Бізнес, Люди, Новини, Топ

Правила життя Павла Дурова: топ-20 цитат, 7 принципів та 10 книг

09 Березня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

UAspectr зібрав цитати, поради та принципи життя Павла Дурова – підприємця та програміста, доларового мільярдера, творця месенджера Telegram та інших проєктів.

Правила життя Павла Дурова: топ-20 цитат, 7 принципів та 10 книг - home-top, news, people, business

Правила життя Павла Дурова: топ-20 цитат, 7 принципів та 10 книг - home-top, news, people, businessПравила життя Павла Дурова: топ-20 цитат, 7 принципів та 10 книг - home-top, news, people, business

Павло Дуров: цікаві факти

Народився мільярдер 10 жовтня 1984 року в родині пітерських інтелігентів.

Про освіту: тричі ставав лауреатом Потанінської стипендії, перемагав на олімпіадах з інформатики, лінгвістики та дизайну.

Сімейний стан: про особисте життя підтвердженої інформації немає. Павлу приписують романи з моделями, цивільну дружину і двох дітей.

Перший бізнес: У роки навчання в СПбДУ робив форум для студентів, який потім виріс в соціальну мережу “ВКонтакті”.

Друге громадянство: Сент-Кітс і Невіс.

Стиль одягу: у Дурова є власний впізнаваний стиль одягу – він носить речі лише чорного кольору.

 • В 11 років він вперше захопився програмуванням.
 • Один із засновників соцмережі “ВКонтакті”, яка була запущена 10 жовтня 2006 року. Примітно, що Дуров спочатку створював форум для студентів, але передумав, оскільки, за його словами, «рано чи пізно ми всі стаємо випускниками».
 • Протягом багатьох років Дуров постійно переміщується по світу, змінюючи місце проживання кожні кілька місяців.
 • У 2013 році запустив месенджер Telegram.
 • Пожертвував інтернет-енциклопедії Wikipedia мільйон доларів.

Павло Дуров: цитати

Про освіту

Майбутнє середньої освіти лежить в іграх – комп’ютерних, спортивних, інтелектуальних“.

Про життя

Наша увага – наш найцінніший ресурс. Те, на що ми звертаємо увагу, множиться в наших життях”.

“Найголовніше – вміти відрізняти найголовніше від всього іншого.”

Про конкуренцію

Де немає конкуренції – немає прогресу“.

Про гроші

“Гроші переоцінені, тому що створення набагато цікавіше споживання, а внутрішній стан незрівнянно важливіше зовнішнього”.

“Для мене гроші є абсолютно віртуальними одиницями, які безглуздо обговорювати у відриві від реально значущих речей. Брати участь у цих перегонах, щоб комусь щось доводити, здається об’єктивно марним заняттям, хоча це не найгірший вид спорту”.

Про ідеологію

“Якщо ти безідейний, це видно, і на тебе можливо впливати. Зі мною це не пройде. Ідеологія – це зрештою головне, що рухає людьми. Потрібно створювати більш глибинні переконання для виникнення у людей віри у свої сили й свою думку”.

Про віру

“Переконаних у чомусь людей може бути менш як 10% – 5, 2, навіть тисячна відсотка населення. Але якщо їх віра в успіх і відданість ідеї непохитні, їм неможливо протистояти”.

Невіра в можливість змінювати світ страшніше ліні, пияцтва чи наркоманії. Тому що саме вона є їх причиною”.

В екстремальному випадку для змін будь-якого масштабу досить віри однієї людини. Вашої, наприклад”.

Про рішення

“Краще рішення з можливих – найпростіше. І навпаки”.

“Проблеми – це заховані рішення”.

Про самотність

“Комунікація переоцінена. Час самотності продуктивніше тижнів розмов”.

Про ЗМІ

“Повідомлення ЗМІ здаються правдоподібними рівно до тих пір, поки не висвітлюють щось, з чим ти знайомий з особистого досвіду”.

Про розвиток

“Вивчайте іноземні мови. Це розширить глибину сприйняття світу та відкриє небачені перспективи для навчання, розвитку та кар’єрного зростання”.

Про цінності

Наші цінності – краса і свобода. Міняти цей набір на гроші ми не плануємо”.

Про свободу

“Обмежуючи свободу, взагалі будь-яку, можна лише розігріти протестні настрої”.

Про людей

“Ви знаєте цих людей – вони виникають щоразу, коли хтось із нас пропонує мету або рішення. Скептики, матеріалісти, кухонні інтелігенти, які не впевнені ні в чому, крім одного: проблеми вічні, світ складний, все вирішено за них”.

“Одного разу я почав бачити, як деякі люди зазнають поразки не через те, що не вміють рахувати, – а через невміння зрозуміти, чому так сталося. Відмовки вони вміли знаходити, але зрозуміти – ні”.

Про брехню

“Брехати шкідливо для духовної цілісності”.

Правила життя Павла Дурова: топ-20 цитат, 7 принципів та 10 книг - home-top, news, people, business

7 принципів життя Павла Дурова, які йому допомагають виглядати молодшим:

 1. Не вживати алкоголь. Можуть бути деякі рідкісні винятки, але в цілому алкоголь (як і інші речовини, які можуть викликати залежність) робить людей менш здоровими і візуально старшими.
 2. Дотримуватися режиму сну. Сон – дозволяє тілу відновитися, а спати потрібно не менше восьми годин на добу.
 3. Не переїдати. Надмірна вага пов’язаний з ризиком виникнення десятків хвороб і також робить людей візуально старше, вважає Дуров.
 4. Займайтеся спортом. Помірні, але регулярні фізичні навантаження допомагають бути більш здоровим і продовжити життя.
 5. Зберігати спокій. Є ментальні звички, які допомагають долати стрес і їх потрібно розвивати. Це допомагає розуміти й вірити, що все, що відбувається, на краще.
 6. Не їсти м’ясо. Підприємець рекомендує вживати в їжу морепродукти та рибу, щоб зберігати молодість.
 7. Жити на самоті. Дивно, але всі молоді на вигляд чоловіки середніх років, більшу частину свого життя провели одні, говорить Павло.

Дуров зазначив, що більшість цих тез підтверджується науковими дослідженнями, а сам він слідує таким принципам вже більш як 10 років. Причому, найважчим було виділити більше часу на сон.

Книги, які Павло рекомендує у своїх інтерв’ю та соцмережах:

Правила життя Павла Дурова: топ-20 цитат, 7 принципів та 10 книг - home-top, news, people, business

1.Код Дурова, «Микола Кононов»
Ця книга написана про самого Дурова. Ви отримаєте погляд зсередини на, мабуть, найдивнішу інтернет-компанію, а також прочитаєте історію нового героя activist capitalism – мережевого підприємця-харизматика.

2.Роберт Грін – «48 законів влади»

Це чесна книга про те, для чого потрібна влада і як її досягти.

3.Пол Грем – «Хакери і художники»

Пола Грема Павло Дуров неодноразово називав улюбленим письменником, а його книгу «Хакери і художники» – дуже цікавою. За словами Дурова, «Пол Грем має сміливість висловлювати очевидні речі в сфері, затертих забобонами».

4.Нассім Ніколас Талеб – «Чорний лебідь»
Принципи, декларовані Нассіма Талебом в «Чорному лебеді», дуже близькі Павлу Дурову. «Чорні лебеді» – це непередбачувані світові події, які змінюють життя людей і хід світової історії.

5. Лао Цзи, «Дао де Цзін»
“Шлях, виражений словами, не є постійний шлях. Чим більше ти говориш про шляхи, тим менше ти його розумієш. Шлях споконвічний і не має назви, великий навіть в малому, і ніхто в цілому світі не може підкорити його своїй волі”.

6. Волтер Айзексон, «Стів Джобс. біографія »
«Я вважаю, що Стів – герой нашого часу. Тут він – не чорний і не білий. Він – жива людина зі своїм незвичайним життям, яка завжди досягала неможливого».

7. Віктор Васильєв, «Біла книга»
Ця книга покроково вчить змінюватися в будь-яку сторону, залишаючи пережитки минулого і, не витрачаючи зусиль, впроваджувати в себе будь-які звички. Розслабтеся і отримуйте задоволення – ось девіз автора. У книзі ви знайдете робочу покрокову інструкцію, як стати щасливим за 2 тижні, майже нічого для цього не роблячи.

8. Екхарт Толле, «Сила моменту зараз»
Автор повільно повертає вас до істини. І от, не дочитавши до середини, ви вже розумієте, що побачили «скриню з золотом», про яку мріяли роками. І виявилося, що бачили її весь цей час, тому що ви на ній сиділи. Життя загоряється новими фарбами, іншими відчуттями, а головне – жити стає легко і спокійно.

9. Екхарт Толле, «Сила справжнього»
“Як стати просвітленим? Читайте в книзі «Сила справжнього. Керівництво до духовного пробудження» Екхарт Толле”, – написав у своєму Twitter Павло Дуров.

10. Кріс Гільбо – «Мистецтво нонконформізму»
У книзі «Мистецтво нонконформізму» Кріс Гільбо вчить жити за власними правилами і відкидає традиційні уявлення про життя і роботі.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu