Бізнес, Інвестиції, Новини, Стартапи

В 2021 році кількість єдинорогів в Європі зросла з 8 до 23

17 Червня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

2021 рік став рекордним за кількістю копаній-єдинорогів. Згідно з даними PitchBook, в цьому році в цілому 23 компанії в Європі та Ізраїлі отримали мільярдні оцінки. В минулому році таких підприємств було всього вісім.

Незважаючи на триваючі наслідки пандемії, європейські стартапи продовжують залучати рекордні обсяги венчурного капіталу: на даний момент було інвестовано €32,5 млрд, що найімовірніше перевищить торішню суму в €37,6 млрд.

В 2021 році кількість єдинорогів в Європі зросла з 8 до 23 - startups, news, investytsiyi, businessВ 2021 році кількість єдинорогів в Європі зросла з 8 до 23 - startups, news, investytsiyi, business

Одним з головних чинників збільшення інвестицій стала зростаюча участь інвесторів з США. Майже половина з 10 найбільших покровителів європейських єдинорогів базуються за Атлантичного океаном, включаючи такі компанії, як Accel та Insight Partners. Американські підприємства активно стежать за європейськими технологічними стартапами, які, як правило, мають більш низьку оцінку, ніж їх американські колеги. Це відкриває перед інвесторами більше можливостей для більш високих темпів зростання.

«Ми вважаємо, що інвестиції в європейські стартапи можуть в майбутньому збільшити їх вартість, – зазначає Налін Патель, аналітик по приватному капіталу в PitchBook. – Ми очікуємо подальше зростання трансатлантичних інвестиційних потоків, що в майбутньому зміцнить оцінки європейських компаній. Багаті американські інвестори шукають нові та перспективні стартапи, які можна буде в майбутньому перенести на американський ринок».

Найбільше єдинорогів базується у Великобританії. Компанія Blockchain.com зі штаб-квартирою в Лондоні, в лютому залучила $120 млн при оцінці в $3 млрд, а через місяць отримала ще $300 млн, в результаті чого її вартість зросла до $5,2 млрд.

Німецькі стартапи також непогано досягли успіху в цьому році – вісім компаній-єдинорогів базуються в Німеччині, в тому числі компанія з управління приватними активами Scalable Capital, яка зібрала понад $180 млн в раунді, очолюваному Tencent, і минулого тижня була оцінена в $1,4 млрд . Згідно з оцінкою PitchBook, в березні Gorillas, берлінський стартап з доставки продуктів, отримав статус єдинорога в раунді B і зараз його вартість оцінюється в $290 млн.

2021 рік також був дуже успішний для європейських десятирогів (компаній вартістю більше $10 млрд). Шведський фінтех-стартап Klarna в березні став найдорожчою компанією на континенті, що фінансується венчурним капіталом. Зараз його вартість дорівнює $31 млрд, що майже втричі більше, ніж у вересні ($10,65 млрд). Стартап вже отримував цей титул у вересні, але в січні його обігнала компанія онлайн-платежів Checkout.com, яка була оцінена в $15 млрд.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu