Країна, Новини, Технології

Що таке «Дія.Підпис» і як його створити

18 Травня, 2021

17 травня Міністерство цифрової трансформації запустило нову послугу – «Дія.Підпис». Це кваліфікований цифровий підпис, який дозволяє авторизуватися на різних порталах держпослуг, отримувати доступ до послуг онлайн, підписувати документи прямо зі смартфона. AIN.UA розповідає, що таке «Дія.Підпис» і як оформити цю КЕП за 2 хвилини.

Що таке «Дія.Підпис»

«Дія.Підпис» – це кваліфікований електронний підпис (КЕП), який дозволяє підтвердити особистість людини в цифровому вимірі. Це необхідно, щоб підписувати документи, авторизуватися в державних сервісах і отримувати електронні держпослуги.

По суті КЕП – це аналог вашого реального підпису, який ви ставите на важливих документах на папері. Наприклад, здаючи звіт в податкову, вам потрібно його підписати. Але що робити, якщо ви подаєте звіт через інтернет в електронному форматі (наприклад, PDF)? В такому випадку, підписати документ можна за допомогою КЕП – спеціального скрипта, який накладається на документ через сервіс, в якому ви формуєте звіт, а потім зчитується в компетентних органах (в нашому випадку це податкова).

Чому це корисно

КЕП бувають різні. Їх видає податкова, деякі банки та інші сертифіковані центри надання послуг населенню. У більшості випадків, щоб отримати КЕП, потрібно з’явитися особисто з заявою та документами – наприклад, в районне відділення податкової. Але деякі центри дають можливість оформити КЕП повністю онлайн – серед них «ПриватБанк», який дозволяє оформити підпис через «Приват24» для бізнесу. Весь процес займає приблизно 5 хвилин.

Теж саме відтепер можна зробити і через додаток «Дія». Тільки ще швидше і в більш user friendly інтерфейсі. Дві хвилини – і у вас готовий КЕП.

Зараз «Дія.Підпіс» можна використовувати в екосистемі самої «Дія», тобто на порталі та в додатку. Крім того авторизація за допомогою КЕП «Дія» вже працює на порталі податкової – з її допомогою можна увійти в кабінет платника податків. Для цього потрібно відсканувати через додаток QR-код.

Що таке «Дія.Підпис» і як його створити - tech, news, country

Надалі Мінціфра обіцяє, що за допомогою «Дія.Підпіс» можна буде авторизуватися і на інших порталах та сервісах. Але поки не називає конкретних термінів.

Як оформити «Дія.Підпіс»

«Дія.Підпіс» вже можна оформити через додаток «Дія» версії 3.0.1. Якщо у вас ще не встановлена ​​ця версія програми, оновіть її через App Store або Google Play.

 • Увійдіть в додаток «Дія», авторизуйтесь через BankID або іншим способом.
 • Перейдіть в меню, натиснувши на кнопку «Меню» внизу праворуч.
 • Після чого виберіть пункт «Дія.Підпіс». У вікні натисніть кнопку «Створити».
 • Спливе віконце з пропозицією підтвердити свою особистість по фото. Після цього активується фронтальна камера.
 • Вам потрібно буде кивати, моргати і повертати голову то вліво, то вправо, щоб додаток зчитав ваше обличчя. Рамочки при цьому повинні залишатися зеленими – якщо вони стають червоними, значить, щось йде не так. Спробуйте наблизити камеру або підійти до вікна, щоб отримати хороше освітлення.
 • Коли «Дія» зчитає ваше обличчя, з’явиться повідомлення «Дякуємо, особу підтверджено».
 • Залишилося придумати і ввести пароль, який повинен складатися з 5 цифр.
 • Сертифікат сформований.

Що таке «Дія.Підпис» і як його створити - tech, news, country

Щоб подивитися ваш сертифікат, потрібно зайти в пункт меню «Дія.Підпіс»

Як використовувати «Дія.Підпіс»

 • Виберіть документ, який потрібно підписати.
 • Підпишіть документ.
 • Підтвердіть свою особистість через BankID або іншим способом.
 • Введіть пароль від сертифіката з 5 цифр.
 • Документ підписаний.

Що таке «Дія.Підпис» і як його створити - tech, news, country

Наскільки це зручно

Редактор AIN.UA оформила собі «Дія.Підпіс» через додаток і спробувала авторизуватися з його допомогою на порталі «Дія» та в Кабінеті платника податків. Сказати, що це сильно зручніше, ніж з іншими КЕП, складно – процес займає більше часу і вимагає обов’язкового використання відразу декількох пристроїв.

Для порівняння, щоб авторизуватися з файловим КЕП «ПриватБанку» або податкової, досить вибрати потрібний файл і ввести пароль. Після цього користувач потрапляє в особистий кабінет.

Що таке «Дія.Підпис» і як його створити - tech, news, country

Щоб авторизуватися з «Дія.Підпіс», доведеться додатково використовувати свій смартфон:

 • зайти в додаток «Дія» та авторизуватися в ньому,
 • відсканувати код, згенерований сервісом податкової в браузері,
 • пройти аутентифікацію по фото (той самий процес зі зчитуванням селфі, який поки в додатку «Дія» працює не дуже стабільно),
 • підтвердити вхід.

Тільки після цього користувач потрапить в особистий кабінет.

Така процедура створює враження більшої захищеності, однак може тривати довше.

 

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu