Безпека, Новини, Соціальні медіа, Технології, Топ

Рейтинг найбезпечніших месенджерів. Telegram на 5 місці

11 Листопада, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Ресерч-компанія Molfar провела дослідження з метою визначення, які з месенджерів краще захищають дані користувачів. Так, популярний в Україні Telegram виявився лише на п’ятому місці рейтингу безпечних програм для спілкування, а Facebook Messenger – на шостому. Ділимося найцікавішим.

Які месенджери найнадійніші

До найбезпечніших месенджерів, згідно з дослідженням, входять Threema, Wickr, Signal і Wire. Компанія виявила, що вони мають високу надійність криптографічних протоколів та алгоритмів.

У цьому, Threema і Wickr найкраще зберігають дані користувачів – не збирають і надсилають контактну інформацію при анонімному використанні.

На відміну від останніх, Signal обов’язково збирає номери користувачів, а Wire – дані для Google Analytics і зберігає незашифровані локальні дані в desktop-версії.

У звіті Molfar зазначається, що Telegram, Viber, Whatsapp, Facebook Messenger та Discord – не найбезпечніші для користувачів.

Telegram збирає телефонні номери та id, і передає дані спецслужбам на їхній запит. Whatsapp, Facebook Messenger та Discord зберігають дані без шифрування та передають інформацію третім особам та спецслужбам.
Передавати особисту інформацію користувачів закордонним правоохоронним органам також можуть Wickr та Signal.

Одночасно, Whatsapp, Telegram та Facebook Messenger відрізняється обов’язковою прив’язкою номера телефону та закритим програмним кодом. Останні два месенджери не мають наскрізного шифрування у групових чатах.

Виходячи з інформації у звіті Molfar, найбільш захищеним месенджером в 2021 році є Threema. Він також має найкращу функціональність: власні сервери, анонімну реєстрацію та додавання контактів без сервера каталогів. Серед недоліків: закритий програмний код сервера і відсутність повідомлень, що самознищуються.

Як проводилося дослідження

Ключовою групою критеріїв для дослідження Molfar стала безпека даних, що охоплює найбільшу кількість балів. Компанія проаналізувала зовнішні аудити безпеки месенджерів, опитала фахівців у галузі кібербезпеки та обрала 27 критеріїв оцінки, розподілені за групами:

  • Криптографія;
  • Безпека даних;
  • Функціональність;
  • Інше (дата останнього аудиту, методи монетизації, додатковий юридичний захист, наявність звітів про прозорість компанії, вплив зацікавлених сторін).

Для аналізу Molfar вибирала месенджери за однією із трьох ознак:

  • найпопулярніші серед користувачів за рейтингом у AppStore та Google Play;
  • месенджери, які позиціонують себе як анонімні та безпечні для користувачів;
  • рекомендації фахівців із кібербезпеки українських продуктових IT-компаній.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu