Життя, Кар'єра, Новини, Поради

Сам собі свято: як відзначати успіхи, коли працюєш віддалено

30 Листопада, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Автор-фрілансер Кейлі Мур ділиться секретами, як підтримувати мотивацію під час роботи з дому.

За майже вісім років віддаленої роботи я відчула свою частку злетів і падінь, працюючи на самоті. Для мене переваги віддаленої роботи є величезними. Я сама вибудовую графік, співпрацюю з командами по всьому світу, і здебільшого роблю це прямо в піжамі.

Але віддалена робота має й зворотні сторони — ізоляцію та самоту, які з нею пов’язані. В 2020 році величезна кількість людей перейшла на віддалену роботу, тож не тільки я відчуваю обидві сторони однієї медалі. Замість поїздок на роботу і назад ми рано вранці підключаємося до системи і розгрібаємо електронні листи пізніми вечорами. Загалом усе це призводить до того, що в пандемію з дому ми в середньому працюємо на годину довше, ніж в офісі.

Без чіткого фізичного кордону між роботою та особистим життям фахівцям (включаючи мене) стає важче, ніж будь-коли, знайти правильний баланс. Опитування TELUS International 2020 року показало, що четверо з п’яти працівників мають труднощі з тим, щоб відключатися від роботи на ніч, а майже половина опитаних відчувають себе менш психічно здоровими, працюючи з дому.

Крім того, що віддалена робота приносить проблеми із психічним здоров’ям, вона ще позбавляє колег зв’язків один з одним. Як віддалені співробітники можуть відчути себе зацікавленими учасниками команди, коли особисте спілкування практично відсутнє?

Це особливо очевидно при досягненні якихось знакових показників чи орієнтирів. Неможливо відсвяткувати з колегами недавнє підвищення, а керівник не поплескує по спині за добре виконану роботу. Прикро завершувати великий проєкт чи долати важливу віху, коли поряд немає нікого, хто за вас порадувався. Без будь-якої зовнішньої оцінки легко відчути себе відірваними від роботи чи втратити мотивацію. Ось чому так важливо брати святкування своїх здобутків у свої руки. У своїй кар’єрі я це реалізувала і змогла змінити життя на краще.

Плануйте свій щорічний корпоратив

Щороку я намагаюся вигадати якесь особливе святкування успішної роботи, оскільки важливі досягнення часто залишаються непоміченими в команді, що складається з однієї людини.

Свій восьмирічний ювілей віддаленої роботи, що наближається, я вирішила відсвяткувати в спа-салоні Four Seasons в Сент-Луїсі. День релаксу став головною нагородою за важку роботу багато тижнів.

Хоч би як важко було відкласти роботу на цілий день, коли список справ переповнений, для мене було важливо знайти час, щоб відсвяткувати цю віху. Більше того, повернення до роботи морально та фізично оновленою, розслабленою та мотивованою того варте.

Якщо спа-день не для вас, виберіть інше заняття, яке вас порадує. Ваше свято — повністю ваш задум. Тільки зважайте на деякі моменти.

  • Активність. Ви бажаєте провести день на пляжі? Чи вирушити у похід на вихідні? Здається очевидним, але якщо скласти список відповідних варіантів, вам буде легше розставити пріоритети та спланувати.
  • Бюджет. Встановіть обмеження на витрати, щоб святкування не викликало фінансових труднощів. Можна визначати бюджет залежно від події —ви отримали підвищення чи, скажімо, нового клієнта.
  • Часові рамки. Скільки часу ви бажаєте виділити на святкування? Цього року я обмежила його одним днем, але можна було влаштувати довгі вихідні або вирушити до ретріту для письменників на кілька днів.
  • Локація. Скільки часу потрібно, щоб дістатися пункту призначення? Я вибрала місце поблизу, щоб заощадити гроші та не витрачати надто багато часу на дорогу.
  • Компанія. Ви хочете провести час наодинці з собою або в галасливій компанії? Цього року після кількох напружених тижнів, сповнених зустрічей, я обрала самотність, але можна було провести час із партнером, членом сім’ї або близьким другом.

Як відзначати успішну роботу менш масштабно

Пам’ятайте, що святкування не обов’язково має бути таким химерним, як день у спа. Відзначати свої успіхи можна і з меншим розмахом:

  • Смакуйте успіхи. Виконавши складне завдання або завершивши проєкт, насолоджуйтесь кількома миттєвостями від екрана. Смакуйте цей момент, поки п’єте пообідню каву або гуляєте з собакою. Повною мірою насолоджуючись позитивним досвідом, ви починаєте цінувати маленькі радощі життя, що сприяє хорошому психічному здоров’ю та благополуччю.
  • Влаштовуйте зустрічі за обідом чи кавою. Ще до пандемії 60% американців зізнавалися, що почуваються «одинокими, обділеними чи позбавленими спілкування». Робота з дому – не вирок. Регулярно влаштовуйте зустрічі з колегами та друзями за обідом або за кавою, де можна обговорити успіхи та підтримати один одного у вирішенні проблем.
  • Знайдіть партнера. Важливо мати партнера, який спостерігатиме за вами та повідомить, якщо побачить у вас ознаки вигоряння. Коли з’являться тривожні сигнали, дозвольте собі відійти від справ та зробити перерву.
  • Не забувайте про перерви. Занадто довга робота – це вірний шлях до катастрофи. «Солопідприємці», незалежні засновники та творчі працівники не мають керівника, який нагадував би їм час від часу про необхідність перерви, тож їм легко впасти в менталітет «завжди у справі». Не перестарайтеся. Влаштовуйте перерви протягом дня. Іноді потрібно психологічно перезавантажуватися та повертатися до роботи свіжими та налаштованими.

За всіх переваг роботи з дому, вона створює низку проблем як для солопідприємців, так і для віддалених співробітників. Регулярно святкуйте досягнення за тиждень, місяць чи рік, щоб відродити свою мотивацію та захиститися від почуття образи чи втоми.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu