Жінки, Люди, Топ

Дівчина, яка у 10 років поборола рак, першою полетить у космос на борту SpaceX

22 Лютого, 2021

Не забудьте поширити ❤️

29-річну Хейлі Арсено, асистента лікаря дитячого дослідницького госпіталю імені святого Юди (St. Jude Children’s Research Hospital) було обрано для участі в першій цивільній космічній місії на борту SpaceX.

Місія з назвою Inspiration4 стартуватиме наприкінці 2021-го року з Космічного центру Кеннеді у Флориді.

Спонсором поїздки є 37-річний мільярдер Джаред Айзекман – генеральний директор компанії з обробки платежів Shift4 Payments – який  раніше придбав приватний рейс у SpaceX. Цю місію підприємець планує використати, аби зібрати 200 млн доларів для дитячої дослідницької лікарні імені святого Юди.

Мільярдер оплатив усі чотири місця в кораблі Crew Dragon. Перше з них було зарезервовано за «послом госпіталю Св. Юди» – ним стала Хейлі Арсено. Друге отримає учасник благодійної лотереї на користь госпіталю. Третє – дістанеться переможцю конкурсу молодих бізнесменів.

St. Jude Children’s Research Hospital – єдиний в США госпіталь, який займається лише дитячими онкологічними захворюваннями й проводить відповідні дослідження. Медичний заклад у 1962-му році заснував відомий голлівудський комедійний актор Дені Томас. Тоді дитячий рак крові успішно лікувався тільки в 4% випадків, а у 2008 році видужували вже 94% дітей. І все це завдяки дослідницькій роботі госпіталю.

Тут одужують 9 з 10 важкохворих дітей. Хейлі Арсено стала однією з пацієнток госпіталю у 10-річному віці, коли їй поставили діагноз остеосаркома (тип раку кісток, який, як правило, вражає руки або ноги).

Дівчина, яка у 10 років поборола рак, першою полетить у космос на борту SpaceX - home-top, people, zhinky

Хейлі Арсено, коли вона була пацієнтом Сент-Джуда в 2002 році | Фото: НАДАНО ДИТЯЧОЮ ДОСЛІДНИЦЬКОЮ ЛІКАРНЕЮ СЕНТ-ДЖУД

“Я була звичайною дівчиною, займалась тхеквондо і прокладала шлях до свого чорного пояса, коли у мене почало боліти ліве коліно”, – згадує Хейлі в інтерв’ю журналу PEOPLE.  – Тоді мама уважно подивилася на мою ногу і помітила пухлину прямо над лівим коліном. І ось наступного дня я пішла з батьками до педіатра, і вона зробила рентген…”.

Боротьба дівчини з раком включала хімієтерапію, а також хірургічне втручання з метою заміни частини стегнової кістки внутрішнім протезом, який з часом можна було розширити без додаткової операції.

Коли прийшла пора повертатись додому дівчина відчула, що тепер має тягу до медицини й до особливого місця, лікарні Сент-Джуд.

“Я пам’ятаю, як я просто плакала, з одного боку відчувала полегшення, але не хотіла покидати госпіталь, ​​я з нетерпінням чекала аби їздити сюди щодня “, – каже Хейлі. “І я все ще не хочу їхати. St. Jude – це весь мій світ”.

5 січня 2021 року Хейлі  отримала дзвінок з госпіталю. Їй запропонували приєднатися до Джареда Айзекмана і полетіти у космос.

Джаред Айзекман зізнався, що його відразу вразила історія Арсено. Він відчув, що дівчина ідеально підходить для місії:

“Оскільки я проводив час із Хейлі в перші дні підготовки до місії, можу сказати: вона – це все, що ми хочемо аби репрезентувала наша команда – вона цікавиться навколишнім світом, віддана турботі про інших і сподівається на краще майбутнє для всіх нас –  поділився мільярдер.  – Вона вже надихає мене, і я впевнений, що вона надихне багатьох інших, коли вони пізнають її в ході місії”.

У Арсено, яку призначили Chief Medical Officer польоту, попереду ще багато етапів підготовки, перш ніж вона полетить у космос. Зараз вона залишається зосередженою на дітях у лікарні та на тому, як їм та іншим допоможе благодійна кампанія, яка пов’язана з місією.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu