Бізнес, Гроші, Новини

Тім Кук отримає $750 млн акціями Apple: це буде остання виплата компанії

30 Серпня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Головний виконавчий директор Apple Тім Кук на цьому тижні отримає 10-ю і останню виплату бонусів. За підрахунками Bloomberg, компанія виплатить йому приблизно 5 млн акцій на суму близько $750 млн. Про це пише MC.today, ділимося найцікавішим. 

Що трапилося

Десять років тому Стів Джобс передав правління компанією Apple Тіму Куку. З тих пір той отримує бонуси акціями, які були прописані в контракті. Цього року гендиректор Apple отримає останню виплату. Скільки отримує Тім Кук, залежить від досягнутих цілей, які були прописані радою директорів.

Тім Кук отримає $750 млн акціями Apple: це буде остання виплата компанії - news, groshi, businessТім Кук отримає $750 млн акціями Apple: це буде остання виплата компанії - news, groshi, business

Зростання цін на акції Apple дозволило Куку щороку отримувати максимальні виплати. Завдяки цьому він став мільярдером. За підрахунками Bloomberg, зараз стан Кука оцінюють в $1,5 млрд.

Кук прийшов в Apple в кінці 1990-х після роботи в Compaq та IBM і швидко став головним операційним директором Apple.

Виручка Apple

Не так давно компанія Apple відзвітувала за другий квартал 2021 року. На продажу iPhone компанія заробила більше на 49,78%, ніж в минулому році – $39,57 млрд у порівнянні з $26,41 млрд. Продаж комп’ютерів Mac приніс компанії $8,24 млрд – це на півтора мільярди більше, ніж в 2020-му . iPad принесли компанії $7,37 млрд, це на 12% більше виручки за аналогічний квартал 2020 року – $6,58 млрд.

Надання послуг Apple  принесло в цьому кварталі на 33% більше, ніж в цей же квартал в 2020-му, що склало $17,48 млрд. Продажі інших продуктів зріс на 40% і принесли компанії $8,76 млрд.

Досягнення Кука

Кук почав працювати в Apple в кінці 1990-х. До цього він працював в Compaq та IBM. Тім Кук швидко став головним операційним директором Apple і другим номером для Джобса.

«Поки Джобс мріяв про випуск нових гаджетів, Кук вже знав, як їх виробляти і продавати», – пише Bloomberg.

У наглядовій раді компанії сумнівалися, що Кук зможе перевершити Джобса і продовжити успішний ріст Apple. Але завдяки Тіму виручка збільшилася більш ніж удвічі, а ціни акцій виросли на 1100%, в результаті ринкова вартість компанії перевищила $2 трильйони.

Кук керував розширенням онлайн-сервісів, великими покупками, такими як Beats і підрозділ стільникових модемів Intel, просуванням спеціалізованих мікросхем і технологій, запуском AirPods, Apple Watch. Він також зміг розширити лінійку iPhone і iPad.

Сам Кук каже, що може пробути на посаді гендиректора ще років 10.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu