Кар'єра, Новини, Поради

Пора звільнятися? 10 питань, які допоможуть прийняти рішення

15 Вересня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Коуч Нелл Вульфхарт допомагає зрозуміти, що для вас краще: залишитися на місці або шукати щось нове.

Як коуч я допомагаю людям зрозуміти, чи потрібно їм від чогось відмовитися чи ні. Люди дзвонять мені, коли намагаються вирішити, чи варто звільнятися, змінювати місце проживання або навіть розривати відносини.

Що стосується кар’єрних питань, звільнення пов’язане з великим ризиком: нова робота мрії може обернутися кошмаром, заощадження – виснажитися, і ви взагалі будете шкодувати, що пішли з попереднього місця. Але я також зауважила, що іноді, відмовляючись від звільнення, ви відкидаєте нову цікаву роботу, захоплюючі зміни в кар’єрі або  життя, про яке завжди мріяли, – і все це з почуття страху. Найскладніше зрозуміти, що підходить саме вам.

Одне можна сказати напевно: багато людей думають про звільнення, коли мова заходить про постпандемічне майбутнє. Опитування, проведене Prudential, показало, що 26% американських робітників (і 34% мілленіалів) планують шукати нову роботу після того, як пандемія закінчиться. За іншими опитуваннями, їх частка становить приблизно половину. І багато шуму навколо «гучних доглядів», «великих перестановок» або «цунамі талантів» (виберіть, яка назва вам найбільше подобається), які виникають у міру відновлення економіки і активного пошуку працівниками нових можливостей. Насправді, схоже, що все це вже відбувається: в квітні та травні 2021 року рівень добровільних звільнень досяг максимуму за два десятиліття.

Covid-19 змусив нас переглянути пріоритети. Деякі мої клієнти звільнилися з роботи, тому що їх змушували повернутися в офіс, а вони не хотіли відмовлятися від роботи з дому. Хтось зрозумів, що є набагато кращі варіанти і зараз на ринку праці більш сприятлива для шукачів обстановка, ніж раніше. Одні були розчаровані тим, як їхня компанія ставилася до співробітників в цей важкий час. Інші вигоріли через те, що балансували між роботою і вихованням дітей. А треті виявили, що їх амбіції застопорилися з початку пандемії, і вирішили шукати нову можливість стимулювати кар’єрне зростання – або взагалі переосмислили свою кар’єру і вирішили піти зовсім іншим шляхом.

Думаєте піти з роботи, але не впевнені, що це правильний крок для вас прямо зараз? Дозвольте мені допомогти. Задайте собі ці 10 питань, щоб зрозуміти, що для вас краще: залишитися на місці або шукати щось нове.

1. Чи змінив Covid-19 мої пріоритети?

Багатьох, багатьох людей пандемія змусила переглянути те, що важливо. Можливо, ви, звикнувши до власного простору, раптово зрозуміли, що проводити 60 годин в тиждень в офісі – це жахливо. Або, якщо ви сидите з дітьми, намагаючись одночасно працювати, чіткий поділ між офісом і будинком виглядає неймовірно привабливим.

Для багатьох людей важливою є робота, яка робить позитивний вплив на світ, так як вони бачили, як пандемія виявляє соціальну нерівність, і дійсно хочуть, щоб їх діяльність була значущою, навіть якщо це означає скорочення заробітної плати.

Ніхто з нас не залишився тією ж людиною, якою ми були до пандемії. Наші цінності змінилися. Оцініть, що для вас важливо зараз, замість того, щоб покладатися на старі звички і шаблони. Я питаю клієнтів, чим їм подобається займатися поза роботою. Виглядає нелогічно, але це хороший спосіб визначити, що ви любите робити і що додає радості у ваше життя. Потім спробуйте зрозуміти, чого ви хочете від роботи і як ці потреби змінилися з початку пандемії.

Зробили? Тепер проаналізуйте поточну робочу ситуацію, щоб побачити, чи підходить вона для вас нового. Якщо ні, можливо, пора почати пошуки.

2. Які мої довгострокові цілі?

Цей пункт йде рука об руку з першим питанням. Можливо, пандемія змінила ваші довгострокові цілі або змістила фокус. Або, може бути, ви якийсь час думали про зміну кар’єри, відкриття власного бізнесу, перехід на фріланс або інші зміни, і з приходом Covid-19 зрозуміли, що більше не хочете відкладати виконання цих бажань. Або, можливо, хочете залишитися в своїй області, але спробувати в ній щось нове або отримати нову посаду.

Спочатку подумайте про важливі цілі, а потім подивіться на поточну роботу: чи приносить вона вам те, чого ви хочете? Якщо ні, то пора зробити перший крок до чогось нового, що допоможе вам рухатися в правильному напрямку.

3. З чим я більше не хочу миритися?

Якщо пандемія змусила вас по-іншому поглянути на життя, то, можливо, ви усвідомили, що певні умови роботи вам більше не підходять. Будь то занадто довгий робочий день, бос-сексист або постійне відкладання підвищення, вам набридло терпіти це.

Якщо зараз ви про щось думаєте: «З мене досить!» – тоді прийшов час привести в порядок резюме.

4. Чи думав я про зміни до пандемії?

У мене було кілька клієнтів, які збиралися кардинально змінити своє життя на початку 2020 року – нова робота, нове місто, дитина. Потім трапився Covid-19, і плани довелося заморозити, переключившись на питання безпеки.

Тепер, коли ми, на краще чи гірше, звикли до нової нормальності, прийшов час повернутися до цього плану – якщо ви не помітили в своїй організації серйозних змін, які змусили б вас залишитися.

5. Як змінилася моя компанія в пандемію?

Чи була реструктуризована ваша команда? Чи змінилися обов’язки? Чи стало у вас більше роботи? Або ваші улюблені завдання передали комусь іншому? Чи вплинули зміни стратегії на повсякденність? Погляньте на всі зміни і запитайте себе: я щасливіший, ніж був раніше? Ці зміни покращують мою роботу? Або я боюся йти на роботу, чи відчуваю себе незадоволеним або розчарованим через ці зміни?

Визначивши, що ви відчуваєте, задумайтеся: чи постійні ці зміни? Якщо вас не влаштовує поточний стан, а керівництво ним задоволене, то, можливо, прийшов час йти.

6. Як в цілому поводився мій начальник, вищі керівники і компанія під час пандемії?

Виявляли вони співчуття до своїх співробітників? Чи давали перерви працюючим батькам? Чи підтримували працівників гнучким графіком і меншою кількістю посадових обов’язків? Криза може зробити цінності компанії кристально прозорими: подивіться, як керівництво вело себе в ході пандемії, щоб зрозуміти, чи хочете ви продовжити роботу в цьому місці.

7. Робота з дому: люблю або ненавиджу?

Якщо під час пандемії ви почали працювати віддалено, ймовірно, це все змінило. Деяким така робота подобається, і вони навіть уявити собі не можуть, що повернуться до особистого спілкування. Інші ненавидять віддалену роботу і не можуть дочекатися повернення в офіс.

Якщо ваша організація безапеляційно вимагає повернення в офіс, а вас дратує ідея знову одягатися в строгий костюм і зіткнутися з відволікаючими факторами офісу, можливо, варто почати пошуки. З іншого боку, якщо ви сумуєте за колегам і насилу мотивуєте себе що-небудь робити за кухонним столом, то, можливо, повернення в офіс – якщо у вашій компанії є відповідні плани – вирішить ці проблеми. Але якщо вам подобалося ходити в офіс, а тепер ваш роботодавець вирішив назавжди зберегти віддалену роботу, як це було у деяких моїх клієнтів, звільнення може бути правильним кроком.

Визначтеся, що для вас важливіше – дистанційна робота, офіс або гібридний графік. Потім дізнайтеся, що запланував ваш роботодавець. Якщо їхні плани не збігаються з вашими, можливо, прийшов час пошукати інший варіант.

8. Чи відкрила віддалена робота нові можливості працевлаштування?

Ви завжди хотіли переїхати в Портленд? Мрієте купити будинок по сусідству з батьками? Ваша мета – подорожувати по світу з ноутбуком? Можливо, тепер, коли багато компаній переходять повністю на віддалену роботу, у вас з’явиться можливість зробити такий важливий крок. Дізнайтеся, які плани у вашої компанії. Вони женуть людей назад в офіс або переходять повністю на віддалену роботу? Чи можуть вони дозволити вам працювати віддалено на постійній основі? Якщо ні, можливо, прийшов час знайти компанію, яка відкрита для цього, і ви зможете почати упаковувати коробки для переїзду.

З іншого боку, компанії, де раніше можна було працювати тільки живучи в певному місці (ЗМІ в Нью-Йорку або сфера технологій в Сан-Франциско), тепер стають більш відкритими для ідей тих людей, які можуть працювати звідки завгодно. Якщо раніше місце проживання означало, що багато перспективні місця вам недоступні, то зараз варто пошукати нову роботу і подивитися, які двері відкрилися. Сьогодні набагато більше вакансій для віддаленої роботи, ніж раніше.

9. Чи є у мене план?

Піти через те, що ви отримали відмінну нову роботу, – це мрія. Звільнення без резервного плану – крайня міра, наприклад, якщо ваша робота серйозно позначається на психічному здоров’ї або ставить під загрозу фізичне благополуччя.

Тому, перш ніж подавати заяву про звільнення, складіть план. По-перше, запитайте себе, чого ви хочете від нової роботи: більше грошей, менше годин, чіткий шлях до просування по службі, більше управлінського досвіду? Потім почніть пошук вакансій, які відповідають вашим цілям, доопрацюйте резюме, напишіть переконливі супровідні листи і приготуйтеся до співбесіди.

Якщо ви працюєте в сфері підвищеного попиту, а рекрутери закидають вашу поштову скриньку пропозиціями про роботу, то не обов’язково підшукувати нову посаду перед звільненням, хоча в ідеалі у вас вже має бути пропозиція або принаймні запланована купа співбесід.

У будь-якому випадку, твердий план з пошуку нової приголомшливою роботи – це крок, який потрібно зробити перед звільненням.

10. Як нинішня робота може утримати мене (і чи варта вона того)?

Якщо ваші навички затребувані, зараз дуже хороший час для укладення угоди з роботодавцем. Що вони можуть зробити, щоб ви не йшли? Підвищити зарплату, запропонувати віддалену роботу або збільшити оплачувану відпустку? Навряд чи у вас буде найкраща можливість попросити (і отримати) те, чого ви хочете. Але якщо ви йдете на переговори і отримуєте відмову або компанія просто не може реалізувати ваші бажання (можливо, ви не ладите зі своїм начальником, але він племінник генерального директора і нікуди не піде), звільнення стане правильним рішенням.

Піти – це нелегке рішення, але набагато більше людей залишаються на роботі, яка їх більше не влаштовує, ніж звільняються необачно, не маючи запасного плану. Вам не потрібно грюкати дверима з криком «Я йду!» (І я цього точно не раджу). Але ви можете оцінити варіанти і почати пошук роботи, якщо зрозумієте, що настав час для змін. Просто переконайтеся, що ви дійсно незадоволені своєю роботою або компанією, а не просто змучені ізоляцією або чимось ще.

Під час масштабних змін і невизначеності у нас є унікальний шанс привести своє життя у відповідність зі своїми пріоритетами, які, можливо, змінилися в ході пандемії. Можливо, це передбачає переговори про якісь зміни, які дозволять залишитися на поточному місці. Або – відкриті двері до нових можливостей десь в іншому місці.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu