Новини, Технології

Тренди PropTech: як технології змінюють те, як ми живемо, працюємо та інвестуємо

16 Лютого, 2022

Не забудьте поширити ❤️

Незважаючи на ажіотаж навколо віртуальної нерухомості, фізичне житло не втрачає актуальності, залишаючись необхідністю та важливим об’єктом інвестицій. При цьому вона не має проблем — і ось як їх вирішують технологічні компанії.

Вирішення фінансових проблем будівельної галузі

Пандемія стала причиною нестачі робочих рук та збоїв у ланцюжках поставок. Це позначилося на витратах та темпах будівництва, оскільки попит на більшу та кращу оселю продовжує зростати. Компанії намагаються допомогти галузі оцифрувати і цим знизити витрати і прискорити проекти. Одна з областей, яка потребує змін, — фінансова сторона будівництва.

Такі компанії, як CoFi та Built, надають андеррайтинг та видачу кредитів на будівництво. Це дозволяє генеральним підрядникам швидше платити субпідрядникам. Для робочої сили, якій необхідно отримувати зарплату, це одна з найважливіших переваг, зазначає Бен Нарасін із Tenacity Venture Capital. Потім ці компанії зможуть отримувати вигідніші кредити.

Вони також переводять мільярди доларів з того, що було паперовими чеками, на цифрові платежі, говорить Марк Голдберг з Index Ventures.

Ключове слово – безконтактний

За останні два роки змінився фізичний світ, а отже, і технології управління фізичними просторами. Готелі та офіси впроваджують способи, що дозволяють керувати просторами безконтактно та дистанційно. Це забезпечує безпеку співробітників та клієнтів під час пандемії та економить гроші на персоналі.

Також вони використовують технології управління нерухомістю, від контролю доступу, такого як біометрія та апаратне забезпечення для розпізнавання осіб, до програмного забезпечення для віддаленої реєстрації та управління, говорить Зейн Джаффер, партнер Blue Field Capital.

Тим часом агенти нерухомості допомагають покупцям житла залишатися в безпеці під час пандемії, демонструючи об’єкти віддалено. Зміни торкнулися інструментів для покупок вдома, перевірку та інші аспекти.

Ми будемо монетизувати будинки крім іпотеки

Ціни на нерухомість зростають, і знайти житло стало складніше навіть для орендарів. Хтось виявив, що має житло, але не готівкою, і хоче заробляти. Такі компанії, як Point, Unison та Hometap, можуть придбати частку в житлі (скажімо 10%), щоб забезпечити доступ до готівкових грошей як альтернативу кредиту. В інших виникають проблеми з купівлею житла через попит, що зростає.

Divvy Homes та ZeroDown пропонують споживачам інший шлях до домоволодіння – оренду з наступним викупом. У міру зростання відсоткових ставок ці альтернативні механізми фінансування можуть викликати більший інтерес.

Інвестиції в нерухомість стануть доступнішими

Нестача житла та високий попит призвели до зростання вартості житла. Інвестори це помітили. Фондовий ринок волатиний, і тому все більше людей вибирають інвестиції у житло. За допомогою таких сервісів, як Roofstock, індивідуальні інвестори можуть купувати будинки для однієї сім’ї як інвестиції або купувати частки через Fundrise.

Такі пропозиції раніше були доступні заможним інвесторам у фонди нерухомості, але нові продукти роблять ці послуги доступними для роздрібних інвесторів.

Допомога дорослому населенню

Населення планети старіє, і все більше людей хочуть довше залишатися у своїх будинках або не можуть дозволити собі переїхати до будинків престарілих. Це може означати потребу в таких продуктах, як інструменти ІІ для віддаленого моніторингу стану здоров’я людей похилого віку, які повідомлять про падіння, та смарт-пристрої, які можуть виявляти витоки або загоряння.

Також будуть впроваджені послуги на запит, які забезпечать транспортування людей на зустрічі або виконуватимуть домашню роботу. Нарешті, існує потенціал збільшення попиту на продукти VR — у ринковому сегменті, який розробники метавсесвіту, можливо, не розглядають.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu