Новини, Спільнота, Стартапи

Bolt, Kiwi, Scroll, BikeNow і Zelectra – порівняння сервісів прокату електросамокатів в Києві

01 Червня, 2021

В кінці травня в Києві почав роботу новий сервіс прокату електросамокатів Zelectra. Це п’ята за рахунком компанія, яка надає послуги оренди самокатів в столиці. Крім неї є Bolt, Kiwi, Skroll і BikeNow. Ділимось з вами матеріалом сайту AIN.UA, журналіст якого порівняла вартість і зручність оренди електросамокатів всіх п’яти сервісів.

Скільки коштує оренда

  • Виходячи з вартості активації й переміщення, найвигіднішою опцією для прокату електросамоката в будні дні буде Kiwi. У вихідні дні – Zelectra, оскільки сервіс надає можливість поставити транспортний засіб на паузу через додаток. Пауза означає, що самокат не зможе взяти інший користувач, а хвилини будуть вважатися за зниженим тарифом.
  • Найдорожче обійдуться самокати Scroll.
  • Також варто звертати увагу на депозит – кошти, які необхідно внести користувачеві на особистий рахунок в додатку, щоб взяти самокат в прокат. По завершенню поїздки, її вартість будуть списана з цього рахунку. За такою системою працюють всі, крім Bolt – він списує гроші за поїздку відразу з банківської карти.
  • В системі депозитів є один істотний мінус. Якщо користувач відключить автоматичне поповнення рахунку в додатку і в ньому закінчаться гроші, електросамокат зупиниться і буде заблокований без попереднього попередження про це.
BoltKiwiScrollBikeNowZelectra
Розблокування9 грн8 грн10 грн9 грн11 грн
Будній 
(з понеділка по п’ятницю)
1,9 грн / хв1,9 грн / хв4 грн / хв1,9 грн / хв2,20 грн / хв
Вихідний 
(з п’ятниці по неділю)
2,5 грн / хв2,5 грн / хв4 грн / хв2,9 грн / хв2,20 грн / хв
Пауза0,75 грн / хв
Пакет на день490 грн499 грн
Депозитвід 200 грнвід 100 грнвід 100 грнвід 100 грн
Застава (повертається після завершення поїздки)100 грн85,4 грн
Вартість оренди на травень 2021 року

Зона покриття

  • Найбільша зона покриття у Bolt. Електросамоти компанії доступні на території від Нивок до Позняків, від Оболоні та до Голосієво.
  • Bolt – це не єдиний сервіс, самокати якого можна орендувати на Лівому березі. Зона покриття Zelectra також охоплює територію між Русанівкою та станцією метро «Позняки».
  • Зона покриття Kiwi обмежується територією між станціями метро «Либідська», «Дружби Народів», «Нивки» та «Політехнічний інститут».
  • На електросамокаті BikeNow можна доїхати від станції метро «Лук’янівська» до «Дружби народів», від Поштової площі до Політехнічного інституту і станції «Університет».
  • У Scroll – досить компактна зона покриття. Вона охоплює центр Києва, простягається уздовж синьої гілки метро до станції «Либідська» і в іншу сторону до «Контрактової».
Bolt, Kiwi, Scroll, BikeNow і Zelectra - порівняння сервісів прокату електросамокатів в Києві - startups, community, news

Зони покриття Bolt, Kiwi, Zelectra, BikeNow і Scroll Зображення: AIN.UA

Як орендувати самокат і як його повернути

Система оренди у всіх сервісів однакова: необхідно завантажити додаток, зареєструватися, додати банківську карту і розблокувати електросамокат, відсканувавши QR-код. До слова, взяти в прокат електросамокат Bolt, Scroll, BileNow і Zelecta можуть тільки користувачі, яким вже виповнилося 18 років. Сервіс Kiwi дозволяє брати транспортний засіб в оренду з 16, про що сказано в його призначеному для користувача угоді.

Додатки всіх п’яти столичних сервісів доступні на Android і iOS:

Щоб завершити поїздку досить сфотографувати припаркований в безпечному місці електросамокат за допомогою мобільного додатку. Важливо пам’ятати, що здати транспортний засіб після прокату можна не скрізь. У додатку кожного сервісу відзначені зони, в яких залишати самокат не можна – це загрожує штрафом.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu