Люди, Новини, Підприємництво, Топ

Навал Равікант: що радить улюблений ментор технологічних стартапів (Відео)

10 Березня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Він народився у злиднях, а зараз є інвестором понад 200 компаній, в тому числі Uber та Twitter та засновником сервісу AngelList, який допомагає з’єднуватися інвесторам і стартапам, а також тим, хто хоче влаштуватися на роботу у стартап. 

46-річний Навал Равікант – один з найповажніших спікерів серед аудиторії засновників та керівників технологічних стартапів. Його подкасти, де підприємець ділиться своєю філософією, порадами та баченням майбутнього особливо корисні людям, які починають та розвивають власну справу у сфері інновацій.

UAspectr зібрав цінні цитати та поради Навала Равіканта,  які допоможуть перепрошити застарілі бачення щодо життя та бізнесу.

Навал Равікант: факти 

Навал народився в Індії.  Переїхав з матір’ю і братом в Нью-Йорк, коли йому було дев’ять.

Початок кар’єри: у 1999 році запустив скромний проєкт Epinions, придбав великий досвід роботи у фінансовому секторі, і став успішним консультантом в області інвестицій.

Діяльність: Один з найуспішніших інвесторів наших днів, засновник AngelList, криптоактивіст. А також подкастер, який ділиться порадами про прагнення до багатства і щастя.

Інвестиції: Навал Равікант інвестував у більш ніж 200 компаній, у тому числі в Twitter і Uber. За його словами, кожна поїздка в системі Uber приносить йому близько $0.01. (з урахуванням того, що кожен рік здійснюється від 55 до 70 мільйонів поїздок в системі Uber, і ця кількість тільки зростає, щороку в середньому Навал Равікант отримує близько $600 000 тільки з Убера).

Навал Равікант у соцмережах: 

Twitter – 1,1 млн підписників
Подкаст How to Get Rich

Навал Равікант: філософія, яка підкорила мільйони підприємців

Равікант впевнений, що проста робота за наймом не може принести багатства – навіть якщо ви працюєте в престижній компанії і заробляєте $100 на годину.

«Ви все одно прив’язані певним графіком. Але коли я кажу про багатство, я маю на увазі свободу. Якщо ви багаті, ви можете лягти спати і прокинутися, коли захочете, і жити там, де вам більше подобається. Для мене мета грошей – це свобода “, – зазначає Равікант.

Навал Равікант: що радить улюблений ментор технологічних стартапів (Відео) - home-top, entrepreneurship, news, people

Навал Равікант: Цитати 

Про бізнес

Стартапи – це гра для молодих. Краще створювати їх в ранньому віці, до того, як у вас з’явиться дуже багато зобов’язань. Якщо ви збираєтеся запустити стартап, ви повинні спробувати хоча б раз до того, як вам виповниться 30 або 35 років. Після все стає набагато складніше.

Підприємницькі зусилля часто закінчуються невдало. Але в своїй кар’єрі підприємці рідко зазнають невдачі.

Інвестори шукають в компаніях щось особливе. Замість того, щоб намагатися зробити все добре – і команду, і продукт, і позиціювання, і PR – станьте винятковим хоча б в одному відношенні.

Багатство – це активи, які заробляють, поки ви спите. Це може бути комп’ютерна програма, яка працює вночі та обслуговує інших клієнтів. Або гроші в банку, які реінвестуються в інші активи і підприємства. Навіть будинок може бути формою багатства, тому що його можна здавати в оренду.

Я народився бідним і нещасним. А тепер все навпаки. Я вірю, що кожен може стати багатим.

Мета багатства – це свобода. Справа не в тому, щоб купувати шуби, водити Ferrari, плавати на яхтах або літати на приватному літаку. Це дуже швидко набридає. Мова про те, щоб стати незалежною людиною. Гроші не вирішать всіх ваших проблем. Але вони розв’язують проблеми з грошима.

Про криптовалюту

Криптовалюта, мабуть, одне з найбільших винаходів в історії людства. Це спосіб обійти Волл-стріт з її зарегульованістю та бюрократією. Цінність криптовалюти забезпечує не жорстка рука держави — це дозволяє здійснювати по-справжньому підозрілі транзакції без посередників на зразок короля, уряду або корпорації. Криптовалюта дає можливість виключити держави від створення, зберігання та захисту ваших багатств — це дуже звільняє.

Про штучний інтелект

Штучний інтелект – це мода. Але я думаю, що будь-хто, хто дійсно говорить про штучний інтелект загального призначення, як Skynet, який захопить світ і вб’є нас усіх, насправді не пише код. Тому що ніхто ще не зробив жодного фундаментального прориву, щоб наблизитися до штучного інтелекту загального призначення.

Про стосунки

Найкращі стосунки не схожі на роботу. Ви робите іншу людину щасливою, якщо є самими собою. А стосунки роблять вас щасливим самі по собі. Усі чесні, ніхто не прикидається тим, ким не є.

Головний для мене критерій у стосунках — це доброта. Я хочу, щоб мене оточували хороші люди. Просто подивіться, як інша людина поводиться зі своїм найлютішим ворогом. У певних обставинах вас можуть “звільнити” з друзів, і тоді ви відчуєте це відношення на собі.

Як правило, люди конфліктують і сваряться тому, що у них різні цінності.

Про освіту

Що і як ви вчите, сьогодні важливіше, ніж будь-де і як довго ви вчитеся. Кращі вчителі та книги вже в інтернеті, інструменти для навчання в достатку. Але бажання дізнаватися щось нове стало менше.

Виберіть собі заняття, якому готові присвятити не менш десяти років. Приблизно стільки потрібно, щоб домогтися мінімально пристойного результату. Сам процес повинен приносити задоволення, адже успішний результат не гарантований. Успіх – ворог навчання. Він може позбавити вас часу і мотивації, щоб почати все спочатку.

Якщо ви не можете вчитися, тому що треба заробляти гроші, постарайтеся знайти місце для інновацій в своїй роботі. Візьміть на себе нові завдання та обов’язки. Наприклад, бариста в кафе може дізнатися, як поліпшити клієнтський сервіс і порадувати клієнта.

Про саморозвиток

Лікарі не зроблять вас здоровим. Дієтологи не змусять вас схуднути. Вчителі не зроблять вас розумним. Гуру не заспокоїть вас. Наставники не зроблять вас багатим. Тренери не приведуть вас у форму. Зрештою ви повинні взяти за себе відповідальність.

Іноді краще, що можна зробити, – спуститися вниз і почати шукати нову дорогу. Уявіть, що ви альпініст, почали сходження на гору і вже пройшли ⅔ шляху. Але вершина ще високо, і щоб підійти до неї, потрібно спуститися вниз і знайти інший шлях. Ніхто не хоче починати все спочатку.

У певному сенсі ті, хто потребує постійного соціальному схваленні внутрішньої роботи, ставляться до неї несерйозно. Це нормально, я не засуджую. Просто соціальне схвалення потрібно їм більше, ніж робота над собою.

Про соцмережі

Ведення соцмереж – це сигналізування світу, щоб представити образ, який хочеш створити в головах людей.

Про щастя

Щастя – це вибір, а не удача. Якщо ти розумний (на) і здатний, чому ти не можеш вивчити принципи, які стоять за щастям і, в підсумку, стати щасливим?

Про мету в житті

Мета в житті – розібратися, яким людям ви найпотрібніші, яке діло вам найкраще підходить, який проєкт або вид мистецтва без вас не обійдеться. У світі точно є щось саме ваше. А ось вести список і слідувати чужим правилам прийняття рішень абсолютно безглуздо. Скопіювати іншого не вдасться.

Навал Равікант: що радить улюблений ментор технологічних стартапів (Відео) - home-top, entrepreneurship, news, people

Навал Равікант в гостях у Джо Рогана

В ході інтерв’ю Джо Рогану, яке подивились на YouTube понад 5 мільйонів людей, Навал Равікант розповів про свій подкаст How to Get Rich (як стати багатим, не сподіваючись на удачу).

” Я народився в злиднях, а зараз доволі багатий і можу поділитися знаннями, які не залежать від часу і завжди будуть актуальними”,- поділився підприємець.

Навал Равікант впевнений, що вже зовсім скоро всі люди будуть працювати на себе.

  • “Інформаційне століття знижує вартість комунікації із зовнішніми співробітниками і я бачу що розміри компаній зменшується”.
  • “Я вірю, що через 10, 50, 100 років, gig-economy забере у себе і складні й високооплачувані професії. Для того, щоб організувати проєкт, ти зможеш за день зібрати потрібних фахівців, з якими налагоджені процеси оплати, оцінки, швидкого введення в контекст. Це схоже на те, як зараз працює Голлівуд”.
  • “Я вірю, що світ піде від величезних компаній з десятками тисяч співробітників до величезної кількості маленьких професійних команд, які збираються заради якоїсь місії. Вони працюють, отримують гроші, підводять результат, відпочивають, навчаються і знову спринт”.

Про глобальну автоматизацію

“Допустимо, завтра всі мешканці цього землі навчені бути розробниками або вченими, протягом п’яти років все буде автоматизовано – роботи будуть прибирати вулиці, возити нас, готувати їжу. Люди будуть займатися творчими професіями, розважати один одного і займатися наукою і навчанням”.

“Я не думаю, що автоматизація позбавить людей роботи, оскільки кількість занять не обмежилась. Як тільки людина щось автоматизує, з’являється пачка нових більш складних і творчих занять, якими людина може займатися”.

Про що ще говорили Навал Равікант і Джо Роган ви можете дізнатися, переглянувши відео.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu