Життя, Новини, Технології

Що нас чекає в найближчі десять років: чотири передбачення Марка Цукерберга

16 Грудня, 2020

2020 рік був непростим для всіх. Розмірковуючи про майбутнє, засновник і глава Facebook Марк Цукерберг не обмежується короткостроковими перспективами і дивиться більш широко – на найближче десятиліття.

Дорогу молодим

У наступні десять років молоде покоління має отримати більший вплив.

«Проєкт Facebook був задуманий як спосіб дати мілленіалам можливість говорити про важливі для них проблеми, але ці зміни ще не вступили в повну силу. Упевнений, що до 2030 року в політиці побільшає молодих людей, і проблемам клімату, освіти та охорони здоров’я буде приділятися більше уваги», – написав Цукерберг на своїй сторінці в Facebook.

Глава соціальної мережі має намір допомагати молоді за допомогою свого благодійного фонду, зокрема, інвестувати в молодих підприємців, вчених, лідерів і в більш індивідуальне навчання.

Він також робить ставку на малий бізнес. У наступному десятилітті він планує створити комерційні та платіжні інструменти, які дозволять будь-якому малому підприємцю отримати доступ до тих технологій, які до цього були доступні лише великим компаніям. Сьогодні його платформа вже допомагає більш ніж 140 млн підприємствам досягати своїх споживачів.

На його думку, якщо будь-хто зможе продавати продукти через Instagram, спілкуватися і підтримувати клієнтів через Messenger і переводити гроші в іншу країну через WhatsApp, то це створить колосальні можливості в усьому світі.

Інтернет врятує світ

Інтернет дав людям «суперсилу» – бути на зв’язку з будь-якої точки планети, а також забезпечив людині незалежність. Нині глава Facebook запускає масштабний проєкт, реалізація якого дозволить людям з усього світу протягом п’яти років отримати до нього доступ.

«Інтернет врятує від злиднів 160 млн осіб, від безробіття – 140 млн осіб», – заявив Цукерберг з трибуни Генасамблеї ООН.

На думку мільярдера, Світова мережа якнайкраще вписується в програму розвитку ООН, бо дає змогу людям дистанційно знаходити роботу і здобувати освіту.

Що стосується регулювання в інтернеті, на своїй сторінці в Facebook Цукерберг написав, що великим компаніям часто доводиться лавірувати між свободою слова і безпекою, між правом на приватне життя і охороною правопорядку. Для розв’язання цих проблем він очікує в найближчі роки від влади демократичних держав чітких рішень щодо виборів, захисту приватності і боротьби з небажаним контентом. Все більшу значущість також набуватимуть незалежні органи, за допомогою яких суспільство саме зможе вирішувати конфліктні ситуації.

Майбутнє за віддаленою роботою

«Вважаю, в найближчі п’ять-десять років половина наших співробітників зможуть працювати віддалено, але ми збираємося досягати цього поступово», – мільярдер на своїй сторінці в Facebook.

У період пандемії коронавірусу в компанії Facebook провели опитування серед співробітників про те, що вони думають про роботу з дому. Більш ніж половина відповіли, що вони щонайменше настільки ж продуктивні, як і в офісі. Близько 40% співробітників висловили зацікавленість віддаленою роботою на повну ставку. Однак понад 50% хочуть повернутися в офіс якомога швидше. З тих, хто хоче працювати віддалено, близько 75% заявили, що хочуть переїхати.

При цьому, як зазначає Цукерберг, віддалена робота безперечно має не тільки райдужні перспективи. Наприклад, під час самоізоляції батькам було важко, тому що їх дітям довелося замість школи сидіти вдома. Одиноким людям, у яких спілкування з колегами – єдина віддушина, теж нелегко. Коли немає чіткої межі між роботою та домом, знайти правильний баланс між роботою та особистим життям буває дуже складно.

«Мене турбує, що між співробітниками, особливо новоприбулими, ослаблені соціальні зв’язки. Коли всі роз’єднані, є питання і до творчого процесу. Не сумніваюся, що більшість з нас дійсно хотіли б побачити один одного особисто якомога швидше», – пише глава Facebook.

Але у віддаленої роботи є і ряд очевидних переваг. Зокрема, Цукерберг не сумнівається в перспективах віддаленого найму. Практично всі великі компанії шукають кадри в мегаполісах. Таким чином, вони не беруть до виду масу талановитих людей лише тому, що ті живуть за межами великого центру. Широкий доступ до перспективних кадрів зробить компанії, в тому числі Facebook, різноманітнішими у всьому.

«Нові можливості за межами великих міст сприятимуть відновленню економіки – особливо якщо віддалений найм освоять більше компаній. Карантин відкрив ці перспективи », – переконаний Цукерберг.

У міру технологічного прогресу частка повністю віддаленої роботи напевно збільшиться у всіх галузях економіки. Згодом місце розташування буде мати все менший вплив, і люди будуть відчувати себе потрібними, де б вони не знаходилися. До того ж скорочення поїздок на роботу доброчинно позначиться на навколишньому середовищу.

Додаткова реальність зітре нерівності

Цукерберг зазначає, що в попереднє десятиліття найбільший економічний ріст показала технологічна індустрія, і в наступні роки технології продовжать створювати нові можливості.

Головною технологічною платформою 1990-х був настільний персональний комп’ютер, у 2000-х домінувала Світова мережа, а у 2010-х світ завоювали смартфони. Щоразу платформи ставали все більш доступними і природними для взаємодії.

Глава Facebook вважає, що у 2020-х роках смартфон залишиться основним пристроєм для користувачів, але його можливості розширяться за допомогою інструментів доповненої реальності. Поки вони громіздкі і дорогі, але з часом з’являться революційні рішення, які змінять відносини користувачів з подібними технологіями.

«Це буде повноцінний ефект присутності – відчуття, що ви прямо там, з іншою людиною або в іншому місці. Тоді можна буде повноцінно жити, вчитися і працювати де-небудь в затишному місці з дешевою нерухомістю, і контактувати у віртуальній реальності, нівелюючи будь нерівність», – переконаний Цукерберг.

 

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu