Новини, Поради, Розробникам, Технології

Як додати веб-сайт в Google і чому це важливо

21 Січня, 2021

Створення вебсайту – нелегке завдання. І якщо ви думаєте, що варто його опублікувати і все, то вас чекає великий сюрприз. Навіть після стількох годин або навіть днів редагування та налаштування ви насправді тільки на півдорозі до вершини. І ось чому.

Хоча наявність сайту краще, ніж його відсутність, ви все одно втрачаєте максимальний потенціал свого вебресурсу, якщо не знаєте, як його розмістити в Google. Тепер, коли ваш він опублікований в Інтернеті, наступне, що вам потрібно, – це показати людям, що ви зробили.

Але як люди можуть знайти ваш вебсайт, якщо в Інтернеті є мільярди інших? Ось тут потрібні пошукові системи. Подумайте про це так: завжди, коли ви хочете знайти інформацію в Інтернеті, ви, ймовірно, погуглите на відповідну тему, а потім відвідаєте кілька перших вебсайтів, які з’являться на сторінці результатів.

Як власник вебсайту, ви хочете, щоб він також показувався в цих результатах. Це один з ефективних способів привернути трафік. Таким чином, коли люди шукають щось, що має відношення до вашого сайту, ваш контент з’являється на сторінці результатів. Завдяки цьому ви отримаєте більше шансів залучити відвідувачів на ваш сайт. Але як розмістити свій сайт в Google?

Чому з’являтися в результатах пошуку Google так важливо?

Тепер, крім питання «як розмістити мій сайт в Google?» вам також може бути цікаво, чому так важливо з’являтися в Google, особливо коли існує широкий спектр пошукових систем, доступних для всіх. Відповідь проста: Google – одна з найбільш широко використовуваних пошукових систем в Інтернеті. Перебування у верхній частині результатів пошуку популярної пошукової системи в кінцевому підсумку означає збільшення відвідуваності вашого сайту.

Отже, наступне питання – як з’явитися в пошуку Google. Є багато способів зробити це. Але в двох словах, вам потрібно пройти процес перевірки сайту, щоб отримати найкращі результати.

Але перш ніж ви дізнаєтеся, як це зробити, важливо зрозуміти, як працюють пошукові системи, такі як Google.

Як працює пошукова система Google

Якщо ви завжди хотіли знати, як розмістити свій сайт в Google, вам можуть стати в нагоді знання того, як працює пошукова система Google та всі її внутрішні механізми. Але правда в тому, що система постійно змінюється – те, що працює сьогодні, може не працювати завтра. Вам доведеться бути в курсі кожен раз, коли Google вирішує внести зміни. Але давайте будемо чесними – ні у кого немає на все це часу, особливо якщо ви самі керуєте власним сайтом.

На щастя, є пара стандартів, які залишаються незмінними. Наприклад, вебсайти, які постійно створюють високоякісний контент, завжди будуть мати хорошу репутацію в пошуковій системі Google. І це повинно бути вашою метою як власника вебсайту.

Все про боти та сканування

Важливо відзначити, що Google використовує боти для «сканування» вашого вебсайту і визначення його якості. Не дозволяйте технічному жаргону вас налякати; це просто означає, що Google використовує спеціальну систему для перегляду вашого сайту.

Візьмемо, наприклад, таке: на вашому вебсайті можуть бути тексти, що конкурують з Шекспіром, або графічні ілюстрації, які осоромлюють найбільших художників світу. Але навіть при цьому ваш сайт може не отримати цю золоту зірку схвалення з боку ботів Google. Отже, як ці боти визначають цінність вебсайту в першу чергу? Відповідь проста: призначений для користувача досвід.

Експерти можуть сказати вам, що якщо ви хочете дізнатися, як розмістити свій вебсайт в Google, вам необхідно поліпшити його макет або навіть створити контент, релевантний вашій аудиторії. Справа не в тому, що ваш смак в дизайні не такий гарний або що ви пишете не так добре, як думаєте. Насправді це відноситься до того, як відвідувачі вашого сайту знаходять його та взаємодіють з ним.

Як з’явитися в пошуку Google: покрокове керівництво

1. Пошукова оптимізація
Можливо, ви колись чули про термін пошукова оптимізація (SEO), але насправді у вас не було можливості дізнатися про нього більше. Простіше кажучи, пошукова оптимізація – це найбільш поширений метод, який власники вебсайтів використовують для зображення в результатах пошукової системи Google.

Ось як це працює (схематично):

Ключові слова – це просто текст, який інтернет-користувачі вводять в рядок пошуку щоразу, коли хочуть знайти щось в пошуку Google. Ці ключові слова можуть бути чим завгодно, від одного слова або навіть рядка тексту, також відомі як ключові слова з довгим хвостом.

При цьому, якщо ви хочете знати, як розмістити свій вебсайт в Google, найважливіше, що вам потрібно зробити, – це включити ці ключові слова на свій власний вебсайт. Але майте на увазі: Google не любить, якщо ви використовуєте ці ключові слова неприродно і без потреби.

На жаль, покладатися виключно на ключові слова не можна: на те, щоб дійсно з’явитися в результатах, йдуть тижні або навіть місяці! На щастя, є й інші кроки, які ви можете зробити.

2. Консоль пошуку Google
Важко відстежувати прогрес вашого сайту без інструменту, і саме тому вам потрібно під’єднати консоль пошуку Google до вашого сайту. Цей зручний інструмент – більше, ніж просто спосіб дізнатися, скільки разів люди натискали на ваш сайт або відвідували його.

Цей інструмент також може визначити області, які можна поліпшити. Якщо у вас є яка-небудь сторінка, яка може привести до відходу відвідувачів, або сторінки з відсутніми даними, які можуть завдати шкоди вашому SEO, Google Search Console може сказати про це.

Але перш ніж ви зможете почати використовувати Google Search Console, ваш сайт повинен бути одним із сайтів, підтверджених Google. Але не хвилюйтеся, процес не такий складний, як здається.

3. Перевірка сайту Google
Щоб почати використовувати Google Search Console, вам спочатку необхідно зареєструватися, як офіційний власник сайту. Процес перевірки сайту в Google Search Console досить простий і схожий на більшість процесів підтвердження особи на будь-якому іншому вебсайті.

Для початку вам потрібно або додати нову властивість, або вибрати неперевірений ресурс з варіантів, доступних у вашому профілі Google Search Console. Звідти Google Search Console запропонує список методів перевірки, які вам потрібно буде виконати. Найчастіше для цього кроку вам просто потрібно підтвердити свою адресу електронної пошти. Однак рекомендується використовувати більше одного методу на випадок, якщо ви втратите доступ до своєї електронної пошти. Після того, як ви закінчите всі кроки, ваш вебсайт стане одним із сайтів, підтверджених Google!

4. Запит на індексування
Отже, ви пройшли процес перевірки сайту. А після використання Google Search Console, припустимо, ви зробили все можливе, щоб розв’язувати всі проблеми вашого сайту, і навіть опублікували пару сторінок, які відповідають кращим практикам SEO. Що ще можна зробити, щоб додати веб-сайт в пошук Google? Останнє, що ми рекомендуємо, – це відправити запит на індексацію.

Це просто означає, що потрібно попросити ботів Google повторно сканувати ваш сайт. Це настійно рекомендується, якщо ви нещодавно внесли зміни в свій сайт і хочете, щоб роботи Google дали вам повторну оцінку. Щоб почати процес, все, що вам потрібно зробити, це відправити карту сайту або використовувати інструмент перевірки URL в Google Search Console.

Після того, як ви виконаєте один з двох кроків, описаних вище, боти ще раз подивляться на ваш сайт і нарешті поліпшать його рейтинг. Однак майте на увазі, що для завершення цього процесу можуть знадобитися тижні. А поки ви можете зосередитися на публікації нового контенту на своєму вебсайті. Зрештою, послідовність – це частина процесу.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu