Кар'єра, Новини, Поради, Розробникам

6 причин не працювати у ІТ-сфері

09 Грудня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Багато хто мріє про кар’єру програміста. Адже про круті бонуси та плюшки ІТ-сфери знає кожен. Не все так райдужно. Є, принаймні, шість причин, чому співробітникам ІТ-компаній доводиться несолодко. Враховуй їх перед тим, як думати про кар’єру розробника, тестувальника, проектного менеджера або вебдизайнера.

Ненормований робочий день

Незважаючи на те, що в ІТ-компаніях можна безкарно прийти пізніше, ніж звичайно, або перенести робоче місце до себе додому, найчастіше робочий час програміста або проджекту розтягується до ночі. Робота у вихідні або необхідність бути на зв’язку 24/7 – нормальна ситуація у періоди завершення проєкту. Звичайно, політика ІТ-компаній передбачає грошове заохочення за переробки. Але ментальний стан і здоров’я все ж таки краще поставити на перше місце.

Здоров’я

Достатньо передбачуваний мінус роботи в ІТ-сфері. Ти буквально завжди перебуваєш за ПК. Екранний час програміста може бути понад три тисячі годин на рік. Крім того, така робота вимотує морально. Думковий процес стає системним. І навіть у вільний від роботи час мозок опрацьовує інформацію. Тому більшість розробників — це закриті, сконцентровані на «чомусь своєму» люди. Але така чи навіть явніша профдеформація може відбуватися з фахівцями будь-якої сфери.

Інтровертів більше тут не чекають

Раніше програмування було для гіків — однодумців чи одинаків, які не намагалися бути зручними. Вони не замислювалися на актуальну сьогодні тему Soft Skills, а просто робили свою справу. Сьогодні інтроверт не зможе працювати в офісі ІТ-компанії. Насамперед, HR-фахівець перевіряє кандидата на комунікабельність, стресостійкість та сумісність із колективом. Тому що сучасне програмування — це щільна робота з колегами, взаємодія з командою та, крім того, необхідність брати участь у мітапах та тимбілдінгах.

Нові співробітники

Якщо ви колись були незадоволені тим, що у вас змінювалися колеги або штат ріс дуже швидко і ви не встигали запам’ятовувати імена співробітників, то ця робота не для вас. ІТ-сфера лідирує у плані плинності та конкуренції. І керівництво зазвичай не користується правилом прийому працювати насамперед кандидатів зі своєї країни. Великим компаніям нічого не варто перевести співробітників з-за кордону. Це нескінченний ринок, де немає незамінних професіоналів.

Складність роботи та висока відповідальність

У ІТ неможливо один раз навчитися щось добре робити. Програмістові, вебдизайнеру або іншому фахівцю потрібно постійно пізнавати нове та прогресувати. Робота справді важка і потребує високих енерговитрат. Часто складні завдання необхідно виконати у стислий термін. Програмісти з рангом вище відповідають за колег і постійно правлять чужі помилки.

ІТ – це бізнес

Сучасна ІТ-індустрія – це бізнес. Адже компанії заробляють величезні гроші. Часто розробники не роблять нічого корисного для довкілля та людей. Тому якщо ти альтруїст, який просто втомився на роботі, не поспішай на курси програмування з нуля. Багато айтішників неохоче виходять за межі своїх професійних інтересів.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu