Бізнес, Життя, Книги, Новини, Підприємництво

Як побудувати бізнес, не втратити себе і змінити світ на краще: 9 книг від візіонерів, відомих у всьому світі

07 Березня, 2021

Як продуктивно працювати, будувати бізнес й не втратити людяність та співчуття? Ми, вирішила знайти відповідь в книгах відомих візіонерів та підготували добірку з 9 бестселерів про кар’єру, саморозвиток та свідоме життя.

Рей Даліо, “Принципи. Життя і робота”

Де купити в Rozetka

Як побудувати бізнес, не втратити себе і змінити світ на краще: 9 книг від візіонерів, відомих у всьому світі - entrepreneurship, news, knygy, zhyttya, businessЯк побудувати бізнес, не втратити себе і змінити світ на краще: 9 книг від візіонерів, відомих у всьому світі - entrepreneurship, news, knygy, zhyttya, business

Чим хороші «Принципи»? По суті, це книга універсальних правил, як діяти в тій чи іншій життєвій ситуації, не придумуючи нескінченно нові рішення для схожих випадків. Виходить своєрідний збірник рецептів успіху. Принципи Рея Даліо, глави та засновника інвестиційної фірми Bridgewater Associates, протягом усього життя допомагають йому досягати висот. Судіть самі: Даліо входить в список 100 найвпливовіших людей планети за версією журналу Time, а його компанія визнана п’ятою за важливістю приватною компанією в США (за версією Fortune).

Як побудувати бізнес, не втратити себе і змінити світ на краще: 9 книг від візіонерів, відомих у всьому світі - entrepreneurship, news, knygy, zhyttya, business

Едвін Кетмелл, «Корпорація геніїв»

Купити можна в Rozetka.

Президент знаменитої анімаційної студії Pixar розповідає, як керувати творчими працівниками, як їх надихати, мотивувати і як вибудувати їхню роботу найкращим чином. Відмінна ініціатива Кетмелла – регулярні творчі зустрічі для обміну досвідом і натхненням. Теми далеко не завжди безпосередньо пов’язані з робочими завданнями, але підвищують креативність всього відділу.

Побічний ефект від прочитання книги – хочеться все кинути й попроситися працювати в Pixar.

Джейсон Фрайд, «Не сходьте з розуму на роботі»

Купити можна в Rozetka.

Відмінний маніфест творців проєкту Basecamp. Джейсон Фрайд і Девід Хайнемайер Хенссон словом і ділом розвінчують токсичні міфи про робочий процес – нескінченні зустрічі одна за одною, перевірку пошти у вихідні, досягнення цілей за всяку ціну, моментальні відповіді в месенджерах і все інше – це не допомагає бути ефективним, але вигоріти завдяки цьому можна запросто.

Автори не бояться йти проти прийнятого в IT сфері: не заманюють співробітників залишитися до ночі за допомогою безкоштовної вечері, не вимагають працювати по 80 годин на тиждень, спокійно залишають всі невирішені питання з п’ятниці до понеділка – в загальному, порушують правила і при цьому вже багато років залишаються прибутковою компанією. Перевіркове питання з книги: коли в останній раз ви безперервно працювали над завданням 60 хвилин?

Річард Бренсон, «Втрачаючи невинність»

Можна купити в Rozetka.

Особисте спостереження: хоча б одну з книг Бренсона читають багато підприємці. І так, ексцентричний мільйонер, глава Virgin Group, вміє заражати духом новизни та пригод. На перших порах «кидати й робити» – рецепт успіху. У книзі Бренсон однаково відверто говорить і про перемоги, і про грандіозні помилки, а подібна щирість завжди підкуповує. Книга сподобається, якщо потрібен імпульс до початку чогось нового.

Інгвар Кампрад, «Є ідея! Історія IKEA»

Купити можна в Rozetka: тут або тут.

Журналіст Бертіл Торекул протягом декількох років спілкувався із засновником IKEA Інгваром Кампрадом. Результатом стала книга-портрет підприємця: дитинство в крихітному шведському місті й перші успіхи в продажах, його бережливе ставлення до всіх ресурсів, включаючи час, виробничі можливості та гроші. Сподобається власникам невеликих бізнесів, кому близький підхід «сім’я – це фірма, а фірма – це сім’я».

Як побудувати бізнес, не втратити себе і змінити світ на краще: 9 книг від візіонерів, відомих у всьому світі - entrepreneurship, news, knygy, zhyttya, business

Нассім Талеб, «Антикрихкість»

Купити можна в Rozetka.

Ще одна корисна книга у 2021 році. Що таке антикрихкість? Це явище, при якому об’єкт при впливі на нього сторонніх сил не ламається, а стає кращим. Наприклад, м’язи тіла антикрихкі – за допомогою фізичних вправ («хорошого» стресу) вони стають сильнішими, а людина – витривалішою. Світ непередбачуваний, несподівані й часом негативні події, так звані «чорні лебеді», слідуючи термінології Талеба, відбуваються постійно. Все, що нам залишається – розвивати в собі антикрихкість, тобто стійкість до змін, уміння гнучко на них реагувати й добре себе почувати в умовах невизначеності.

Шимон Перес, «Боязким мріям тут не місце»

Купити можна в Rozetka: тут і тут.

Автобіографія Шимона Переса, колишнього президента Ізраїлю, формально про те, як будувалася держава. Але на ділі – це роман про становлення лідера в екстремально турбулентному середовищі, де умови змінюються стрімко і непередбачувано, а від результатів прийнятих рішень залежить дуже багато чого. Надихаюча історія хлопчика з єврейського містечка, який став патріархом ізраїльської політики.

Далай Лама XIV, «Революція співчуття»

Купити можна в Rozetka.

Ще один маніфест. Далай Лама звертається до тих, кому зараз трохи більш як двадцять і просить подумати ось про що: здається, що сучасний світ неможливий без насильства – будь-який конфлікт якнайшвидше врегулювати силою. Але при такому підході результат буде отримано шляхом порушення свободи й безпеки людей. Світ змінюється, і в силах молодих змінити його на краще за допомогою співчуття до ближніх і далеких. Книгу варто перечитувати, коли занадто сильно накриває новинним порядком.

Як побудувати бізнес, не втратити себе і змінити світ на краще: 9 книг від візіонерів, відомих у всьому світі - entrepreneurship, news, knygy, zhyttya, business

Філ Найт, «Продавець взуття»

Купити можна в Rozetka.

Захоплюючі мемуари засновника компанії Nike. На дворі 1962 рік. Студент з Орегона і бігун на середні дистанції Філ Найт займає у батька 50 доларів і відправляється в Японію – домовлятися про перші поставки кросівок. Й що з цього вийшло? Зараз річний оборот компанії Nike становить 30 мільярдів доларів, а «Найк» носять всі, від підлітків і спортсменів до реперів і президентів.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu