Новини, Стартапи, Технології

Qualcomm купила стартап українця Віталія Гончарука Augmented Pixels

17 Січня, 2022

Не забудьте поширити ❤️

Виробник мобільних процесорів та чіпів для бездротового зв’язку Qualcomm придбав українську стартап-компанію Augmented Pixels Віталія Гончарука. Сума угоди невідома. Про це пише ITC.UA,  ділимося найцікавішим.  

«У нас у AVentures Capital чудова та довгоочікувана новина, ми зробили exit з нашої першої інвестиції Фонду та першої інвестиції для стартапу Augmented Pixels у далекому 2013 році. І ось через якісь дев’ять років компанію купив сам Qualcomm. Мої привітання команді Augmented Pixels та Віталію Гончаруку, а також багатьом інвесторам, які, як і ми, повірили в компанію та проінвестували у неї 7 млн ​​дол. протягом цих років», — написав у Facebook Андрій Колодюк, підприємець та венчурний інвестор, засновник та керуючий партнер у AVentures Capital.

Інформація про придбання компанією Qualcomm відображалася на сайті та сторінках у соціальних мережах Augmented Pixels (але вдень 15 січня видалена з ресурсів).

Qualcomm купила стартап українця Віталія Гончарука Augmented Pixels

Програміст Віталій Гончарук родом із Одеси. Він заснував власну аутсорсингову компанію у 2009 році. Потім вона сфокусувалася на розробці технологій навігації у віртуальній та доповненій реальностях (XR), робототехніці. Завдяки напрацюванням Augmented Pixels, дрони та інші роботи орієнтуються у просторі без сигналу GPS.

У 2013 році компанія залучила перший мільйон інвестицій. У 2014 році Augmented Pixels (тоді ще AR23D) переїхала до Каліфорнії для участі у стартап-акселераторі Plug&Play. Водночас Україна залишалася головним центром розробки.

В 2019 році стартап зайнявся розробкою технологій тривимірного картографування і в 2021 запустив платформу для створення 3D-карт GlobalMap.AI.

Клієнтами Augmented Pixels було багато великих міжнародних компаній, включаючи LG, Intel і Qualcomm. Найбільший інвестор Augmented Pixels — український інвестфонд AVentures Capital, також серед інвесторів – українська венчурна компанія ICU Ventures, американська 408 Ventures, російська Steltec Capital, директор з безпеки в Google Нік Білогірський (ранній інвестор Uber, в українські проекти Petcube, Rallyware, Capitan, Ecoisme та People.ai).

Наприкінці грудня 2021 року у Києві зареєстровано ТОВ «КВАЛКОММ УКРАЇНА».

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu