Бізнес, Гроші, Новини, Спільнота

Курс долара на рівні 43 грн: прогнози бізнесу на 2023 рік

22 Вересня, 2022

Не забудьте поширити ❤️

За результатами щорічного опитування бізнесу від European Business Association (EBA), керівники компаній закладають вартість валюти в середньому на рівні 43 грн/$ на 2023 рік. Про це повідомляють на порталі EBA.

  • Останні два роки прогнози щодо курсу гривні залишалися сталими на рівні 29 грн/$. За словами Данила Гетманцева, такі очікування майже співпадають з оцінками в прогнозі уряду під проект бюджету на 2023 рік: 42,2 грн/$;
  • 28% директорів розраховують у 2023 році втримати бізнес-показники на нинішньому рівні, а 25% очікують погіршення стану справ у їхнього бізнесу (минулого року таких було тільки 2%).
  • 58% респондентів очікують зростання доходів у гривні. При цьому 31% розраховує на зростання доходів у гривні до 10%. Падіння доходів у гривні прогнозують 31% директорів.
  • 73% запланували підвищення заробітних плат для співробітників, з них 40% підвищуватимуть платню на рівні від 10% до 20%. І тільки 1% компаній планують скорочення заробітних плат у 2023 році, ще 26% залишать їх на поточному рівні.
  • 19% компаній планують нові інвестиційні проекти. 60% компаній планують вкладати в соціальні ініціативи. В середньому бізнес готовий спрямовувати на соціальні проекти близько 8% від доходів, що значно перевищує минулий показник до 3% від доходу компанії.

Як зазначає EBA, цьогорічні результати демонструють погіршення настроїв та прогнозів топ-менеджерів. Проте зростання інвестицій в соціальні ініціативи та підтримка своїх співробітників свідчить про довгострокову прихильність компаній, які хочуть і готові продовжувати роботу в Україні попри найстрашніші виклики, наголошує виконавча директорка Європейської Бізнес Асоціації Анна Дерев’яненко.

Курс долара на рівні 43 грн: прогнози бізнесу на 2023 рік - community, news, groshi, businessКурс долара на рівні 43 грн: прогнози бізнесу на 2023 рік - community, news, groshi, business

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu