Бізнес, Гроші, Новини

Тім Кук отримає $750 млн акціями Apple: це буде остання виплата компанії

30 Серпня, 2021

Головний виконавчий директор Apple Тім Кук на цьому тижні отримає 10-ю і останню виплату бонусів. За підрахунками Bloomberg, компанія виплатить йому приблизно 5 млн акцій на суму близько $750 млн. Про це пише MC.today, ділимося найцікавішим. 

Що трапилося

Десять років тому Стів Джобс передав правління компанією Apple Тіму Куку. З тих пір той отримує бонуси акціями, які були прописані в контракті. Цього року гендиректор Apple отримає останню виплату. Скільки отримує Тім Кук, залежить від досягнутих цілей, які були прописані радою директорів.

Тім Кук отримає $750 млн акціями Apple: це буде остання виплата компанії - news, groshi, businessТім Кук отримає $750 млн акціями Apple: це буде остання виплата компанії - news, groshi, business
"Все ще не маєте картки mono?" Зараз саме час!

Зростання цін на акції Apple дозволило Куку щороку отримувати максимальні виплати. Завдяки цьому він став мільярдером. За підрахунками Bloomberg, зараз стан Кука оцінюють в $1,5 млрд.

Кук прийшов в Apple в кінці 1990-х після роботи в Compaq та IBM і швидко став головним операційним директором Apple.

Виручка Apple

Не так давно компанія Apple відзвітувала за другий квартал 2021 року. На продажу iPhone компанія заробила більше на 49,78%, ніж в минулому році – $39,57 млрд у порівнянні з $26,41 млрд. Продаж комп’ютерів Mac приніс компанії $8,24 млрд – це на півтора мільярди більше, ніж в 2020-му . iPad принесли компанії $7,37 млрд, це на 12% більше виручки за аналогічний квартал 2020 року – $6,58 млрд.

Надання послуг Apple  принесло в цьому кварталі на 33% більше, ніж в цей же квартал в 2020-му, що склало $17,48 млрд. Продажі інших продуктів зріс на 40% і принесли компанії $8,76 млрд.

Досягнення Кука

Кук почав працювати в Apple в кінці 1990-х. До цього він працював в Compaq та IBM. Тім Кук швидко став головним операційним директором Apple і другим номером для Джобса.

«Поки Джобс мріяв про випуск нових гаджетів, Кук вже знав, як їх виробляти і продавати», – пише Bloomberg.

У наглядовій раді компанії сумнівалися, що Кук зможе перевершити Джобса і продовжити успішний ріст Apple. Але завдяки Тіму виручка збільшилася більш ніж удвічі, а ціни акцій виросли на 1100%, в результаті ринкова вартість компанії перевищила $2 трильйони.

Кук керував розширенням онлайн-сервісів, великими покупками, такими як Beats і підрозділ стільникових модемів Intel, просуванням спеціалізованих мікросхем і технологій, запуском AirPods, Apple Watch. Він також зміг розширити лінійку iPhone і iPad.

Сам Кук каже, що може пробути на посаді гендиректора ще років 10.

Тім Кук отримає $750 млн акціями Apple: це буде остання виплата компанії - news, groshi, business

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu