Бізнес, Люди, Маркетинг, Новини

Кріс Сюй: що відомо про засновника SHEIN

28 Січня, 2022

Не забудьте поширити ❤️

Китайський маркетплейс SHEIN називають “TikTok для ecommerce”. Він відправляє товари до 220 країн Європи, Азії, Америки та Близького Сходу, а у 2021 році обійшов за сумарним продажем у США H&M та Zara. Але успіх був би неможливий без працьовитості та зусиль його засновника та CEO. Розповідаємо про нього докладніше.

Ось лише деякі з досягнень SHEIN:

  • У 2020 році SHEIN став найбільш обговорюваним брендом TikTok.
  • У травні 2021 року додаток SHEIN став найпопулярнішим у категорії «шопінг» у США, обігнавши Amazon (за даними App Annie).
  • У 2021 році мобільний додаток SHEIN зафіксував понад 7 млн ​​активних користувачів протягом місяця тільки в США.

Однією з причин популярності маркетплейсу стали низькі ціни – деякі покупці сумнівалися у справжності товарів та побоювалися, що сайт може бути просто шахрайською схемою. Інші ж буквально зізнаються залежності від нього.

Кріс Сюй: що відомо про засновника SHEIN - news, online-marketing, people, businessКріс Сюй: що відомо про засновника SHEIN - news, online-marketing, people, business

Незважаючи на успіх платформи, його засновник залишається непублічною людиною, інформація про нього є суперечливою.

Що відомо про засновника SHEIN

У мережі практично немає фотографій Кріса Сюя. Імовірно, на знімках зображено засновника SHEIN Кріс (Янтянь) Сюй.

Кріс Сюй: що відомо про засновника SHEIN - news, online-marketing, people, business

Фото в тексті: Not Boring

Він народився у США у 1984 році. Такі дані наведені в прес-релізі 2013 року, хоча згодом представники компанії стверджували, що Сюй з’явився на світ у Китаї.

Майбутній підприємець здобув вищу освіту у Вашингтонському університеті.

Його кар’єра почалася в 2007 році в компанії Nanjing Alldao, де він займався маркетингом та SEO. Але Кріс Сюй розумів, що хоче займатися своєю справою.

Разом із двома співзасновниками вони запустили роздрібний інтернет-магазин весільних суконь. Частки розподілили так: 45% отримав Кріс Сюй, 45% – Ван Сяоху, 10% – Лі Пен. Пізніше компанія повністю перейшла під контроль Кріса.

Згодом Лі Пен розповідав, що Сюй відрізнявся крайньою ощадливістю: він вимагав, щоб витрати на маркетинг були як мінімум на 70% нижчими, ніж у конкурентів, і вже будучи керівником, міг сам витратити цілий день, щоб проаналізувати дані покупців. За спогадами колишнього партнера Сюй ніколи не залишав роботу раніше 23:00.

Зусилля окупилися. Інтернет-магазин приніс солідний прибуток, і в 2008 році Сюй заснував компанію, яка згодом перетворилася на SHEIN. Спочатку Кріс займався розробкою сайту, але пізніше відійшов від технічних завдань і переключився на продаж, маркетинг та стратегію.

Вважається, що саме завдяки засновнику та CEO проєкт відрізняється інноваційністю. Кріс Сюй придумав програму співпраці з фешн-блогерами та бонусною системою, а також почав співпрацювати з дизайнерами з усього світу.

Незважаючи на те, що Сюй у відсутності досвіду в управлінні ланцюжками поставок, він зміг швидко налагодити добрі стосунки з постачальниками. Насамперед, за рахунок своєчасної оплати — для Китаю це велика рідкість.

Фактично головний конкурент майданчика – не Inditex чи H&M, а Amazon. Програмне забезпечення SHEIN поєднує понад 6 тисяч китайських фабрик. Найпопулярніші товари визначаються у режимі реального часу, що дозволяє компанії миттєво розміщувати замовлення та поповнювати складські запаси.

Співпраця з безліччю виробників дозволяє постійно тестувати новинки – іноді партія може становити лише кілька десятків одиниць. За даними Rest of World, у період із липня по грудень 2021 року SHEIN щодня завантажував на сайт 2-10 тисяч нових товарів.

Чому ми так мало знаємо про SHEIN

Кріс Сюй не дає інтерв’ю. SHEIN заробила репутацію компанії, яка ігнорує журналістів, уникає інвесторів та намагається не привертати уваги.

Бренд практично невідомий у Китаї, оскільки орієнтується на експортні ринки. Насправді він ніяк не афішує своє китайське походження – згадок про це немає ні на сайті, ні в офіційних облікових записах.

Чому компанія, широко представлена ​​у соціальних мережах, дає про себе так мало інформації? Причин може бути кілька:

  • складні відносини США та Китаю,
  • критичне сприйняття китайських товарів у споживачів,
  • особливості глобальної бізнес-моделі: у SHEIN немає певного стилю, асортимент є універсальним, і тому компанії не потрібно демонструвати свою ідентичність.

Плани та IPO

Поки що непублічність SHEIN швидше йшла на користь бізнесу. Проте у січні 2022 року видання Reuters розповіло про плани компанії вийти на Нью-Йоркську біржу.

В останні роки китайські регулятори посилюють контроль над бізнесом, а в грудні 2021 року стало відомо, що обмеження стосуватимуться і лістингу китайських компаній на закордонних майданчиках. Вихід на IPO може бути заборонений, якщо спричинить загрозу для національної безпеки, повідомив Bloomberg.

ЗМІ з посиланням на анонімні джерела розповіли, що Кріс Сюй задумався про переїзд до США, щоб уникнути труднощів. У компанії зазвичай утримуються від коментарів.

За прогнозами, SHEIN зможе залучити рекордну суму: минулого року повідомлялося, що компанія орієнтується на оцінку в $47 млрд, але плани довелося відкласти через погіршення відносин між США та Китаєм.

У статті використовувалися такі джерела:

Not Boring

Rest of World

KrASIA

Startup Talky

GET IN STARTUP

Guardian

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu