Новини, Технології

Glovo купує Zakaz.ua. Розповідаємо деталі

30 Листопада, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Іспанський єдиноріг Glovo готується до купівлі українського сервісу доставки продуктів Zakaz.ua. Про це пише AIN.UA, ділимося найцікавішим.

Йдеться про повний викуп бізнесу Zakaz.ua компанією Glovo. За даними AIN.UA, сума угоди становить від $60 млн. до $80 млн.

До операції сторони готувалися кілька місяців.Вперше про потенційні переговори ще влітку 2021 року, але тоді не було деталей. У Zakaz.ua тоді повідомили, що насамперед розглядають можливість залучення інвестицій. Мабуть, пропозиція Glovo видалася більш привабливою.

За скільки купують

Сторони не коментують угоду.

В 2020 році виторг компанії Zakaz.ua склав $85 млн, план на 2021 рік — $128 млн. За даними джерел, подібні компанії купують за ціною 0,5-1 виручки. В Україні через особливості ринку частіше діє саме перший варіант — 0,5 від виручки. Також подібні компанії купують за принципом розрахунку виторгу «один конкретний місяць *12». Виходячи з цього, а також факту, що компанія продовжує зростання на десятки відсотків щорічно, оцінка Zakaz.ua може становити від $60 млн до $80 млн.

Ще один співрозмовник припускає, що ціновий діапазон нижчий – від $50 млн до $70 млн.

Що цікаво, в 2020 році Zakaz.ua залучила 5 млн євро інвестицій. Тоді оцінка компанії не повідомлялася, але, як нам вдалося дізнатися зараз, оцінка Zakaz.ua на той час склала $40 млн.

Чому продають

Наразі сторони не коментують деталі угоди та її причини.

Незважаючи на швидке зростання, Zakaz.ua — все ще бізнес, який потребує додаткових інвестицій. За даними TechCrunch, компанія офіційно залучила близько $9 млн, але основний акціонер – фонд CIG – вказує, що вклав у компанію майже $15 млн за останні кілька років. Це якраз і пов’язано із постійним дофінансуванням проєкту. Для CIG, який зараз активно інвестує у стартапи за кордоном, це не найзручніший проєкт та вдалий вихід із нього – можливість отримати кошти та інвестувати їх в інші проєкти.

До того ж є думка, що частина виплат CIG отримає не кешем, а акціями Glovo. Вони швидко дорожчають і за кілька років фонд зможе добре заробити, продавши і їх.

Навіщо купують

Для Glovo покупка Zakaz.ua — чудовий шанс зміцнити та швидко масштабувати свій бізнес. Компанія розвиває в Україні доставку, а також розпочала відкривати dark stores. Зараз Glovo займає лідируючу позицію з доставки з ресторанів, в той час як Zakaz.ua, за їхніми власними запевненнями, лідер на ринку доставки з супермаркетів. Угода допоможе Glovo акумулювати всі сильні сторони в рамках одного бренду.

Що це означає: відкривати dark stores довго і дорого. Угода дозволить Glovo швидко отримати компанію, яка зможе доставляти товари не зі складів, яких потрібно сотні для великих міст (і час на їх створення), а з супермаркетів, що вже існують, і фактично використовувати вже існуючі напрацювання. Один із інсайдерів ринку припускає, що в плані доставки з ресторанів та магазинів на ринку з’явиться монополіст, перемогти якого буде дуже складно, якщо не неможливо.

Glovo має $1,2 млрд залучених інвестицій. Останній раунд на $500+ млн компанія закрила цього року. У своїх інтерв’ю представники компанії неодноразово вказували, що для них Україна є великим і важливим ринком, тому вони готові багато інвестувати в зміцнення своїх позицій на ньому.

За даними одного із співрозмовників, покупка Zakaz.ua — зрозуміле стратегічне рішення. Ще навесні 2021 року низка стратегічних покупок пройшла по всій Центрально-Східній Європі (1 та 2), тоді ж почалися переговори з українською компанією. Компанія націлилася на цей поки що порівняно вільний регіон, щоб захопити якомога більшу частину ринку, де живуть понад сотень мільйонів людей. У цьому є сенс: нещодавно фінську Wolt викупили за понад $7 млрд. Для Glovo купівля місцевого гравця — вдале рішення: компанія витратить кілька десятків мільйонів євро, але отримає більше сотні капіталізації.

Нагадаємо, за час існування сервіс залучив близько $9 млн інвестицій, остання – на 5 млн євро в 2020 році. Провідним інвестором виступив поточний акціонер Zakaz.ua, компанія Chernovetskyi Investment Group (СIG). Раніше саме CIG інвестував $2,4 млн ще в 2014 році. Самі представники CIG кажуть, що інвестували у компанію понад $10 млн. Компанія заснована в 2010 році, зараз у ній працює кілька сотень людей.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu