Жінки, Новини, Стартапи, Технології

Дослідження: інвестиції в стартапи, започатковані жінками, різко зросли в 2021 році

22 Листопада, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Доповідь «Жінки у венчурній екосистемі» за 2021 рік, яку підготували Beyond the Billion (BTB) та JPMorgan Chase, показала, як пандемія вплинула на обсяг фінансування американських стартапів, заснованих жінками. Про це пише CNBC.

З березня по червень 2020 року, коли в більшості американських штатів діяли наказані урядом карантини, стартапи, започатковані жінками, постраждали в непропорційно більшій мірі, ніж стартапи, очолювані чоловіками.

Протягом цього тримісячного періоду інвестиції в компанії, започатковані жінками, скоротилися на 28,1%, тоді як у компанії, започатковані чоловіками, — лише на 5,4%.

Стійке зростання інвестицій у стартапи з жінками-засновниками розпочалося лише у грудні минулого року. При цьому чоловіки-засновники продовжували спостерігати поступове збільшення потоку правочинів протягом усього року, незважаючи на проблеми, пов’язані з пандемією. Хоча компанії, засновані жінками, закінчили рік із добрими результатами, явна перевага була на боці компаній, очолюваних чоловіками, пише видання.

Однак в 2021 році ситуація змінилася: станом на 30 вересня 2021 року середня оцінка жіночих стартапів на ранніх стадіях за 2021 рік зросла з $30 до $45,5 млн. Для стартапів на пізніх стадіях середня оцінка також збільшилася з $70 млн до $120 млн, що на 69,4% більше, ніж торік.

«Ми стали свідками того, як компанії, очолювані жінками, виявили велику стійкість перед глобальним економічним спадом, — сказала Енн Кернс, віце-голова Mastercard. — Ми допомагаємо жінкам-підприємцям отримувати зарплату, капітал та цифрові технології, тому що вони є рушійною силою глобального зростання та інновацій».

Крім того, у звіті зафіксовано зростання кількості бізнес-ангелів, які підтримують компанії, започатковані жінками, а також кількість жінок-інвесторів, які перебувають «з іншого боку столу» та мають право «виписувати чеки».

В 2019 році, згідно з даними Pitchbook, лише 12% інвесторів у США були жінки. Нині вони становлять 15,4% керівників венчурних компаній, які мають право робити інвестиції. Це збільшення може здатися незначним. Однак у ВТБ пояснюють, що жінки-засновники зазвичай шукають жінок-інвесторів, і шанси компанії, заснованої жінкою, успішно отримати фінансування можуть зрости, якщо в кімнаті присутня жінка-інвестор.

У США також спостерігається зростання жінок-керівників венчурних компаній. Наприклад, у Кремнієвій долині, 17,1% генеральних партнерів — жінки, у Нью-Йорку — 16,8%, у Бостоні —14,5%, а Лос-Анджелесі — 12,9%. До основних областей, де спостерігається зростання кількості венчурних угод, відносять технології, охорону здоров’я та фінтех.

Оскільки 84,6% генеральних директорів у США — чоловіки, а компанії, очолювані чоловіками, як і домінують, зростання кількості компаній, заснованих жінками, помітне і очікується, що наступного року їх стане ще більше, підсумувало CNBC.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu