Новини, Технології

Чому Apple, Google та інші розробляють власні чіпи

20 Вересня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

В 2020 році керівництво компанії Apple анонсувало поступову відмову від архітектури Intel і взялося перевести всі свої Mac і iPad на власні чіпи M1. Так зробили й інші технологічні компанії: про власні розробки заявили Google, Facebook, Tesla і т.д. Видання CNBC коротко розповідає, чому так сталося.

Хто робить свої чіпи

Apple анонсувала свої розробки ще в 2020 році й тоді ж представила нові Mac mini, MacBook Air і MacBook Pro. В цьому році Apple також анонсувала перехід iPad на нові чіпи M1. Очікується, що до кінця 2021 вийде M2. Перехід на власні чіпи дозволив Apple добится серйозного зростання продуктивності та чи не в два рази поліпшити автономний час роботи своїх ноутбуків.

Чому Apple, Google та інші розробляють власні чіпи - tech, news

Характеристики чіпа M1 від Apple

Tesla робить чіп Dojo, які тренує штучний інтелект систем компанії.

Baidu розробляє чіп Kunlun 2, завдання якого також орієнтовані на швидку роботу штучного інтелекту.

Google взялася за розробку власних чіпів як для смартфонів, так і CPU для своїх ноутбуків Chromebook та планшетів. Очікується, що останні з’являться на ринку вже в 2023 році.

Amazon (відомої красивої назви немає), яка оперує найбільшою в світі хмарної інфраструктурою AWS, спеціально для своїх специфічних завдань розробляє власний чіп. Як пише CNBC, нова розробка дозволить Amazon знизити свою залежність від інших компаній, а також поліпшить продуктивність власної інфраструктури.

Facebook також працює над власним чіпом, який також буде використовуватися в дата-центрах компанії.

Розробка йде в декількох напрямках: деякі чіпи створюються під завдання машинного навчання (алгоритми навчаться краще працювати), інші дозволять поліпшити швидкість і якість передачі відео.
Всі перераховані вище – лише відомі приклади. Швидше за все, їх ще більше.

Навіщо компаніям свої чіпи

Власні чіпи краще підходять для вирішення конкретних завдань компанії. Наприклад, Apple і Google самі розробляють софт, а значить, їх же залізо зможе краще з ним працювати. Потрібно розуміти, що умовна Intel робить чіп, який повинен працювати з різними виробниками: працювати він буде, але кращу продуктивність покаже кастомне рішення.

Чому Apple, Google та інші розробляють власні чіпи - tech, news

Більше контролю над інтеграцією.

Ціни на власні чіпи можуть бути нижче.

Важливий аспект для виробників електроніки – власні чіпи зазвичай більш енергоефективні, гаджети працюють довше.

Пандемія і дефіцит чіпів показав, що власне рішення може бути надійніше.

Розвиток технологій деяких компаній тепер обмежений можливостями виробників чіпів, в стіну вперлися не вони, а їхні постачальники. Власна розробка дозволить усунути цю перешкоду.

Intel і TSMC не пропадуть

Здавалося б, зміна вектора розвитку великих технологічних гігантів повинна сильно підкосити бізнес постачальників чіпів, але цього не буде з кількох причин.

По-перше, ніхто з великих компаній не буде виробляти власні чіпи. Вони їх тільки розробляють. Виробництво, як і раніше, на великих підрядників, начебто TSMC або Intel. Створювати інфраструктуру для власної збірки – довго і дорого. За даними CNBC, один завод може коштувати до $10 млрд, а його споруда займе роки.

По-друге, на все це накладається кадровий голод: в світі не так багато фахівців, готових реалізувати подібний проєкт. Як іронізує журналіст CNBC: «У Кремнієвій долині майже не залишилося інженерів в тій сфері, звідки Долину і отримала свою назву». Тому ні Facebook, ні Amazon свій завод поки не будуватимуть.

По-третє, у Intel і TSMC сотні та тисячі різних клієнтів, у яких немає ресурсів на власні розробки. Саме тому TSMC може дозволить собі ще на 20% підняти ціни і заявити про плани вкласти $100 млрд в розвиток своєї виробничої інфраструктури.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu