Книги, Новини, Розробникам, Технології

Кращі книги з JavaScript 2021 року

13 Грудня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

JS – як і раніше одна з найпопулярніших мов програмування, якщо не найпопулярніша. Принаймні у сфері веброзробки без неї не обійтися. Не дивно, що постійно виходять нові книги з JavaScript, а також заново видаються старі.

У цій статті ми зібрали кілька таких книг, що вийшли 2021 року. До цієї добірки увійшли книги з JavaScript як для початківців, так і для досвідчених програмістів.

Сучасний JavaScript для нетерплячих

Купити в Rozetka

Автор: Кей С. Хорстман. Рік видання: 2021. Мова: російська.

Кращі книги з JavaScript 2021 року - tech, developers, news, knygy
Ця книга не для новачків у програмуванні, тут немає пояснень базових речей. Також вона не для JS-програмістів, які бажають освоїти нові, сучасні стандарти (таких книг також вистачає).

Кей С. Хорстман – пропагандист Java, заслужений професор інформатики в університеті. Він поставив собі за мету написати книгу по JavaScript для тих, хто взагалі займається розробкою іншою мовою (наприклад, Java, C, C# або C++), але хотів би швидко освоїти JS в його сучасному вигляді, без історичних екскурсів.

Для чого це може знадобитися?

Річ у тім, що інтерфейси програм часто розміщуються в Інтернеті, а JS підтримується всіма браузерами. Тому навіть у програмістів, які в принципі працюють іншими мовами, періодично виникає необхідність написати щось на JavaScript.

Варто також зазначити, що книга – саме про мову JavaScript, так що ви не знайдете в ній інформацію про специфічні інструменти та фреймворки. Зате в ній є окремий розділ, присвячений TypeScript.

JavaScript. Повне керівництво

Купити в Rozetka

Автор: Девід Фленаган. Рік видання: 2021. Мова: російська.

Кращі книги з JavaScript 2021 року - tech, developers, news, knygy
Девід Фленаган – відомий автор книг з JavaScript, а також програміст в Vmware.

Ця книга — товсте та докладне довідкове керівництво. Автор розглядає саму мову JavaScript, а також API-інтерфейси JS, реалізовані в браузерах та Node.

«Книга з носорогом» призначена для читачів, які мають досвід у програмуванні та бажають вивчити ще й JavaScript. Також вона буде цікава JS-розробникам, які бажають глибше зануритися в цю мову.

2021 року вийшло вже 7-ме видання праці Фленанагана.

JavaScript з нуля

Автор: Кірупа Чиннатхамбі. Рік видання: 2021. Мова: російська.

Кращі книги з JavaScript 2021 року - tech, developers, news, knygy

Кірупа Чиннатхамбі займається популяризацією веброзробки ще з 1999 року. Тоді він почав публікувати навчальні статті на власному сайті. Тепер він автор не лише статей, а й кількох книг. Також він викладає навчальні ролики на YouTube.

Як випливає з назви, ця книга призначена для початківців. Особливо варто відзначити, що вона написана легкою мовою та з гумором, так що читати буде цікаво. А для кращого розуміння концепцій до книги включені інформативні та смішні ілюстрації та приклади коду.

Розробка на JavaScript

Автор: Адам Д. Скотт. Рік видання: 2021. Мова: російська.

Кращі книги з JavaScript 2021 року - tech, developers, news, knygy

Адам Д. Скотт – провідний веброзробник у Бюро фінансового захисту споживачів у США, займається створенням відкритих вебдодатків. Крім цього він багато років займався навчанням та складанням навчальних планів з технічних дисциплін. Загалом, можна сказати, це ідеальний спеціаліст із викладання веброзробки.

Займаючись викладанням, Скотт помітив, що багато людей краще навчаються, коли створюють щось. Тому його книга «Розробка JavaScript» — практичне керівництво. Воно призначене для людей, знайомих з HTML, CSS та JavaScript, але поки що не вміють використовувати ці знання для створення цих додатків.

Читаючи цю книгу, ви розберетеся в принципах сумісності різних частин програми, завдяки чому зможете будувати чудові програми.

Ви навчитеся створювати API з використанням Node, Express, MongoDB та Apollo Server, познайомтеся з React. Потім перейдете до створення вебдодатків за допомогою React, Apollo Client та CSS-in-JS, а також програм на Electron. Мобільна розробка теж є в плані: ви навчитеся використовувати React Native та Expo для розробки програм для iOS та Android.

Javascript для глибокого навчання

Автори: Франсуа Шолле, Ерік Нільсон, Стен Байлесчі, Шенкуінг Цей. Рік видання: 2021. Мова: російська.

Кращі книги з JavaScript 2021 року - tech, developers, news, knygy
TensorFlow.js – перша повнофункціональна бібліотека для створення нейронних мереж на JavaScript. Вона надає безліч можливостей у сфері машинного навчання, а книга Шолле може стати гідом цих можливостей.

Читаючи цю книгу, ви познайомитеся з API TensorFlow.js і дізнаєтеся, як його застосовувати для введення, обробки та форматування даних, для створення та завантаження моделей, а також для виконання виводу, оцінки та навчання.

У книжці докладно розглядаються основні поняття машинного навчання. Все пояснюється на прикладах коду на JS, із застосуванням псевдокоду та схем. Всі приклади мають відкритий код, тому ви зможете експериментувати з ним.

Але Шолле не зупиняється лише на основах ML. У книзі також є інформація про нові теми: переклад тексту, генеративних моделях та навчанні з підкріпленням.

Книга призначена для досвідчених JavaScript-програмістів, які хотіли б спробувати свої сили у машинному навчанні.

JavaScript для професійних веброзробників

Автор: Метт Фрісбі. Рік видання: 2022. Мова: російська.

Кращі книги з JavaScript 2021 року - tech, developers, news, knygy

(Це не книга з майбутнього, як часто жартують наші читачі. Просто видавництва ближче до кінця календарного року ставлять уже новий рік видання. Тож, фактично, книга випущена 2021-го, хоча написано, що 2022-го).

Метт Фрісбі має великий досвід веброзробки (більше десяти років). Був першим інженером стартапу Y Combinator, працював у Google.

У своїй книзі Фрісбі дає повний опис еволюції JavaScript від перших реалізацій до сучасних можливостей. Особливості мови розуміються дуже докладно. Не дивно, що книга вийшла такою об’ємною: понад тисячу сторінок!

Книга призначена для досвідчених розробників, які володіють іншими мовами програмування, та для веброзробників, які бажають вдосконалити свої програми.

Початківцям у JavaScript, які хочуть вивчити мову більш прискіпливо, книга теж сподобається. Але знання основ програмування та базові навички розробки є обов’язковими, без них вам буде складно зрозуміти цю книгу.

The Joy of JavaScript

Автор: Luis Atencio. Рік видання: 2021. Мова: англійська.

Кращі книги з JavaScript 2021 року - tech, developers, news, knygy

Книга для програмістів середнього та просунутого рівня. Тобто. для тих, хто вже опанував основи мови, але хоче підняти своє розуміння його особливостей на новий рівень. По ідеї, це має дозволити їм почати отримувати справжню насолоду від програмування JavaScript. (“The Joy of JavaScript” буквально перекладається як “Радість JavaScript”).

Читаючи цю книгу, ви дізнаєтеся, що JS може запропонувати розробнику сам собою, без сторонніх бібліотек і фреймворків.

Автор зачіпає основи JavaScript лише побіжно, приділяючи більше часу просунутим темам, так що новачкам ця книга не підійде.

JavaScript Cookbook

Автори: Adam D. Scott, Matthew MacDonald, Shelley Powers. Рік видання: 2021. Мова: англійська.

Кращі книги з JavaScript 2021 року - tech, developers, news, knygy
«Книга рецептів» пропонує готові рішення для найпоширеніших завдань програмування. Також у ній розбираються підходи до створення програм, що працюють у будь-якому браузері.

Книга призначена для розробників, які шукають вирішення конкретних проблем, пов’язаних з JavaScript. Її можна читати від кірки до кірки, вбираючи знання і знайомлячись з порадами з різних тем. Але оскільки проблеми, що розбираються, розбиті за категоріями, книгою можна користуватися і як довідником.

У першій частині книги автори дають рецепти із застосування самої мови JavaScript. Друга частина присвячена JS в його природному середовищі: в браузері. У третій частині розбираються питання, пов’язані з Node.js.

Learning PHP, MySQL & JavaScript

Автор: Robin Nixon. Рік видання: 2021. Мова: англійська.

Кращі книги з JavaScript 2021 року - tech, developers, news, knygy
Книжка для тих, хто хоче навчитися створювати динамічні сайти. Наприклад, вона підійде вебмайстрам та графічним дизайнерам, які вже намагалися створювати статичні сайти або користувалися CMS типу WordPress, але хочуть підняти свої навички на новий рівень. Також ця книга стане в нагоді студентам та нещодавнім випускникам вузів і, звичайно, розробникам-самоукам.

Передбачається, що читач знайомий з HTML і може створити простий статичний сайт, але не має знань щодо PHP, MySQL, JavaScript, CSS або HTML5. Втім, якщо ви знайомі з останніми, читання книги буде простішим.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu