dry run), щоб візуалізувати його від початку до кінця. Переходьте до реалізації, тільки коли повна картина змін буде кристально ясна. В іншому випадку прочитати код буде важко не тільки вам, але і всій команді.

Як виправити

 • Перш ніж реалізовувати функцію, розберіться у всіх її нюансах.
 • Дотримуйтеся простоти і чіткої структури, щоб інші члени команди могли прочитати ваш код і зрозуміти його призначення.

Бере на себе занадто багато завдань

Недосвідчені розробники не знають, з чого почати виконання завдання, як діяти далі та коли воно буде завершене. Вони намагаються вирішити кілька проблем одночасно і не поділяють їх на кілька невеликих частин, щоб полегшити реалізацію.

Як правило, вони приступають до виконання відразу після того, як їм доручать якесь завдання. Вони не ставлять запитань і не звіряються в міру прогресу. Тому в результаті реалізація виявляється зовсім не такою, як вона була задумана спочатку.

Ще одна ознака недосвідченості проявляється в тому, що розробник береться за все відразу: виконує завдання з незв’язаних функцій, пропонує допомогу в усуненні проблем виробництва і обіцяє допомагати іншим членам команди.

В результаті він не доводить ні одне із завдань до кінця. І хоча, швидше за все, він діє з кращих спонукань, результат може стати катастрофічним. Кінець кінцем команда втрачає час, а завдання потрібно буде передати іншим розробникам.

Як виправити

 • Розбийте завдання на кілька невеликих логічних частин. Надсилайте на перевірку кожен блок коду.
 • Беріть тільки одну задачу за раз. Приступайте до іншої тільки після завершення попередньої відповідно до всіх вимог.

Зарозумілий

Це якість видає будь-якого недосвідченого розробника. Він настільки самовпевнений, що навіть не розуміє, що він робить не так, а будь-який фідбек сприймає як особисту образу.

Зарозумілість зустрічається серед багатьох новачків, які тільки закінчили навчання і ще не розуміють, що в професійному світі їм належить дізнатися багато нового. Найрозумніші серед них навпаки проявляють терпимість й інтерес до корпоративної культури.

Однак цю якість виявляють і досвідчені розробники. Можливо, це пов’язано з їх професійними досягненнями або ж з тим, що вони ніколи не працювали з більш розумними і талановитими фахівцями.

У будь-якому випадку зарозумілість ясно вказує на відсутність правильного досвіду і заважає просуватися по кар’єрних сходах. До того ж нікому не сподобається працювати з такою людиною в одній команді. Зіткнувшись з невдачею, він буде звинувачувати в цьому інших.

Як виправити

 • Будьте скромні й ввічливі – це допоможе побудувати успішну кар’єру у сфері розробки ПЗ.
 • Ставтеся з повагою до всіх, незалежно від посади. Не вступайте в суперечки через розбіжності.

Не вчиться на своїх помилках

Зворотний зв’язок допомагає розробнику рости, виявляти прогалини в знаннях і виправляти помилки. Розумний фахівець знає, як поліпшити продуктивність за допомогою зворотного зв’язку.

Недосвідченість розробника проявляється в його реакції на конструктивний фідбек. Він не тільки не приймає коментарі щодо поліпшення роботи, але навіть може сприйняти їх як особисту образу.

Це говорить про те, що розробник не зробив ніяких висновків зі свого досвіду. З року в рік він продовжує використовувати некомпетентний підхід і дивуватися тому, що ніхто не цінує його внесок.

Як виправити

 • Ставтеся позитивно до кожного відгуку. Ви самі можете вибрати, який з них варто прийняти, а від якого відмовитися. Однак перш ніж це зробити, уважно його проаналізуйте.
 • Будьте готові вчитися на своїх помилках. Без них не обійтися, проте вони допоможуть поліпшити якість майбутньої роботи.

Витрачає робочий час на особисті справи

Практично в кожній команді зустрічаються той, хто переглядає соціальні мережі, грає в ігри або займається будь-якими іншими особистими справами протягом робочого дня. Така поведінка знижує не тільки продуктивність самого співробітника, але і його колег, які змушені доробляти роботу за нього. Кінець кінцем це може призвести до звільнення.

Така поведінка показує явну некомпетентність. Хорошому розробнику слід серйозно ставитися до своєї роботи.

Як виправити

 • Намагайтеся не виконувати особисті завдання в робочі години. В екстреному випадку можна звернутися до керівника і попросити пару вільних годин.
 • Використовуйте перерви, щоб сидіти в соціальних мережах і переглядати інтернет-магазини.

Не може застосовувати знання на практиці

Недосвідчений розробник захоплюється популярними технологіями, навіть якщо він ніколи не буде їх використовувати. А як тільки на ринку з’явиться новинка, він забуде про ту, що вже вийшла з моди.

Крім того, фахівці часто зловживають онлайн-курсами і туторіалами. І хоча вони безсумнівно є корисним інструментом для навчання, просте проходження зазначеним етапам буде марною тратою часу, якщо не застосовувати отримані знання на практиці. Покрокові інструкції дають помилкове відчуття досягнення результату. Швидше за все, розробник не зможе застосувати ці знання для створення чогось нового.

Як виправити

Приділяйте час і сили тільки тим технологій, які стануть вам  будуть потрібні в роботі і для особистих проєктів.
Застосовуйте знання з посібників на практиці. Самостійна реалізація дозволить дізнатися набагато більше, ніж просте дотримання інструкції.

 

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu