Кар'єра, Новини, Поради

Кращий друг покинув офіс: три правила при розставанні з колегами

04 Серпня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Професор психології та маркетингу Техаського університету Арт Маркман розповідає, як пережити розлуку з другом по роботі. 

Відносини в офісі – ключ до того, щоб отримувати задоволення від роботи. Поганий керівник може перетворити відмінну роботу в кошмар. Близький друг (іноді його жартома називають «чоловік по роботі») – величезна перевага. Кожному з нас потрібна людина, яка вислухає, підтримає, якій можна довіряти. Все це дає відчуття, що в організації є хтось, хто дійсно вас розуміє.

Але що відбувається, коли ця людина отримує іншу роботу – в тій же організації або десь в іншому місці?

Не дозволяйте відносинам зруйнуватися

Коли ваш близький колега береться за нову роботу, це виглядає як зрада. Якщо він отримує підвищення всередині організації, може виникнути відчуття, що він перестав бути одним з «нас» і став одним з «них». А перехід в іншу фірму і зовсім робить з нього іуду.

Це може бути особливо болісно, ​​якщо колега не попередив вас про те, що шукає іншу роботу. Але не забувайте, що не дуже-то комфортно розповідати комусь на роботі, що ви роздумуєте її міняти (особливо якщо ви націлилися на іншу фірму). Так що дайте другу шанс. Можливо, він просто не знав, як вам сказати.

Але навіть якщо ви знали про пошуки, день його переходу на нову роботу може стати для вас шоком. І ви маєте право продемонструвати свої почуття колезі. Розкажіть про свої почуття – чи ви шоковані, роздратовані або засмучені. У той же час підкресліть, що ви раді його успіху. Почніть процес загоєння рани. Ця людина важлива для вас, і не варто руйнувати відносини через те, що він домігся певних успіхів.

Якщо колега переходить на керівну посаду, варто поговорити про те, що може послабити вашу дружбу. Може виникнути конфлікт інтересів, коли відносини з однією людиною розвиваються в різних контекстах. Тому важливо відкрито обговорити потенційні ситуації, коли обов’язки в компанії та цілі дружби будуть суперечити одна одній.

Дружба на робочому місці не має відношення до роботи

Оскільки близькі стосунки в офісі так важливі, втрата колеги може зіпсувати ваше ставлення до роботи. Частково проблема полягає в тому, що протягом декількох днів (або довше) після того, як стало відомо про те, що колега покинув посаду , ви сумуєте. Цей смуток (злість або розчарування) впливає на ваше ставлення до всього, що відбувається на роботі. І в якийсь момент можна почати інтерпретувати навіть дрібні труднощі як щось значуще.

Тому продовжуйте нагадувати собі, що ваша поточна робота не така погана, як може здатися, протягом декількох тижнів після того, як колега перейде на нове місце. Це утримає вас від імпульсивних спроб також змінити роботу.

Проте, якщо ви якийсь час незадоволені своєю роботою, то можете використовувати енергію, яку отримуєте, дізнавшись про те, що колега йде зроботи, як заклик до дії. Бувають випадки, коли робота не робить вас щасливими, але дозволяє зберігати статус, тому що важко зробити великий крок, наприклад, почати шукати нове місце. Якщо ви вже подумуєте про зміну роботи, це може бути хорошим приводом, щоб почати пошуки.

Пошук когось нового

Якщо ви вирішили залишитися на своєму місці, пам’ятайте, що відносини, які у вас були з колегою, зміняться. Просто важко підтримувати таку ж близькість з людиною, з якою ви не бачитеся кожен день і не маєте більше спільних переживань.

Можливо, ви не захочете встановлювати таких же тісних відносин з кимось іншим, але важливо мати кілька людей, які можуть замінити колегу. Вам потрібен хтось, з ким можна затіяти дискусію, хто може підняти настрій, коли ви відчуваєте себе пригніченими. Потрібен хтось, хто може дати чесну пораду та зворотний зв’язок.

Випийте кави (особисто або віртуально) з декількома колегами, яких ви не дуже добре знаєте. Встановіть з ними тісніший зв’язок і дізнайтеся про їхній досвід роботи в офісі. Ця розширена соціальна мережа допоможе вам відчути себе трохи краще, навіть якщо і не зможе по-справжньому замінити зв’язок, який пов’язував вас з колегою, який покинув посаду.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu