Бізнес, Війна, Країна, Новини, Спільнота, Стартапи

Українці збирають список місцевих компаній, якими можна замінити програми з росії

06 Травня, 2022

Не забудьте поширити ❤️

З початком повномасштабної війни бізнес по всьому світу відмовляється від співпраці з російськими компаніями. Для українського продукту це чудовий шанс отримати нових клієнтів і вийти на нові ринки.

У цьому допомагає компанія Netpeak, яка створила проєкт #ReplaceRUwithUA. У його межах збирають українські продукти, які можуть повноцінно замінити програмне забезпечення російського походження. Редакція MC.today розповідає, хто це придумав і як компанії перевіряють перед тим, як внести у список.

Українці збирають список місцевих компаній, якими можна замінити програми з росії - startups, community, news, country, vijna, businessУкраїнці збирають список місцевих компаній, якими можна замінити програми з росії - startups, community, news, country, vijna, business

Хто і навіщо придумав проєкт

Ще на початку повномасштабного вторгнення Netpeak разом з Opendatabot зібрали список програмного забезпечення з російським походженням. Це зробили, щоб користувачам було легше зрозуміти, чи варто працювати з конкретним продуктом.

Пізніше засновник Netpeak Group Артем Бородатюк запропонував команді заглибитись у це питання і закликати не просто відмовитись від російського ПО, а й перейти на українські аналоги. 

Артем зібрав команду волонтерів з команди Netpeak Group, і вони почали працювати над списком.

#ReplaceRUwithUA – це сайт, на якому у форматі таблиці зібрали українське ПЗ, яке автори проєкту пропонують використовувати. Окрім назви вказана також категорія компанії (тобто що саме вона робить) та її контакти. Сайт зробили англійською мовою, щоб його було легше поширювати серед іноземних бізнесменів.

У робочому чаті #ReplaceRUwithUA дев’ятеро людей. Але є ще волонтери, які зробили та підтримують сайт. Засновники проєкту хотіли вказати їх на сайті, але ті вирішили залишитися анонімними.

Як відбирають компанії

Перед тим як додати ту або іншу компанію у список, її перевіряють. Фахівці Netpeak у відкритих джерелах шукають інформацію про офіси, юридичних осіб і місце реєстрації. Важливо, щоб у компанії не було жодних зв’язків з рф. 

«З багатьма засновниками українських бізнесів ми знайомі особисто або підтримуємо партнерські контакти, тому можемо впевнено їх рекомендувати. Але якщо бізнес нам не знайомий, ми шукаємо рекомендації», – розповів Артем Бородатюк.

«Замінники» шукають для різних категорій продукту – це і CRM, і SEO-інструменти, і конструктори сайтів, і антивіруси.  

У списку, який почали збирати на початку березня, зараз 54 компанії. Проєкт отримав підтримку від Мінцифри, список продовжують поповнювати. У планах команди – продовжувати наповнювати його та просувати серед підприємців усього світу.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu