Кар'єра, Новини, Поради

Як змінити професію у 2022 році

29 Грудня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Зміна професії – серйозне та непросте рішення, особливо якщо вам не вистачає досвіду у новій сфері. Однак, якщо ви зайшли в глухий кут на поточному місці та вже відчуваєте ознаки вигоряння, то, ймовірно, краще почати діяти. Зараз з цим стикаються багато хто: лише у США у вересні 2021 року 4,4 млн співробітників звільнилися зі своєї роботи.

Ось кілька порад для тих, хто готовий зробити цей крок та змінити професію у 2022 році.

Змиріться з ризиком

Якщо ви збираєтеся перейти в нову сферу, необхідно реалістично оцінювати ризики. Поставте собі такі питання.

  • На який рівень ризику ви готові піти?
  • Як ви реагуєте на невідомі обставини, які можуть спрацювати (чи ні) на вашу користь?
  • Чи тримаєтеся ви за поточну роботу просто тому, що боїтеся нестабільності?

Зверніться до людей із цієї сфери

Встановіть контакт з людьми з індустрії, в якій ви хочете працювати, це підвищить ймовірність того, що ви отримаєте заповітну посаду. Якщо вам не подобається цей підхід, подумайте про нього як обмін ресурсами.

Один із авторів Fast Company Діна Сміт радить: «Розглядайте нетворкінг як можливість віддавати, а не лише отримувати. У вас обов’язково знайдеться те, що ви можете передати іншим, і, можливо, ви можете запропонувати набагато більше, ніж вам здається».

Нетворкінг може стати ще однією корисною навичкою, яка допоможе вам реалізувати свою мрію. Пам’ятайте, що наступна людина, з якою почнете розмову, може вам у цьому допомогти.
Спеціалізація «Frontend-розробник»

Подолайте кар’єрний застій

Згідно з опитуванням, проведеним у серпні 2021 року, працівники зберігають посаду, яка не приносить їм задоволення, через низьку самооцінку та/або труднощі для того, щоб вибратися з кар’єрного застою.

Намагайтеся відігнати такі думки, як «я їм не підходжу» і «вони не наймуть такого, як я». Один із способів – запитати себе, якого прогресу ви зможете досягти на поточній посаді. Не дозволяйте невпевненості заважати спробувати щось нове. Якщо ви хочете іншу роботу з кращими умовами та більшою гнучкістю, то сформуйте план та дійте.

Покажіть, що маєте необхідні навички

Можливо, вам бракує деяких навичок, щоб почати з середнього рівня в новій галузі. Однак це не означає, що вам нема чого запропонувати – у вас вже є досвід, і ви можете застосувати його на новому місці.

Згідно з нещодавнім звітом LinkedIn Learning, провідна навичка у 2021 році — «стійкість». За нею йдуть «спілкування у розподіленій команді» та «емоційний інтелект». Покажіть менеджеру за наймом, щоб володієте цими навичками. Так ви станете цінним фахівцем незалежно від індустрії.

Тим не менш, не варто ігнорувати ознаки того, що ви недостатньо кваліфіковані для тієї чи іншої роботи. Попрацюйте над своєю адаптованістю: перерахуйте всі перешкоди на шляху до нової посади та подумайте, як ви можете їх подолати.

Один із авторів Fast Company Томас Чамурро-Премузич зазначає, що важливо продемонструвати «цікавість, впевненість та прагнення до покращення».

Оцініть свою фінансову готовність

Щоб зробити такий серйозний крок, як змінити професію, потрібна не лише сміливість, а й стабільне фінансове становище. “Якщо у вас достатньо заощаджень, ви зможете звільнитися, ще не влаштовуючись на нову роботу”, – розповідає Вікі Салемі, експерт з кар’єрного розвитку Monster. Інший варіант – затриматися на поточному місці та у вільний час шукати нове.

Салем також рекомендує враховувати інші витрати, які можуть виникнути після звільнення. Наприклад, медичні послуги та навчання. Подумайте, на який фінансовий ризик ви готові піти і не забувайте враховувати тих, хто розраховує на вашу підтримку.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu