Історії, Люди, Новини

Хто такий Марк Безос – маркетолог, волонтер і брат засновника Amazon

22 Липня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

20 липня 2021 року засновник Amazon Джефф Безос відправився в космос на першому пілотованому кораблі своєї компанії Blue Origin. До нього приєдналися 82-річна льотчиця Воллі Фанк і студент-фізик Олівер Дейма. В Instagram мільярдер повідомив, що на борту корабля New Shepard також полетить і його брат Марк Безос.

З п’яти років я мріяв про подорож в космос. 20 липня я відправлюся туди зі своїм братом. Найбільша пригода з моїм кращим другом.

Джефф Безос

19 липня команда з чотирьох чоловік почала 14-годинну підготовку до космічного польоту.

Сім’я Безос

12 січня 1964 року в місті Альбукерке в штаті Нью-Мехіко у Жаклін Гіз і Теодорода Йоргенсена народився син Джефф. Через рік молоді батьки розлучилися. Через ранню вагітность Гіз хотіли вигнати зі школи, проте їй все ж вдалося здобути середню освіту.

Хто такий Марк Безос - маркетолог, волонтер і брат засновника Amazon - news, people, story

Жаклін з сином Джеффом Twitter

Пізніше вона влаштувалася на роботу секретарем за $190 в місяць. Гіз продовжила навчання і вступила до вечірньої школи, де познайомилася з кубинським емігрантом Мігелем «Майком» Безосом.

Хто такий Марк Безос - маркетолог, волонтер і брат засновника Amazon - news, people, story

Майк Безос і його прийомний син Джефф Lovemoney

Майк Безос покинув Кубу і відправився в США в 16 років за наполяганням батьків – вони хотіли захистити його від режиму Фіделя Кастро.

У США Безос провів три тижні в Матекумбе, таборі біженців у Флориді. Пізніше він потрапив в місто Вілмінгтон в штаті Делавер, де навчався в середній школі та отримав стипендію на вищу освіту в Альбукерке.

Хто такий Марк Безос - маркетолог, волонтер і брат засновника Amazon - news, people, story

Жаклін Гіз з дітьми Джеффом, Марком та Крістіною Безос News18

Майк Безос вивчав англійську мову і працював в різних місцях, щоб оплатити своє навчання в Університеті Нью-Мексико в Альбукерке.

Після його знайомства з Гіз в 1967-му у них народилася дочка Христина, і рік потому вони одружилися. Безос усиновив майбутнього засновника Amazon і дав йому своє прізвище. У 1968 році Майк закінчив навчання і став інженером в корпорації Exxon, після чого сім’я Безос переїхала в місто Х’юстон в штаті Техас. 17 травня того ж року народився Марк Безос.

Незабаром батько знайшов нову роботу у Флориді, де Джефф навчався в середній школі Пальметто в Майамі.

Освіта і перша робота Марка

Марк в 1988 році закінчив середню школу в Норвегії, а в 1992-му – Техаський християнський університет в США. В Америці він навчався на спеціальності «Реклама та зв’язки з громадськістю».

Після вузу він працював в рекламних фірмах Нью-Йорка, таких як DDB і Saatchi & Saatchi. У 1999-му Марк разом з колишнім колегою з DDB Девідом Натансоном створив маркетингову компанію Bezos-Nathanson і став директором Фонду сім’ї Безос. Фонд інвестує в навчання, щоб допомогти дітям молодше 18 років отримати хорошу освіту.

У тому ж 99-му журнал Time назвав Джеффа Безоса «Людиною року» – п’ять років після створення Amazon.

Хто такий Марк Безос - маркетолог, волонтер і брат засновника Amazon - news, people, story

Марк, Жаклін і Майк Безос News Unzip

У Bezos-Nathanson Марк працював над рекламними кампаніями для корпорацій і державних підприємств: шампанського Dom Perignon, готелів Ramada і Корпорації економічного розвитку Нью-Йорка.

В 2002 році агентство розробило для Ramada рекламну кампанію зі слоганом «Дуже гарне місце» на телебаченні та в пресі. У ній Bezos-Nathanson позиціонувала готелі бренду як комфортне житло для туристів і ділових людей. Марк також працював над маркетинговими комунікаціями в Blue Origin.

Хто такий Марк Безос - маркетолог, волонтер і брат засновника Amazon - news, people, story

Реклама готелів Ramada: «При ціні близько $ 70 за кімнату все, чим ви жертвуєте, це … Емм … Еее … Ммм … Має ж бути щось» Hospitality Net

В кінці 1990-х Марк зустрів в Нью-Йорку свою майбутню дружину Лізу, у шлюбі з якою у нього народилися четверо дітей. Вони оселилися в окрузі Вестчестер в місті Скарсдейлі, в 30 хвилинах їзди від центру Манхеттена. За даними The New York Times, цей район може похвалитися «зоряними державними школами, розкішними парками і басейнами».

Доброволець, меценат, бізнесмен

В 2005 році Марк став волонтером пожежної служби міста Ськарсдейл. Вперше про це він розповів в 2011 році на TED Talks. За його словами, він повинен був знайти взуття для жінки, яка вибігла з будинку, що горів босою. Один волонтер відправився рятувати собаку господині з вогню, а Безосу довелося забігти в палаючий будинок за парою взуття.

Це був не той подвиг, на який він розраховував, згадує Марк. Але лист подяки постраждалої через кілька тижнів допоміг йому усвідомити важливість навіть невеликих добрих вчинків.

«Не чекайте, поки ви заробите перший мільйон. Не кожен день дає шанс врятувати чиєсь життя, але кожен день дає можливість вплинути на когось», – говорив Марк Безос.


Виступ Марка Безоса на TED

В 2006 році він продав свою маркетингову компанію і став шукати, чим йому зайнятися. За його словами, незабаром подзвонив виконавчий директор благодійної організації Robin Hood Девід Зальцман. Компанія допомагала бідним, хотіла «вивести жителів Нью-Йорка з убогості» і потребувала фахівця в області комунікацій і маркетингу.

Думаю, Зальцман через друзів друзів почув, що я в пошуках нового заняття. Robin Hood шукав того, хто міг би допомогти з комунікаціями і маркетингом. Так і почалося наше десятирічне пригода.

Марк Безос

Безос почав працювати в Robin Hood і увійшов до керівної ради. За час роботи в організації Марк заробив близько $280 тисяч в 2013-2014 роках і $480 тисяч в наступні два роки.

В 2019 Марк разом з інвестором Девідом Моросса заснував приватну інвестиційну компанію HighPost Capital. За інформацією на сторінці Linkedln, в 2021 році Марк входить в «ради директорів декількох технологічних компаній» і являє собою «новатора, інвестора і піонера в області розвитку бренду, обслуговування клієнтів і соціального підприємництва».

Хто такий Марк Безос - маркетолог, волонтер і брат засновника Amazon - news, people, story

Марк Безос і його дружина Ліза The Sun

Також він входить до керівних рад таких некомерційних організацій, як iMentor, в якому старшокласники можуть знайти наставників з вищою освітою, Фонд пожежних Лірі та Освітня фундація шкіл Ськарсдейла.

Фінансовий стан

За оцінкою South Morning China Post, стан Марка Безоса давно перевищив кілька мільйонів доларів. Батьки Безоса в 1995 році інвестували $246 тисяч в Amazon, і сьогодні вартість їх акцій компанії оцінюється в десятки мільярдів доларів.

Журналісти South Morning China Post припустили, що Марк і Христина Безос також володіють акціями Amazon, і вартість їх активів складає кілька сотень мільйонів доларів.

У травні 2020 року журналісти з SFGATE з’ясували, що Марк виставив на продаж свій будинок в Скарсдейлі за ціною в $11 млн. На території особняка площею 1,6 гектара знайшлося місце для головного будинку з шістьма спальнями і чотирма ванними, а також для гостьового будинку з чотирма спальнями.

Хто такий Марк Безос - маркетолог, волонтер і брат засновника Amazon - news, people, story

Будинок Марка Безоса в Скарсдейлі The Morning Call

У своєму будинку Марк розмістив домашній кінотеатр, тренажерний зал, винний льох та ігрову кімнату з симулятором гольфу. За оцінкою Evening Standard, життя Безоса в Скарсдейлі посприяло різкому зростанню цін на нерухомість в окрузі.

За даними Crunchbase, в квітні 2021 року Марк інвестував $10 млн у NBTV. На сторінці в Linkedin компанія вказала, що працює з відеоматеріалами та створює «унікальні рішення для брендів» за допомогою електронної комерції та доставки реклами через потокове онлайн-відео.

Відносини з Джеффом Безосом

Сьогодні Джефф і Марк називають себе кращими друзями. Популярність і успіх засновника Amazon змусили Марка поглянути на старшого брата з іншого боку.

Коли ваш брат раптово стає популярним, ви дивитеся на нього і намагаєтеся уявити, що бачите його вперше. Джефф Безос – засновник Amazon, і Джефф – хлопець, який змушував вас лоскотати його ноги.

Марк Безос

За словами Марка, коли він біг свій перший марафон в Нью-Йорку, Джефф приїхав і приєднався до забігу на 40 км, щоб підтримати брата. На саміті лідерів в 2017 році Марк взяв у старшого брата інтерв’ю на сцені та пожартував про його астрономічне багатство. «Якщо хто-небудь з вас заплутається, той, у кого менший банківський рахунок, зліва від вас», – сказав Марк.

Хто такий Марк Безос - маркетолог, волонтер і брат засновника Amazon - news, people, story

Брати Безос на сцені Insider

Джефф у відповідь описав брата як «самого смішного хлопця» в своєму житті та зазначив, що він безперервно сміється, коли вони разом п’ють бурбон. У відео, яке засновник Amazon опублікував в своєму Instagram, Марк сказав, що він був вражений тим, що Джефф запросив його в політ.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Jeff Bezos (@jeffbezos)


«Яка чудова можливість не тільки зробити це пригодою, а й зробити це з найкращим другом», – сказав Марк Безоc.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu