HR, Країна, Новини

Представлений новий класифікатор IT-професій в Україні. До нього увійшли 76 спеціальностей

08 Вересня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Міністерство цифрової трансформації України ініціювало оновлення класифікатора у сфері IT та діджитал-маркетингу. Перелік професій, що зберігся ще з часів СРСР, хочуть осучаснити та зробити проєвропейським.

Новий класифікатор вже – він налічує 76 професій і буде оновлюватися.

Навіщо це потрібно

«Протягом останніх десятиліть технології швидко розвиваються, і люди отримують сучасні спеціальності. Особливо це стосується сфери IT. Але український класифікатор професій залишається ще в радянських часах. У ньому відсутні сучасні професії. В результаті роботодавці при офіційному оформленні співробітників змушені підбирати айтішникам або фахівцям з діджитал-маркетингу застарілі назви посад», – йдеться в повідомленні Мінцифри.

Щоб розв’язати цю проблему, відомство ініціювало реформування класифікатора професій. За підтримки представників індустрії вже склали новий перелік професій в IT та діджитал-маркетингу, який, за даними Мінцифри, відповідає вимогам європейського класифікатора ESCO, але з урахуванням української специфіки.

Новий класифікатор – що в ньому?

Зараз в новий класифікатор включені 76 професій. У ньому вказується назва професії українською з перекладом на англійську, опис та компетенції такого фахівця, а також код ISCO-08 (міжнародна стандартна класифікація професій).

Наприклад, спеціальність Computer Scientist в Україні звучить як «фахівець з комп’ютерних досліджень», а SMM – менеджер з соціальних мереж.

Представлений новий класифікатор IT-професій в Україні. До нього увійшли 76 спеціальностей - news, country, hr Представлений новий класифікатор IT-професій в Україні. До нього увійшли 76 спеціальностей - news, country, hr Представлений новий класифікатор IT-професій в Україні. До нього увійшли 76 спеціальностей - news, country, hr Представлений новий класифікатор IT-професій в Україні. До нього увійшли 76 спеціальностей - news, country, hr Представлений новий класифікатор IT-професій в Україні. До нього увійшли 76 спеціальностей - news, country, hr Представлений новий класифікатор IT-професій в Україні. До нього увійшли 76 спеціальностей - news, country, hr Представлений новий класифікатор IT-професій в Україні. До нього увійшли 76 спеціальностей - news, country, hr Представлений новий класифікатор IT-професій в Україні. До нього увійшли 76 спеціальностей - news, country, hr Представлений новий класифікатор IT-професій в Україні. До нього увійшли 76 спеціальностей - news, country, hr

Перелік ще допрацьовується, і будь-який представник галузі – власник бізнесу або фахівець – може запропонувати нову професію. Варіанти приймають в коментарях до посту Мінцифри на Facebook.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu