Кар'єра, Маркетинг, Новини, Пресрелізи

Маркетологи – погляд від першої особи

25 Січня, 2022

Не забудьте поширити ❤️

Маркетолог – популярна та затребувана нині професія. В умовах ринкової конкуренції без цього спеціаліста не обходиться жодна сучасна компанія, яка бажає розширити виробництво та підвищити прибутковість.

Але, з іншого боку, спеціальність маркетолога огорнута великою кількістю стереотипів. І люди, не пов’язані з нею прямо, рідко можуть точно сказати, чим у компанії займається ця людина.

Денис Шинкевич, PR-manager компанії LC Work, у межах проєкту «СтереоТипи» провів інтерв’ю з Оленою Мельник – директором із маркетингу в OBOZREVATEL, щоб краще зрозуміти специфіку її роботи.

Багато хто говорить, що вчитися на маркетолога зовсім не обов’язково, адже працює він завдяки інтуїції. Чи це так?

Скажімо, маркетологу без інтуїції працювати складніше. Чи потрібно вивчати чи не обов’язково? Відповім так: вивчати потрібно паралельно із застосуванням.

Маркетинг – така штука, яка змінюється постійно й іноді швидше, ніж того хотілося б. Ти не встиг випробувати якийсь один інструмент та оцінити результати, як уже з’явився інший і його знову потрібно тестувати. Тому вивчати потрібно, але без відриву безпосередньо від професії. Ідея вивчати маркетинг в університеті п’ять років, а потім приходити з цими знаннями та вважати, що ось ти все знаєш, вивчив маркетинг і тепер можеш працювати, не зовсім застосовна до життя. Але я вчила маркетинг п’ять років в університеті, все як годиться. Не можу сказати, що геть усі знання мені не знадобилися і що це було дуже погано. Ні, я не буду тією людиною, яка говоритиме, що це все не потрібно, це неправда. Якщо людина вміє накопичувати знання та застосовувати їх у конкретних актуальних ситуаціях, то все знадобиться. Але ніколи не можна зупинятися, завжди потрібно перебувати в процесі навчання.

Якщо людина зробила вибір бути маркетологом, вона має насамперед усвідомити, що не припинить вчитися взагалі жодної секунди свого життя.

Які завдання у маркетолога у ході роботи?

Якщо коротко: є товар/послуга компанії і є кінцевий споживач, якого вона обрала. Завдання маркетолога – зробити так, щоб одне й інше зустрілися, а далі вже починається магія. Тому що каналів комунікації, способів повідомлення інформації, можливостей зустрітися і місць для цієї зустрічі є мільйон варіантів.

Тут нам на допомогу приходять digital-інструменти та сарафанне радіо як один із потужних інструментів маркетингу в епоху особистого бренду, коли всі дуже дбають про репутацію. І далі, – коли ми знайшли спосіб комунікації, визначили, хто наш клієнт, хто наш кінцевий споживач, коли ми про нього дізналися абсолютно все, коли ми залізли до нього додому і зрозуміли, яким чином він взагалі приймає рішення і як він користується нашим товаром, – ми з’єднуємо канал комунікації, сам меседж, доносимо цінність товару до клієнта. І тут може бути все що завгодно, це залежить від товару чи послуги.

Яка основна місія маркетолога?

Маркетолог – це людина, яка намагається допомогти та може вирішити твою проблему, якщо ти обереш саме запропонований ним спосіб.

З ким із представників інших професій можна порівняти маркетолога?

Мені здається, маркетолог увібрав у себе з усіх професій потроху. Якщо взяти компанію: у нас є товари та люди, які відповідають за те, щоб вони мали певні характеристики. Ми маємо продавців, які безпосередньо продають цей товар клієнтам. У нас є багато сервісів всередині компанії, які допомагають існувати решті.

Маркетолог – це та людина, яка перебуває на стику всіх напрямів. Тому можна сказати, що вона унікальна, оскільки одночасно створює продукти, продає та забезпечує існування та стабільне функціонування компанії.

Сподіваємося, що це інтерв’ю допоможе вам краще зрозуміти, що такий маркетолог, чим він займається і за що відповідає в компанії. Від себе додамо – сьогодні це потрібна і перспективна професія. Спеціалісти-початківці та професіонали зі значним досвідом можуть працевлаштуватися, обравши для себе одну з актуальних вакансій на сайті пошуку роботи LCWork.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu