Гроші, Новини, Технології

На розробку «Дії» витратили 75 млн грн: де брали гроші

08 Жовтня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

В Мінціфрі розповіли, де і скільки брали грошей на розробку і модернізацію додатка «Дія». 27,6 млн грн отримали завдяки грантам. 

Протягом трьох років з держбюджету на розробку і підтримку сервісу «Дія» витратили 48,4 млн грн, розповіли в Мінціфрі виданню «Економічна правда».

На все про все також виділили 27,6 млн грн грантових грошей. Таким чином на «Дію» майже за три роки витратили 76 млн грн.

Американський проєкт TAPAS, який фінансує уряд США, виділив:

  • в 2019 році – 7,6 млн грн;
  • в 2020 році – 6,4 млн грн;
  • в 2021 році – 3,6 млн грн.

Швейцарський проєкт EGAP:

  • в 2020 році – 5,7 млн ​​грн;
  • в 2021 році – 3,9 млн грн.

В рамках проєкту «Підтримка DIA» уряд Королівства Швеція в 2021-м перерахувало 299 тис.грн.

«Грантові гроші не виділяли безпосередньо Мінціфрі. Кожен донор фінансував саме цифровизацію в країні», – зазначили у відомстві.

Що готують в Мінціфрі

Команда Мінціфри готується до Diia Summit, який відбудеться вже в листопаді. Скоро всі користувачі «Дії» отримуватимуть оповіщення, якщо хтось перевіряє їх кредитну історію.

«Ця послуга необхідна для того, щоб виявляти випадки шахрайства. Якщо хтось спробує взяти на вас кредит, то вам прийде сповіщення, що банк перевіряє вашу кредитну історію. Якщо кредит не берете саме ви, то можна буде повідомити про це банк», – говорить Михайло Федоров.

Також Мінціфра створює Єдиний реєстр всіх соціальних виплат. Це допоможе заощадити державі мільярди гривень бюджетних коштів і збільшити соцвиплати для українців:

«Сьогодні через плутанину в реєстрах допомогу по безробіттю може отримувати 30-річний хлопець, який не працює офіційно, але в той же час постійно подорожує і має два джипи. База даних одержувачів субсидій не бачить базу даних авто або нерухомості. Так держава втрачає мільярди гривень», – зазначив Федоров.

Зараз команда Мінціфри також працює над послугами перерахунку пенсії та допомоги одиноким матерям, отримання субсидії на оплату комунальних послуг. Процес подачі заяв буде спрощено, щоб люди не збирали сотні довідок і не ходили по різних державних структурах.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu