Spectr WF 25, Історії, Новини, Підприємництво, Стартапи, Топ

Grammarly в “Алеї слави”: історія успіху “єдинорога” з України

07 Квітня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

У проєкті Spectr Walk of Fame збираємо досьє на українські компанії, які варті того, аби про них знати, читати та хотіти в них працювати.

Spectr WF 25 проєкт, що відзначає українські компанії, досягнення яких є визначними для вітчизняного та світового підприємництва.

Упродовж року ми розповідатимемо про стартапи та бізнеси, чий досвід надихає молодих підприємців, розробників, талановитих українців створювати цінності й успішно реалізовувати їх через продукти та послуги, які змінюють якість життя.

Аби потрапити до списку та номінувати свою компанію, подавайте заявку тут

ТОП-5 крутих фактів про Grammarly

1

2017 року Grammarly вдалося залучити понад 110 мільйонів доларів у рамках публічного раунду, що перевершило усі попередні українські стартапи.

2

Компанія має офіси у Києві, Нью-Йорку та Ванкувері. Штаб-квартира компанії знаходиться в Сан-Франциско.

3

У 2019 році Grammarly залучила $90 млн інвестицій при оцінці в понад $1 млрд – саме тоді стартап став «єдинорогом».

4

Видання Fast Company визнало Grammarly однією з найбільш інноваційних компаній світу у сфері штучного інтелекту.

5

У 2020 році Grammarly інвестувала в американський стартап Docugami по AI-розпізнаванню документів.

Grammarly в "Алеї слави": історія успіху "єдинорога" з України - home-top, startups, entrepreneurship, news, story, spectr-wf-25

Grammarly: історія злету

Заснували стартап Олексій Шевченко, Максим Литвин та Дмитро Лідер. Шевченко й Литвин вирішили розробити онлайн-сервіс, який би перевіряв твори та реферати студентів на плагіат.

На початку 2000-х років кияни навчалися в Міжнародному християнському університеті та помітили, що дуже часто студенти використовують вже написані чужі твори й приписують собі авторство. При цьому викладачі не завжди могли це помітити. Тоді ж викладання в університеті велося повністю англійською мовою, а викладачі були корінними американцями. Це був один з перших повністю англомовних вузів на території України.

Вже у  2004 році Шевченко і Литвин створили сервіс MyDropbox, який перевіряв твори на плагіат. Варто зазначити, що Максим Литвин практично повністю написав програмний код сервісу і після створення робочої технології друзі почали думати про монетизацію.

Сервісом зацікавились дуже багато університетів з усього світу. У 2007 році користувачами MyDropbox  на платній основі стали 800 навчальних закладів і 2 млн студентів. Роботи студентів почали перевіряти через MyDropbox. У 2007 році технологію придбала компанія Blackboard, яка на той час була світовим лідером серед освітніх платформ.

Згідно з умовами угоди Максим Литвин повинен був два роки пропрацювати у компанії та забезпечити інтеграцію систем, а Олексій Шевченко не мав у цей час займатися схожим за концепцією бізнесом.

В той час до команди приєднався третій співзасновник – Дмитро Лідер, який вже працював з хлопцями і займався розробкою  MyDropBox,  а після продажу сервісу керував проєктом адаптації продукту під вимоги Blackboard. Згодом Максим і Олексій запропонували йому роль технічного партнера в новому проєкті.

Все почалось з думок трьох хлопців про те, чому люди так часто копіюють чужі тексти, а не пишуть самостійно.

“Люди займаються плагіатом, оскільки не всі вважають, що можуть написати свій власний унікальний текст. Вони думають, що не мають необхідних навичок і ресурсів для цього.  Це надихнуло нас створити сервіс, який би допомагав з ефективною письмовою комунікацією”, – розповів в одному з інтерв’ю Лідер. Так Шевченко, Литвин та Лідер почали створювати сервіс,  який у майбутньому став Grammarly.

“Завдяки першому проєкту  ми знали, що в США навіть у носіїв мови часто виникають проблеми з написанням грамотного листа. У зв’язку з цим ми вирішили зробити сервіс, який би допомагав їм написати хороший текст англійською”, – розповів Дмитро Лідер. В кінці 2008 року хлопці зробили перший варіант продукту під назвою EssayRater.

Ідея продукту: створення сервісу який допомагатиме спілкуватися англійською мовою ефективніше, де б ця комунікація не відбувалася — від професійного до повсякденного листування.

За кілька днів до запуску українці ненадовго відкрили стартову сторінку, щоб протестувати інтеграцію c AdWords, витратили кілька доларів на рекламну кампанію і побачили, що в них з’явився перший  користувач, який купив підписку на суму, що в десять разів перевищує витрати на рекламу.

Трохи пізніше хлопці зрозуміли, що багато покупців продукту використовують англійську мову на роботі та в повсякденному житті. Тоді вони вирішили зробити інструмент, який був би корисний будь-якій людині, яка пише англійською мовою в інтернеті, засновники почали рухатися в бік масового ринку та вдосконалювати перевірки граматики.

Це спрацювало, і до кінця 2009 року народився Grammarly. У 2010-му до команди в ролі CEO приєднався колишній партнер інвестиційного фонду General Catalyst CEO Бред Гувер.

Нині стартап Grammarly продовжує розширювати можливості свого онлайн-сервісу. Він працює на основі штучного інтелекту та здатен аналізувати складні аспекти мови та спілкування.

Grammarly в "Алеї слави": історія успіху "єдинорога" з України - home-top, startups, entrepreneurship, news, story, spectr-wf-25

Як працює та як користуватися Grammarly

Grammarly – сервіс, за допомогою якого можна писати англійською та відразу робити свої тексти ефективними та чіткими. Коли користувач пише за допомогою Grammarly, система штучного інтелекту аналізує кожне речення й текст загалом і пропонує, як його поліпшити.

Розробники сервісу створюють алгоритми, які показують правила й закономірності якісних текстів і повідомлень. Для цього вони тренують моделі на мільйонах речень в англомовних текстах, зібраних спеціально для дослідження.

Поради поділені на наступні категорії: правильність (граматичні, орфографічні, пунктуаційні помилки), чіткість (стислість та зрозумілість), захопливість (словниковий запас та розмаїття) і тон (формальність, ввічливість і впевненість).

Користувачі можуть використовувати сервіс на сайті Grammarly (створювати текст там або копіювати туди),  встановити плагін для свого браузера для того, щоб перевіряти текст  в Gmail, Facebook. Також є можливість використовувати додатки для десктопу або мобільні клавіатури.

Можна користуватися безкоштовною версією, або Premium, яка розширює доступ до додаткових функцій.

За допомогою платної версії користувач може перевіряти текст безпосередньо в Microsoft Word. Бонусом є доступ до 250+ правил перевірки тексту і можливість аналізу 30 різних стилів написання (академічний, технічний, офіційно-діловий, розмовний тощо). Підписка на місяць стартує з 11.66 доларів.

Плагіни можна встановити як для Word, так і для браузера (Chrome, Safari або Firefox).

Grammarly в "Алеї слави": історія успіху "єдинорога" з України - home-top, startups, entrepreneurship, news, story, spectr-wf-25

Grammarly у соцмережах:

Як влаштуватись на роботу у Grammarly

Актуальні вакансії: 

Більше вакансій ви можете знайти на офіційному сайті компанії.

Залучені інвестиції

В травні 2017 року Grammarly залучила понад 110 мільйонів доларів у рамках публічного раунду. Так компанії вдалось перевершити усі попередні українські стартапи.

У 2019 році компанія залучила 90 млн доларів інвестицій і була оцінена у більше як 1 млрд доларів. Загальна сума залучених інвестицій у 2019 році – 200 млн доларів.

13 травня минулого року Grammarly зробила свою першу інвестицію у заснований у Сіетлі стартап Docugami. Інвестицію здійснено в межах етапу початкового фінансування компанії.

Grammarly в "Алеї слави": історія успіху "єдинорога" з України - home-top, startups, entrepreneurship, news, story, spectr-wf-25

Мотивація від засновників Grammarly: цитатник

Дмитро Лідер

Про успіх

“Я не маю рецепту успіху або незмінного життєвого кредо. Мені імпонує погляд, що сенс життя полягає у реалізації власних цінностей через дії”.

“Мені важливо шукати в житті не успіх, а сенс, змістовність, у такому розумінні. Я фокусуюся не на досягненні результатів, а на створенні і проживанні станів, які ціную — зокрема, свободи й любові”.

Про місію компанії

“Місія Grammarly: “покращувати життя, удосконалюючи комунікацію”. Це допомагає нам рухатися далі — розуміння, що ми допомагаємо людям досягати життєвих цілей і краще розуміти один одного”.

Про втілення власних ідей

“Це проєкт на роки. Ми хочемо показати історією Grammarly, що в Україні є хороші можливості для створення технологічних бізнесів, і зробити внесок в розвиток спільноти продуктової розробки й технологій штучного інтелекту. Буду дуже радий, якщо наш приклад надихне когось із читачів на втілення власних ідей”.

Олексій Шевченко

Про створення та вдосконалення Grammarly

“Ми ж перетворили нашу слабкість в сильну сторону. Наша система була недосконалою, тому ми додали можливість проголосувати, правильно чи ні було зроблено виправлення, і це згладжувало негатив від помилок. Все, що зараз собою являє Grammarly – досягнуто виключно завдяки нашим користувачам”.

Про конкуренцію

“Конкуренція стимулює. Здорово, звичайно, бути криголамом, який ламає лід і створює простір. Цілком можливо, що скоро з’являться реальні конкуренти. Ми готові до цього і хочемо цього”.

Про інвестиції

“Інвестиції – божевільний ресурс, і потрібно мати можливість його отримання, але це не самоціль”.

Максим Литвин

Про шлях до успіху

“Ми пішли по шляху повної інтеграції продуктів, і це вистрілило”.

Про залучення інвестицій

“Загальні цілі залучення коштів: розширення команди, робота над продуктом, потенційне міжнародне розширення і технологічні партнерства”.

Про мету компанії

“Наша мета – не навчити всіх підручником граматики, а поліпшити взаєморозуміння і ефективність спілкування між людьми”.

Бред Гувер

Про тактику роботи в Grammarly

“Наша основна тактика – вчитися на чужому прикладі та ніколи не припускати, що нам самим видніше. Можливість розмовляти з іншими людьми, які стикалися з подібними проблемами, і вчитися у них, щоб здійснювати нові, а не старі помилки, – це дійсно важливий аспект нашого успіху і того, як ми будуємо організацію.

Останні новини:

Grammarly — 12 років

1 квітня 2021 року онлайн-сервісу Grammarly виповнилось 12 років. Зараз Grammarly — це понад 450 співробітників у трьох країнах. Онлайн-сервісом компанії щодня користуються понад 30 млн користувачів.

Grammarly запустила детектор тону листа для мобільних пристроїв

В Grammarly запустили детектор тону листа для мобільних пристроїв. Детектор тону використовує комбінацію правил і машинного навчання, щоб ідентифікувати в тексті сигнали, які формують його загальний тон. Як відомо, функція доступна для користувачів iPhone, iPad і мобільних пристроїв на Android.

Журнал Forbes опублікував список 30 кращих українських стартапів

Журнал Forbes Україна поділилася рейтингом вітчизняних стартапів, до якого увійшли 30 молодих компаній. У список увійшли продуктові технологічні компанії з українським корінням. Компанії обирали за наступними критеріями: як мінімум один із засновників повинен мати українське громадянство і працювати в Україні або в Україні повинен бути розташований найбільший центр розробки. Grammarly в цьому списку посіла друге місце.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu