Життя, Кар'єра, Новини

Джефф Безос й Ілон Маск говорять про успіх. Як радять мислити найбагатші підприємці світу?

23 Квітня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Джефф Безос опублікував щорічний лист акціонерам Amazon. Це його останній лист на посаді генерального директора компанії – він оголосив, що піде у відставку в червні й передасть кермо влади чолі Amazon Web Services Енді Ясси. Безос залишиться виконавчим головою компанії. Прочитайте поради щодо бізнесу і життя, які Безос дав у своєму листі. Вони збігаються з тим, що раніше говорив Ілон Маск.

Створюйте більше, ніж споживаєте

Безос пише: «Якщо ви хочете добитися успіху в бізнесі (насправді, в житті), вам потрібно більше створювати, ніж споживати. Ваша мета повинна полягати в створенні цінності для всіх, з ким ви взаємодієте. Будь-який бізнес, який не створює цінності для тих, хто з ним стикається, навіть якщо він здається успішним зовні, недовгий для цього світу. Він уже на шляху до виходу».

Дивно, що Ілон Маск сказав майже те ж саме під час відеоінтерв’ю для Wall Street Journal в грудні. Його запитали, в чому сенс компаній і навіщо вони взагалі потрібні. Маск відповів: «Компанія не має цінності сама по собі. Вона має цінність тільки тією мірою, в якій вона є ефективним розподільником ресурсів для створення товарів і послуг, що мають велику цінність, ніж витрати на виробництво ». Простіше кажучи, щоб домогтися успіху, компанія повинна створювати більше, ніж споживати.

Боріться за те, що відрізняє вас від інших

Далі, після докладного опису фінансових успіхів Amazon, Безос пише, що, оскільки це його останній лист акціонерам в якості CEO, «у мене є ще одна надзвичайно важлива річ, про яку я відчуваю себе зобов’язаним розповісти». Безос посилається на книгу про еволюцію Річарда Докінза «Сліпий годинникар», вперше опубліковану в 1986 році. У ній йдеться про суть життя як про безперервну боротьбу з умовами, в яких ви перебуваєте.

Наприклад, наші тіла повинні працювати, щоб підтримувати температуру близько 36,6 ℃, що зазвичай набагато тепліше, ніж повітря навколо нас. Безос міркує: «Якби живі істоти не працювали активно, щоб запобігти цьому, вони в кінцевому підсумку злилися б з навколишнім світом і перестали б бути автономними істотами. Це те, що відбувається, коли вони помирають».

За словами Безоса, це метафора застосовна не тільки до Amazon, але і до будь-якого бізнесу і кожної людини. Нам всім кажуть «бути собою», додає він. Але ніхто не каже, що за це потрібно платити. Як і в біології, навколишнє середовище завжди буде намагатися змусити нас злитися з умовами, в яких ми живемо. «Бути самим собою варте того, але не чекайте, що це буде легко або безкоштовно. Вам доведеться постійно вкладати в це енергію », – каже Безос.

Фото: https://www.inc.com/

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu