Новини, Поради

Філолог назвала 4 складності у вивченні іноземних мов та 4 способи їх подолати

11 Лютого, 2022

Не забудьте поширити ❤️

Філолог, професор Університету Аліканте в Іспанії Марія Мендес Сантос (María Méndez Santos) пояснила, чому так складно вивчати іноземні мови. Вона розповіла про чотири міфи, які спотворюють уявлення людей про те, що потрібно для вивчення нової мови, а також поділилася декількома порадами, як полегшити цей важкий процес.

«Якщо я запишуся на курс, я швидко вивчу мову»

Перший міф, який розвінчує Мендес Сантос, «все, що мені потрібно зробити, щоб вивчити мову, це записатися на мовний курс». За словами філолога, записатися на курс без готовності бути зібраними та дисциплінованими — це те саме, що вірити в диво-дієти, які обіцяють все в обмін на нічого.

“Багато хто записується на курси і розчаровується через два тижні, тому що, обдурені маркетингом, вони думали, що до цього часу вже всі знатимуть”, – говорить Сантос.

«Коли я закінчу курс, я зможу вільно говорити»

Навіть якщо ви присвятите цілий рік вивченню мови, не чекайте, що до його закінчення ви зможете вільно спілкуватися нею. “Якщо ви хочете знати, як представитися, дізнатися час, і вивчити чотири основні фрази, щоб вижити в тижневій поїздці, тоді ідеально”, – іронізує Сантос.

Але якщо ви хочете опанувати мову, вам потрібно витратити набагато більше часу, ніж один курс. Якщо після року навчання ви розчаровані відсутністю прогресу в освоєнні іноземної мови, вам потрібно згадати, скільки років пішло на вивчення рідної мови. “Це дуже довгий процес”, – зазначає Сантос.

«Якщо ви хочете вивчити мову, вам просто потрібно поїхати в країну, де на ній говорять»

Мендес Сантос сказала, що переважна більшість людей, які їдуть до інших країн, щоб вивчити нову мову, зрештою проводять час із носіями своєї рідної мови.

«Подорожі дозволяють розвинути культурну чуйність, навчитися обговорювати різні теми, краще підбирати слова, бути менш прямолінійними та пом’якшувати те, що ви кажете. Ви дізнаєтесь більше сленгу та живої мови. Але вам не обов’язково їхати за кордон, щоби навчитися цим речам. А якщо поїдете, то два тижні буде мало», — наполягає філолог.

За словами Сантос, потрібно як мінімум півтора-два роки старанної роботи, щоб переналаштувати мозок новою мовою і стати білінгвом.

«Якщо хочеш вивчити мову, знайди викладача-носія мови»

Мендес Сантос вважає, що заняття з носієм мови не гарантують, що ви вивчите мову. Можливо, це буде корисно, щоб позбутися акценту або вивчити сленг, але найважливіше викладацькі навички людини.

Експерт не бачить проблеми в тому, щоб знайти педагога-носія мови, але вам потрібно переконатись, що він кваліфікований викладач і що він вів мовні курси у минулому.

4 поради з вивчення іноземної мови

Важливо привести очікування у відповідність до реальності, переконана Мендес Сантос. Вона дала кілька порад щодо вивчення нової мови.

Головне – послідовність

Цілі, які ви ставите, вимагають часу і ви повинні вкластися в цей час. Вам потрібно бути дисциплінованими та послідовними у процесі вивчення мови.

Ставте невеликі цілі щотижня

Позбавтеся завищених очікувань – вони тільки ускладнюють досягнення цілей, і ви починаєте засмучуватися і здаватися. Тому починати краще з малого, із простих завдань, які можна виконати за тиждень чи менше.

Перетворюйте будь-яку перерву на можливість практикуватися

Якщо вам подобається грати у відеоігри, грайте в них іноземною мовою. Те саме стосується будь-яких серіалів або фільмів, які вам подобаються. Ви можете приєднатися до мовних сайтів та організувати зустрічі чи онлайн-чати для практики.

Використовуйте нові висловлювання у повсякденних розмовах

«Білінгви постійно перемикаються з однієї мови на іншу, — пояснює Мендес Сантос. — Отже, якщо, наприклад, ви вчите англійську і хочете запам’ятати слово anyhow, використовуйте його щоразу, коли можете, навіть якщо ви говорите іспанською».

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu