Бізнес, Додатки, Новини, Технології

Дизайн мобільних додатків: топ-8 поширених помилок, яких варто уникати

17 Травня, 2021

Дизайн – один з найважливіших етапів розробки програми. Користувачі надають перевагу інструментам, які не тільки функціональні, але і цікаві у використанні. Уникайте цих помилок, щоб не зіпсувати враження від продукту.

Перше, що потрібно мати на увазі, це те, що більшість дизайнерів і розробників можуть упустити очевидні недоліки, так як при тривалій роботі над проєктом їх очі «замилюються» і вони можуть упустити деякі нюанси. Ось список найпоширеніших помилок, яких варто уникати.

Дизайн мобільних додатків: топ-8 поширених помилок, яких варто уникати - tech, news, dodatky, businessДизайн мобільних додатків: топ-8 поширених помилок, яких варто уникати - tech, news, dodatky, business

Дизайн мобільних додатків: топ-8 поширених помилок, яких варто уникати - tech, news, dodatky, businessВідсутність режиму управління однією рукою

Це надзвичайно корисна функція, яка має бути присутня в кожному додатку. Вона дозволяє користувачам використовувати рядок стану або меню навігації програми без необхідності задіяти другу руку. Тому при розробці програм слід пам’ятати про «правило великого пальця».

Рішення

Щоб переконатися, що ваш додаток зручний для користувача, необхідно проаналізувати те, як великий палець взаємодіє з екраном. Це дозволить визначити легкодоступні області та надалі розробляти продукт, спираючись на ці дані.

Занадто складний інтерфейс

Іноді розробники так захоплюються написанням коду, що забувають про те, як додаток буде виглядати. Неважливо, скільки функцій ви додаєте в свій продукт – якщо користувачі не зрозуміють, як з ним взаємодіяти, вони не стануть його використовувати. Тому необхідно створити простий, але естетичний інтерфейс.

Рішення

Найпростіше рішення цієї проблеми – самостійно переконатися, що елементи вашого дизайну не перевантажені. Намагайтеся створити гарний і чистий інтерфейс з мінімалістичним підходом, щоб користувачі не плуталися кожен раз, коли відкривають вашу програму.

Непослідовність в дизайні

При розробці продукту важливо дотримуватися однакового і послідовного дизайну. Необхідно знайти баланс між візуальними і функціональними аспектами вашого застосування, щоб інтерфейс виглядав естетично, і користувачі були задоволені його функціоналом.

Розробка програми без чіткої концепції призведе до того, що продукт буде виглядати непрофесійно.

Рішення

Ретельна розробка візуальної складової створить більш цілісний імідж бренду і дозволить продумати всі можливі додаткові елементи, які можна буде додати в майбутньому.

Перевантажений функціонал

Надмірне ускладнення продукту – це поширена помилка, яку здійснюють багато розробників. У надії зробити свій додаток по-справжньому унікальним, вони перевантажують його різними функціями, не приділяючи належної уваги дизайну. Перш ніж додавати додатковий елемент, необхідно запитати себе, яку цінність він принесе вашим користувачам.

Рішення

Перш ніж включати будь-які додаткові можливості в свій додаток, необхідно обговорити це з дизайнером, щоб нова функція не перевантажувала додаток.

Копіювання чужих рішень

Незважаючи на те, що вивчення конкурентів є невід’ємною частиною розробки власного продукту, важливо зберігати індивідуальність додатку. Копіювання чужих дизайнерських рішень може негативно позначитися на оцінці користувачів.

Рішення

Кращий спосіб розв’язати цю проблему – це розглядати конкурентів як джерело натхнення, а не як можливий дизайн-план вашого продукту. Необхідно зосередитися на розробці унікального додатку, який забезпечить користувачеві кращий досвід, ніж ваш конкурент.

Відсутність порожнього простору

Як було сказано раніше, захаращений інтерфейс негативно позначається на сприйнятті користувачами. Інтерфейс повинен містити правильне співвідношення порожнього простору і контенту. Це допомагає користувачеві орієнтуватися у вмісті. Деякі нехтують цим правилом, щоб помістити на екран більше інформації. Незважаючи на те, що це робиться з найкращих спонукань, це шкодить користувача досвіду.

Рішення

Щоб розв’язати цю проблему, необхідно забезпечити відкритий зв’язок між дизайнерами і розробниками. Порожній простір – важливий елемент дизайну, який дозволяє перемикати увагу користувача з одного елемента на інший і особливо корисний для виділення будь-яких закликів до дії (CTA) або знижок.

Відсутність зворотного зв’язку на етапі розробки

Якщо ви хочете залучити різноманітну аудиторію, важливо в процесі розробки прислухатися до різних точок зору. Незалежно від того, чи є ви дизайнером, розробником або менеджером, необхідно передбачити систему для збору відгуків. Чіткий зворотний зв’язок значно підвищує зручність використання програми, оскільки дозволяє розробникам і дизайнерам збирати цінні відомості, які допомагають їм поліпшити взаємодію з користувачами.

Рішення

Створіть команду бета-тестування, щоб звертатися до неї за зворотним зв’язком на кожному етапі розробки. Необхідно донести до фахівців важливість неупереджених і відкритих відгуків. Краще отримати негативну оцінку на ранніх етапах, ніж після запуску програми.

Ігнорування потреб цільової аудиторії

Нечітке визначення цільової аудиторії та її потреб – це також серйозна помилка. Деякі розробники створюють продукт лише у відповідь на певні тренди. Але розробляючи додаток, важливо переконатися, що ви пропонуєте користувачам унікальний продукт для розв’язання проблем. Не варто прагнути повторити чийсь успіх.

Рішення

Перш ніж вийти на будь-який ринок, необхідно провести невелике дослідження. Якщо у вас вже є аудиторія, розішліть докладне опитування, щоб зрозуміти, чого вона чекає від нової програми. На розробку продукту може піти багато часу і коштів, тому важливо розуміти його актуальність серед споживачів. Знайдіть проблему, вирішення якої ви можете надати, і створіть інструмент, який захоче використовувати ваша аудиторія.

Дизайн – це вирішальний етап створення програми. Дотримуйтесь цих рекомендацій, що уникнути поширених помилок. Не забувайте про аналітику, прислухайтеся до зворотного зв’язку і ніколи не випускайте з уваги бажання і потреби вашої цільової аудиторії.

 

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu