Люди, Новини, Технології

8 суворих правил Ілона Маска для працівників

28 Грудня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Ілон Маск досягає колосальних успіхів. Будучи 49-річним підприємцем та виконавчим директором, він революціонізує космічну індустрію за допомогою SpaceX, розвиває технології електромобілів у Tesla, а також просуває нейронауку та транспортну сферу через компанії Neuralink та Boring Company. 

При цьому мільярдер очікує, що його співробітники слідуватимуть тим самим високим стандартам. Ділимося коротким оглядом та зведенням відповідних правил, в основу якого лягли внутрішній електронний лист Маска співробітникам Tesla від 2018 року, а також аналіз низки публічних джерел.

Можна з упевненістю сказати, що Ілон Маск не є прихильником офіційних зборів, бюрократії, ієрархії та будь-якої системи, яка перешкоджає прямій безпосередній комунікації. Він вважає за краще, щоб люди насамперед застосовували до розв’язуваного завдання здоровий глузд. Якщо ж співробітники не відповідають його очікуванням, він може легко розлютитися.

Великомасштабні наради забирають у людей час

“Черезчур масштабні наради являються ярмом великих компаній і практично завжди поступено втрачають ефективність. Не організовуйте масштабні наради, якщо невпевнені, що вони дійсно представляють цінність для всієї аудиторії. І навіть у таких випадках робіть їх стислими”,  —  писав Маск у своєму листі від 2018 року, який став відомий Jalopnik.

Наради повинні проводитись рідко, за винятком екстрених

“Також перестаньте збирати часті наради, якщо тільки привідом не виступає надзвичайна важливість, як тільки важлива пробблема вирішена, частота зустрічей повинна різко скорочуватися”,  — звернення Маска до персоналу.

Якщо ваша присутність на нараді не потрібна  — краще піти

“Йдіть з наради або припиняйте телефонну розмову, як тільки стає очевидним, що цінності ви не приносите. Ваше рішення піти не буде бестактним, бестактним буде вчинок змушувати когось залишатися і втрачати свій час”,  —  з листа Маска.

Уникайте незрозумілого жаргону

“Не називайте в Tesla об’єкти, програми або процеси абревіатурами або бездумними словами. Як правило, все, що вимагає пояснення, перешкоджає спілкуванню. Нам не потрібно, щоб люди запам’ятовували цілий глосарій тільки щаради роботи в Tesla”,  — такоє слова Маска.

Не дозволяйте ієрархічним структурам знижувати ефективність процесів

“Взаємодія повинна відбуватися за допомогою коротких каналів, необхід ним для реалізації задачі, в не по ланцюжку субординації.  Будь-який менеджер, який пробує утвердити звя’зок через субординацію, дуже швидко буде шукати іншу роботу”,  — з внутрішнього корпоративного листа.

Якщо вам потрібно з кимось зв’язатися  —  робіть це безпосередньо

“Серйозним джерелом проблем може бути слабкий зв’язок між департаментами. Вирішити це можна, допустив вільний обмін інформацією між всіма рівнями. Щоб добитися реалізації согласованої дії між департаментами, окремому учаснику потрібно буде звернутися до свого менеджера, який звернеться до віце-презедента, який звернеться до іншого віце-презедента, який поговорить з директором, який свяжеться з менеджером, який звернеться до ще когось, хто, нарешті, виконає фактичну роботу, тоді будуть відбуватися справжні тупі реяі. Для людей має бути у порядку речей вирішувати питання напряму”,  — слова Маска.

Не витрачайте час на дотримання дурних правил

“Намагайтеся завжди керуватися здоровим глуздом. Якщо слідування «правилу компанії» у конкретній ситуації         стає відповідально нелепим і нагадує сюжет мультфільма “Ділберт”, значить правило повинно змінитися, —Маск.

За жодних обставин не допускайте витоків у пресу

У листі, що втік у пресу у травні 2019 року, Маск виступав проти витоку інформації в пресу за будь-яких обставин.

“Як співробітник і учасник спільної справи, кожний з нас відповідальний за збереженість інформації і технології, які ми використовуємо і щоденно генеруємо,— слова Маска.

“Компанія Tesla буде проводити заходи проти тих, хто неузгодженим шляхом розголошує приватну бізнес-інформацію або порушує обов’зки про нерозголошення. Можливі заходи включають звільнення співробітника, вимоги зачиненого збитку і навіть судові позови”,  — заключив він.

Далі Маск наводить список прикладів, у яких персонал Tesla звільняли за розголошення інформації, зокрема через соціальні мережі.

Маск відомий своєю лютістю

Ілон Маск настільки схильний до спалахів гніву та різких звільнень, що співробітникам Tesla рекомендувалося не наближатися до його столу, щоб не потрапити під гарячу руку та не втратити роботу  —  інформація зі статті Wired від 2018 року.

Tesla заперечили доповідь Wired як “надмірно драматичну і роздуту”, але при цьому підтвердили, що “Ілон і ланка компанії, що управляє, іноді приймають непрості рішення про звільнення людей, які не відповідають необхідним якостям”.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu