Кар'єра, Новини, Поради, Розробникам

Стоп-сигнал: 6 ознак компанії, в яку не варто влаштовуватися програмісту

20 Вересня, 2021

Буває, що відразу після виходу на нову роботу ми починаємо шкодувати про свій вибір. Це трапляється і в IT. Привабливі бонуси не зможуть компенсувати недолік організації та проблеми з розподілом навантаження. Розповідаємо про те як розпізнати компанію, в яку не варто влаштовуватися програмісту.

Senior-розробники занадто зайняті й не допомагають

Перш ніж новий співробітник зможе приносити користь компанії, йому необхідно опанувати технічні та професійні знання. Роботодавець, який піклується про успіх своїх людей (і про свій власний), надасть ресурси на етапі адаптації, щоб період навчання був пройдений якомога швидше.

Наприклад, компанія створює програмне забезпечення і використовує стек технологій, незнайомий новому розробнику. Однак senior не може знайти час, щоб пояснити нюанси коду новому співробітнику і практично не відповідає на його питання.

У більшості випадків це не вина колеги, який може бути перевантажений завданнями, а погана організація передачі знань в самій компанії. Розробка завжди відбувається в команді. І хороший роботодавець повинен передбачати можливості для взаємодії програмістів.

Обов’язкові корпоративні заходи в нічний час

Важко назвати бонусом вечірні хакатони, відеоігри та зустрічі в барі. Якщо корпоративи формально не є обов’язковими, але на них все одно потрібно бути присутнім, це схоже на експлуатацію праці. Швидше за все, у співробітників у віці 20-25 років це не викличе негативного ставлення. Але для сімейних людей така політика неприйнятна.

Неформальні заходи необхідні для створення командного духу, оскільки відносини всередині колективу мають вирішальне значення для загального успіху компанії. Але їх слід проводити в робочі години.

Опис вакансії не відповідає реальності

Розробник відгукується на вакансію, тому що в описі згадана цікава йому технологія. Але коли він приступає до роботи, часто виявляється, що йому не доведеться використовувати цей інструмент.

Фактично новий роботодавець ввів його в оману.

Велика кількість компаній дуже хочуть застосовувати передові технології. Але в дійсності більшість з них не готові до цього і/або мають інші короткострокові пріоритети. Це може розчарувати нового співробітника.

Важливо пам’ятати, що співбесіда – це двосторонній процес. На цьому етапі не тільки компанія вивчає кандидата, але і сам кандидат повинен уважно вивчити потенційного роботодавця.

Робочий процес постійно порушується

Наведемо кілька прикладів неефективної організації.

  • Протягом одного тижня відбувається декілька денних простоїв, але наступного часу вже не вистачає.
  • Команда вирішує перевіряти весь код перед оновленням, але через поспіх відразу запускає його в експлуатацію.
  • Розробники домовляються проводити тести для нових функцій. Потім всі про це забувають.
  • Завжди є винятки з правил, але коли їх порушення стає нормою, це негативно позначається на якості роботи і підриває рівень довіри і поваги до керівництва.

Організація і підтримка дисципліни – дуже важливий фактор ефективності компанії. Хороший роботодавець стежить за цим і вимагає постійного дотримання встановлених правил.

Час в офісі цінується більше, ніж результат

Переробки не підвищують продуктивність. Однак в деяких компаніях для просування по кар’єрних сходах або підвищення заробітної плати доводиться зображати заклопотаність і йти з офісу останнім.

Однак для обох сторін цей шлях заздалегідь програшний. Для співробітника цей марна трата часу, а для компанії – погані показники.

«У творчості не можна шахраювати. В добі є п’ять годин, коли ми можемо творити. Все, що я прошу від людей в Shopify, – щоб чотири з них були присвячені компанії»- говорить Тобіас Лютке, засновник Shopify.

Постійні переробки заради корпоративної культури, а не величезної зарплати або неймовірно цінного внеску в продукт, призводять до професійного вигорання.

Відсутність зворотного зв’язку

Якщо керівник завжди дає один і той же відгук «У вас все добре», це означає, що зворотний зв’язок відсутній. Причин може бути декілька.

  • Начальник намагається уникнути конфліктів, не даючи негативний відгук.
  • Йому не вистачає управлінського досвіду.
  • Він не хоче давати позитивний зворотний зв’язок, щоб співробітник не просив підвищення.
  • Забезпечити якісний зворотний зв’язок непросто. Але без нього співробітник не зможе розвиватися професійно.

У будь-якої компанії є свої плюси, мінуси та особливості. Ми вибираємо роботодавця, виходячи з особистих переваг і досвіду.

Однак деякі ознаки вказують, що краще розірвати відносини з компанією якомога швидше, інакше це може підірвати впевненість в собі і спровокувати синдром самозванця.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu