Криптовалюти, Новини, Технології

Не тільки цифрове мистецтво: 5 практичних способів використання NFT

13 Грудня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Сьогодні більшість людей асоціюють NFT з ексцентричною спільнотою та переоціненими цифровими картинками. Але криптоентузіасти вважають, що історія NFT тільки починається, і незабаром з’являться більш практичні варіанти використання токенів. Хоча такі сценарії ще далекі від масових, технологічні компанії вже почали пропонувати продукти та послуги для їх реалізації.

Віртуальна мода

Як би це важко було уявити, одного разу права володіння у віртуальному світі можуть стати такими ж важливими, як і в реальному світі. NFT, що підтверджує право власності на ділянку цифрової землі, може бути так само важливим, як і документ на будинок у фізичному світі.

«NFT (або їх похідні) нададуть права на цифрову власність мільярдам людей, – каже співзасновник Animoca Brands Ят Сіу. — Це майно включатиме як цифрові, так і фізичні товари та інформацію всіх видів».
Модні бренди вже створюють цифрові двійники реальних продуктів, які вони продають.

Не тільки цифрове мистецтво: 5 практичних способів використання NFT - tech, news, kryptovalyuta

Ось як це може працювати: припустимо, Yves Saint Laurent продає вечірню сукню за $5 тисяч в одному зі своїх магазинів. Одночасно покупець отримує спеціальний NFT, цифрову копію сукні, яку можна надіти на свій аватар під час прогулянки Roblox, Fortnite або іншим ігровим світу. Можливо, все відбуватиметься навпаки: спочатку буде придбано цифрову копію сукні, що потім надасть покупцеві право власності на фізичну сукню.

“Покоління Roblox і Fornite шукатиме бренди, які поєднують реальне і нереальне, щоб вони могли показати це друзям”, – каже виконавчий креативний директор RGA London Нік Прінгл.

Вічні веб-домени

Одна з перших турбот компанії, яка починає онлайн-бізнес, – вибір домену сайту.

Проста URL-адреса, що запам’ятовується, може істотно вплинути на маркетинг сайту та його товарів. Через цю і обмежену кількість доступних розширень адрес деякі доменні імена стали дуже дорогими. З тієї ж причини деякі займаються «перехопленням доменів»: чекають, поки закінчиться термін реєстрації популярних доменних імен, потім поспішають перекупити URL-адресу, перш ніж власник дізнається, що сталося.

CEO Unstoppable Domains Метью Гулд розповідає, що тепер можна купити або зареєструвати доменне ім’я як NFT на блокчейні (і зберігати його у своєму криптогаманці) замість того, щоб отримувати його у реєстратора, такого як Network Solutions або GoDaddy. Із доменними іменами на основі блокчейна з’являється цілий новий набір доступних доменів верхнього рівня, наприклад .crypto та .bitcoin.

Гулд пояснює, що реєстратори NFT-доменів, такі як Unstoppable Domains, стягують лише разову плату за ці домени. Коли оператори сайтів зможуть безпосередньо купувати доменні імена та володіти ними вічно, їх більше не можна буде перехопити. Однак деякі вважають, що оскільки домени блокчейна децентралізовані та досить анонімні, зловмисники можуть застосовувати їх як інструмент для кіберзлочинів.

Ігри Play-to-Earn

Деякі ігри дозволяють користувачам купувати внутрішньоігровий одяг та інші цифрові товари в якості NFT. Наприклад, у грі Epic Fortnite використовують криптовалюту для покупки скінів (нарядів) для аватарів гравців. Це може здатися трохи дивним, оскільки ці покупки не мають жодної цінності за межами гри. Але це має сенс для мільйонів геймерів.

Насправді NFT не обов’язково повинні залишатися всередині гри. Гра Axie Infinity в останні місяці користується великою популярністю, багато в чому тому, що гравці мають шанс заробити реальні гроші, граючи. У грі гравці купують милих цифрових вихованців. Вони можуть вступати у бої між собою, а перемоги приносять власникам токени. Якщо вони запрацюють достатньо, зможуть розмножувати вихованців, щоб створювати нових.

Гравці можуть продавати NFT на внутрішньому маркетплейсі. Зрештою, гравці можуть вивести внутрішньоігрові токени та/або доходи від продажу вихованців з платформи Axie Infinity на відкриті маркеплейси за межами гри, де вони за бажання можуть конвертувати криптовалюту у традиційну валюту.

Справа не лише в цьому. Насправді Axie – це щось середнє між шахами, Dungeons & Dragons та Pokémon Go. Це приклад розробника ігор, котрий знайшов робочу бізнес-модель на основі NFT, яка змушує гравців повертатися. Інші розробники можуть знайти власні формули в цьому жанрі.

Смарт-квитки на заходи

Уявіть, що ви використовуєте біткоїн для покупки NFT, який буде перепусткою на концерт або спортивний захід. NFT може включати твори цифрового мистецтва або інший спеціальний контент від групи або спортивної команди.

Опинившись на заході, можна використовувати NFT, щоб придбати додаткові послуги, наприклад, напої, їжу або футболку. Такі компанії, як TicketMint та Nuarca Labs, запустили платформи для підтримки продажу квитків на базі токенів. Навіть після закінчення заходу NFT може мати таку цінність, яку не можуть мати паперові квитки.


Якщо ви любите збирати квитки на концерти або ігри як пам’ятні речі, NFT можна зберігати в криптогаманці. Якщо це буде подія, що запам’ятовується, NFT може навіть чогось коштувати.

Криптоентузіасти кажуть, що NFT може врешті-решт змінити економіку бізнесу подій.

Зрештою, NFT – це смарт-контракти. Їх можна налаштувати таким чином, щоб прибутки від кожного продажу автоматично розподілялися між зацікавленими сторонами. Місце проведення може отримати 30%, артист чи спортивна команда – 40%, команда прибиральників – 1% тощо. Якщо проводити оплату безпосередньо через блокчейн, можливо організовувати заходи стане простіше. Крім того, це позбавить необхідності в деяких посередниках.

Більш вигідні програми винагород

Гулд розповідає, що музичні гурти, спортивні команди та промоутери дуже уважно стежать за сферою NFT, бо вони розглядають токени як велику нагоду постійно спілкуватися з фанатами.

Оскільки NFT-квиток зареєстрований на вас у блокчейні, організатор концерту чи спортивного заходу може використовувати його для програми винагород, яка пропонує додаткові послуги певним фанатам. Це може означати допуск на закриту вечірку після заходу, допуск на зустріч із командою після гри або подію, організовану офіційним фан-клубом через кілька тижнів після заходу.

Такі заохочення можуть існувати як у реальному світі, так і у віртуальному.

NFT все ще доведеться подолати деякі перешкоди, перш ніж вони будуть готові до масового застосування. Фінансовим регуляторам, можливо, знадобиться чіткіше роз’яснити правила взаємодії з токенами. Суди очікують більше прецедентних суперечок про авторські права щодо NFT. Розробники інфраструктури блокчейна повинні вирішити, як масштабувати використання NFT без шкоди навколишньому середовищу.

Ймовірно, ми зрозуміємо, що NFT узвичаїлися, коли ця абревіатура перестане з’являтися в заголовках. Зрештою, це лише звичайні смарт-контракти, які можуть бути пов’язані з цінним цифровим контентом.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu