Інвестиції, Новини, Стартапи

Олег Гороховський назвав monobank «цукеркою» і заявив, що він коштує $1 млрд. Як його оцінювали – невідомо

17 Серпня, 2021

Співзасновник monobank Олег Гороховський на своїй сторінці в Facebook розповів, що за три роки банку вдалося стати «єдинорогом». За його словами, вартість monobank – понад $1 млрд і він не продається. Про це пише MC.today, ділимося подробицями.

Що трапилося

«Ця” цукерка “по зубах тільки консорціуму іноземних інвестфондів», – написав Олег Гороховський і заявив, що monobank не продається.

При цьому Горохівський вважає, що вартість monobank вже перевалила за $1 млрд, що робить його «єдинорогом». Як оцінювали банк, Олег не розповів і не відповів на питання про це в коментарях.

Після публікації в коментарях розгорілася дискусія між Олегом і Андрієм Павлушиним, главою OTP Leasing. Андрій написав, що його компанія в змозі купити monobank. Олег відповів, що в OTP не вистачить на це грошей, а monobank може купити OTP Leasing за піврічний прибуток. Після чого написав кілька неприємних фраз в ході дискусії. Зараз ця переписка видалена, тому редакція її не цитує.

Скільки може коштувати mono

Через три роки після заснування, у 2020-м, «Універсал Банк» заробив 686 млн грн чистого прибутку. 95% приніс monobank. За три роки існування mono і «Універсал Банк» принесли засновникам $92 млн прибутку. Чистий прибуток «Універсал Банку» за 2021 рік склав 1,3 млрд грн.

Генеральний директор інвесткомпанії Dragon Capital Томаш Фіала оцінював monobank в «кілька сотень мільйонів доларів». Експерт CASE Ukraine й ексзаступник директора департаменту фінансової стабільності НБУ Євген Дубогриз оцінив «Універсал Банк», включаючи monobank, в $350-430 млн. За його словами, сам банк без mono буде коштувати як ліцензія – 200 млн грн.

«З огляду на унікальність для українського ринку, власники” Універсал Банку “/monobank можуть диктувати умови покупцям», – вважає Дубогриз.

Початкові інвестиції

В 2017 році компанія Fintech Band, яку заснували Дмитро Дубілет, Олег Гороховський і Михайло Рогальський спільно з «Універсал Банком» Сергія Тігіпка створили monobank. Інвесторами проєкту стали Олександр Дубілет та інші колишні топ-менеджери «ПриватБанку». Тільки Олександр Дубілет інвестував в monobank 38 млн грн. Тігіпко ж вклав в проєкт $4 млн на розвиток mono, пише «Ліга».

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu