Інвестиції, Криптовалюти, Новини, Технології

На фінтех-ринку з’явилися криптодепозити з вкладами в біткоїнах під 6%: особливості та ризики цієї послуги

21 Липня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Які рішення пропонують сервіси і чому не варто гнатися за високими в порівнянні з західними вкладами відсотками – в конспекті матеріалу Bloomberg.

Ставки за звичайними банківськими депозитами на Заході часто нижче 0,5%. У той же час фінтех-компанії пропонують власникам біткоїнів та інших криптовалют відкрити депозит з річною ставкою від 2% до 6%, а іноді й вище. Для цього достатньо кількох кліків в додатку.

У таких рахунків є свої мінуси, пише Bloomberg:

  • Криптовалюти – ризикований актив.
  • Відсотки за рахунками теж нараховують в криптовалютах. Ціни на них можуть впасти так само різко, як виросли в минулому році. Тоді підвищений відсоток вже не матиме значення, адже клієнт все одно втратить гроші.
  • Криптодепозити не захищені так само, як банківські рахунки – наприклад, їх не покриває система державного страхування вкладів.

Видання вибрало кілька фінтех-сервісів, які пропонують нову фінансову послугу.

Nexo

Криптокредитор Nexo працює під слоганом «Крипто-банк» і пише, що застрахував активи на суму $375 млн. Однак це не схоже на систему страхування вкладів.

Компанія захищає тільки від «комерційних злочинів, фізичних витоків, порушень кібербезпеки або крадіжок з боку співробітників». Але якщо Nexo понесе збитки, користувачам нічого не дістанеться, вважає видання.

Сама поява криптовалютних вкладів – несподіваний поворот, пише Bloomberg. Адже біткоїн, Dogecoin, ефір та інші маркери вважалися альтернативою традиційній фінансовій системі.

Деякі «ходлери» (ті, хто купує криптовалюту для довгого зберігання) уникають вкладів, тому що не хочуть довіряти свої маркери сторонньому сервісу. Проте навколо криптовалюти росте складна фінансова система, схожа на Волл-стріт – з деривативами, арбітражем, кредитами і безліччю посередників.

Gemini Earn

Найнижчий відсоток на біткоїн, за даними Bloomberg, пропонує компанія Gemini Earn – 2,05%. Вона входить в криптобіржу Gemini, яку заснували брати-мільярдери Тайлер і Кемерон Вінклвосс.

Біткоїни з цих депозитів переходять з біржі Gemini в компанію Genesis, яка, в свою чергу, дає кредити організаціям і мільйонерам – криптовалюта може знадобитися їм для фінансових операцій.

Наприклад, трейдер може «зашортити» криптовалюту – тобто зробити ставку на те, що її ціна впаде. Для цього можна взяти біткоїн в кредит, а потім продати його і залишити різницю собі.

Але зазвичай, пише Bloomberg, для шортів не беруть кредити, а організують арбітражні операції. Крім того, деякі фірми і біржі беруть біткоїн в кредит для ліквідності – наприклад, для швидких платежів або закриття угод.

В результаті клієнтам Gemini Earn доводиться покладатися на те, що Genesis буде якісно оцінювати своїх кредиторів і контролювати ризики. Також сподіватися, що у компанії вистачить капіталу, щоб повернути біткоїни клієнтам Gemini Earn, навіть якщо деякі кредитори не розплатяться.

Віце-президент Genesis по кредитуванню Рошун Патель каже, що у фірми поки не було жодного випадку дефолту по кредиту або втрати капіталу. Сайт Gemini Earn підкреслює, що ці рахунки не потрапляють під державну програму страхування вкладів.

BlockFi

Одна з найпопулярніших криптовалютних фірм BlockFi пропонує ставку до 5% на вклади до половини біткоїна (близько $15 тисяч) і ще 2% на суму від 0,5 до 20 біткоїнів. За словами директора і співзасновника фірми Зака ​​Прінса, ці відсотки теж в основному виплачуються за рахунок кредитів і трейдингу.

Після фінансової кризи 2008 року США ввели так зване «правило Волкера» і заборонили банкам займатися трейдингом. На BlockFi воно не поширюється, оскільки це не банк. Однак сам закон вказує, що це занадто ризиковані операції, відзначає видання. Втім, Прінс каже, що його компанія займається не трейдингом, а «маркет-мейкінгом».

Крім позиків і внесків BlockFi пропонує платформи для трейдингу криптовалютами і теоретично може заробляти на змінах ціни після операцій.

Принс запевняє, що компанія не користується цією можливістю, діє максимально обережно і «має ідеальну історію роботи в умовах високої волатильності». Він додає, що «абсолютна більшість» позиків фірми надлишково забезпечені – тобто покриті активами на суму, що перевищує суму позики.

Coinbase

У найбільшій криптобіржі США Coinbase немає вкладів у біткоїнах, зате вона пропонує стекінг-вклади в менш відомих криптовалютах зі ставкою до 6%. Стекінг-вклади дозволяють заробляти, підтверджуючи за допомогою своїх токенів інші транзакції.

Coinbase бере стекінг на себе і передає частину цієї винагороди клієнтам. Щоб отримати високий прибуток, вважає Bloomberg, доведеться вибрати маловідому і нестабільну криптовалюту.

Чому не варто гнатися за високими відсотками

Співзасновник і керівний партнер компанії Nexo Ентоні Тренчев, вказує, що програми страхування вкладів класичних банків покривають тільки $250 тисяч в США і €100 тисяч в Євросоюзі.

Якщо нам здається, що вклади на великі суми теж безпечні та застраховані, то лише тому, що ми вважаємо банки надійними організаціями і довіряємо їм.

Ентоні Тренчев
співзасновник Nexo

Багато власників біткоїна скептично ставляться до криптовалютних вкладів, відзначає видання. Наприклад, досвідчений криптоінвестор Ден Хелд в своїй щомісячній колонці про біткоїн радить читачам не залишати на одному рахунку всі свої біткоїни і бути готовим все втратити.

Деякі додатки пропонують більш високий відсоток, якщо користувач вибере власний токен компанії. Хелд рекомендує уникати таких рахунків, тому що нові маркери призводять до нових ризиків.

Наприклад, Bloomberg згадує криптокредитну компанію Cred, яка подала заявку на банкрутство в листопаді 2020 року – після того як одного з її топ-менеджерів звинуватили в крадіжці мінімум 225 біткоїнів.

Навіщо брати на себе додатковий ризик заради кількох відсотків? Здається, люди просто не розуміють цього.
Брендон Квіттон
директор по залученню користувачів додатка Swan Bitcoin

В останні 10 років біткоїн росте на 200% в рік. На думку Квіттона, немає сенсу гнатися ще за кількома відсотками, тим більше що власники біткоїнів часто розоряються.

Також глава з розвитку бізнесу в криптофірмі Unchained Capital Паркер Льюіс каже, що половина його клієнтів ніколи б не стала користуватися вкладами. Його компанія розробляє власний депозит, який би вирішував питання збереження і прозорості ризиків.

Льюїс зазначає, що для фінтех-сервісів та інвесторів біткоїн – це просто ще один актив, з яким можна грати на біржі, але криптоентузіасти переконані, що він скоро захопить світ.

Якщо ви хочете покласти біткоїн на депозит, краще як слід підрахувати ризики – адже це найбільша асиметрія кредитного ризику і ризику контрагентів в історії.
Паркер Льюіс

 

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu