Інвестиції, Новини, Підприємництво, Пресрелізи, Стартапи

Як менторська програма може допомогти стартапу: СЕО Knopka про Empowering Future Entrepreneurial Ukraine

15 Грудня, 2022

Не забудьте поширити ❤️

Сертифікація продукту в Європі, розроблена маркетингова стратегія для нордичних країн, нові контакти, нові ринки і згодом, можливо, нові інвестиції. СЕО стартапу Knopka, що пропонує систему автоматизації догляду за пацієнтами для лікарняних ліжок, Іван Осадчий розповів про відкриті перспективи та реальні кроки його стартапу, що стали можливими завдяки перемозі на програмі Empowering Future Entrepreneurial Ukraine. 

Про програму Empowering Future

Empowering Future Entrepreneurial Ukraine — українсько-фінський проєкт, ініційований Ukrainian Future, бізнес-інкубатором Малої академії наук України. Менторська програма від бізнес-лідерів України, Фінляндії та Естонії була одним із перших в Україні (після повномасштабного вторгнення Росії) проєктів підтримки стартапів, продукти та послуги яких можуть допомогти Україні у війні та повоєнній відбудові. Робота над проєктом розпочалася у квітні, тривала кілька місяців і включала 2,5 тижні менторської програми з онлайн-пітчем, переможець якої – стартап Knopka – отримав грант на €10 000 прямого фінансування та понад €30 000 на послуги. Як розповів Іван Осадчий, за півроку після завершення програми, робота продовжується. Але вже можна говорити про суттєві результати:

“Завдяки програмі ми змогли оптимізувати витрати, на захист і сертифікацію нашої системи в Європі; скорегували і змогли сфокусувати наші плани щодо розвитку на ринку нордичних країн. А ще — отримали щонайменше 15 “теплих” контактів з інвесторами і венчурними фондами у Фінляндії через менторів цієї програми. Пряма порада одного з менторів була наступна: якщо ти хочеш залучити раунд  венчурних інвестиції, то потрібно, як мінімум, за півроку потрапити до інвесторів та фондів “на радар”. І завдяки програмі, ми почали це робити. Тому я раджу всім придивитись до майбутньої програми від Ukrainian Future, яка з великою імовірністю буде в 2023 році”, — порадив СЕО Knopka.

Як освоєно грант

Грантові кошти, отримані від генеральних партнерів проєкту — консалтингової компанії Greenstep — команда стартапу спрямувала на сертифікацію свого продукту в Європі. Наразі цей процес на фінальній стадії — сформована відповідна документація і Knopka може готувати маркетинг і маркувати свій продукт, як сертифікована медична система. Щодо сервісних грантів, отриманих від фінських венчурної компанії Liquido.vc., консалтингової компанії Miltton, юридичної компанії Lexia, а також транснаціональної хмарної платформи Amazon Web Services — то наразі вони освоєні не всі. Фіналізований грант лише від Miltton:

“Команда Miltton зробила для нас дві чудові речі. Перше — це маркет-аналіз по кожній нордичній країні, і друге – враховуючи специфіку і проблеми, які є в системі охорони здоров’я на їхніх ринках, вони допомогли нам сформулювати ключові тези і маркетингову історію, яка буде зрозумілою саме їхнім користувачам, їхнім лікарням. Для нас такі дослідження ринку і така комунікація, яку нам вони пропонують, максимально полегшують наступні кроки. Це великий класний результат. Грант від Miltton складав €7 500. Вони працювали з нами кілька місяців. Результатом є прекрасний документ з яким ми вже працюємо”, — розповів Іван Осадчий.

З Liquido.vc. (грант €7 500) робота ще не розпочалася, але, як запевнив СЕО Knopka, вони на контакті і є розуміння того, якою буде співпраця. За словами Івана, їхній стартап планує спочатку зробити “домашню роботу”, щоб не витрачати час венчурного фонду і дати їм якісні результати, які можуть бути вбудовані в інвестиційну стратегію для наступного раунду фінансування. Knopka уже має достатньо здобутків — їхній продукт працює в кількох лікарнях України та Польщі, цього року стартап отримав «срібло» на IT Arena Startup Competition (Львів), презентував свій стенд на MEDICA 2022 (Дюссельдорф) та потрапив до української делегації на Slush 2022 (Гельсінкі). Наявні досягнення, виклики та плани на майбутнє команда планує зібрати в оновлену презентацію, аби інвестори одразу бачили потенційну вигоду від капіталовкладення в інновацію.

Грант на сервіси Amazon Web Services ($10 000), буде використаний пізніше. Щодо гранту на послуги Lexia (€5 000), компанія дала кілька консультацій по торговельним маркам. Knopka планує в рамках гранту почати роботу над сервісною угодою з клієнтами та, можливо, за додатковий кошторис пропрацювати партнерську та дистрибуційну угоди, які наразі потребують якісного юридичного оформлення. Як розповідає Іван, компанія Lexia надала їм вичерпний перелік того, що з юридичних документів має бути підготовлено перед раундом інвестицій — свого роду шпаргалка на 30+ пунктів, яку наразі готує стартап, щоб у майбутніх інвесторів були відповіді на всі запитання.

“На медичній виставці у Німеччині ми познайомились з фінською потужною компанією-виробником датчиків пульсу, пізніше домовились з ними про співпрацю: разом пропонувати лікарням захист пацієнтів по медичному виклику. Це наш уже реалізований функціонал, коли медсестра бачитиме, що з пацієнтом щось не так, зможе контролювати його пульс. А останнє ця компанія  робить максимально професійно — у них десятки років експертизи у побудові таких рішень, вони є світовим гігантом із таких девайсів і систем. Ми плануємо з ними контракт, і я думаю, якраз Lexia може в цьому нам допомогти. Тут нам теж допомогла програма Ukrainian Future, бо ми би значно більше часу і грошей часу витратили, щоб зрозуміти, до кого звернутися за юридичним супроводом у Європі”, — вважає Іван Осадчий.

Зустрічі на Slush 2022

На Slush 2022 Іван мав нагоду поспілкуватись з Мікко-Пекка Ханскі — очільником одного з найвідоміших у Фінляндії фондів страхування Yleinen työttömyyskassa YTK та засновником інвестиційної компанії Ministry of Good Spirit — спільноти, що надала призерам фінального пітчу програми €10 000 прямого фінансування. Мікко-Пекка, а також Ханнеле Меннала (фахівець з бізнесу, член Дорадчої ради Ukrainian Future), та Віталій Лісовий (директор бізнес-інкубатора Ukrainian Future) є засновниками українсько-фінського проєкту підтримки стартапів Empowering Future Entrepreneurial Ukraine.

“Мікко-Пекка приходив на наш side-event, я розповідав йому про нашу діяльність, говорили про українські стартапи, чому в них треба інвестувати зараз. Ми відчуваємо величезну підтримку з його боку. Він бачив результати учасників програми — наші результати, результати Ігоря Клименка (СЕО стартапу Quadcopter mines detector — квадрокоптера-міношукача для дистанційного виявлення вибухонебезпечних предметів, кращого студента світу за версією Global Student Prize — ред.). Мені здається, що це вразило, мотивувало його інвестувати свій час в знання і нетворкінг для інших українських стартапів з різних галузей”, — вважає Іван.

Він переконаний: завдяки ініційований українським бізнес-інкубатором програмі Empowering Future Entrepreneurial Ukraine, у Фінляндії побачили, що є сенс давати шанс українським стартапам. І сподівається, що приклад стартапу Knopka надихне українські стартапи до участі в наступних подібних проєктах. Адже їхня історія, розпочата на менторській програмі Empowering Future Entrepreneurial Ukraine влітку 2022 року, ще триває:

“Я думаю, що результати цієї менторської програми, яка тривала 2,5 тижні, будуть “випромінювати” нам ще щонайменше до літа 2023 року — це я безпосередньо про ті кроки, які є наслідком Empowering Future. Ми завжди будемо пам’ятати, що наш стартап є результатом, в тому числі, підтримки цієї програми і менторів, яких вона нам дала. І ми закликаємо всі стартапи не гаяти часу і слідкувати за всіма оновленнями, бо Ukrainian Future бере за руку і веде туди, куди треба”, — підсумував співзасновник і CEO Knopka Іван Осадчий.

Ukrainian Future

Бізнес-інкубатор Малої академії наук України, є першим в Україні асоційованим членом IASP – всесвітньої мережі наукових парків і зон інноваційного розвитку, а також має статус  інноваційного хабу GIST – глобального інноваційного проєкту науково-технічних ініціатив Державного департаменту США. Ukrainian Future — входить до складу Малої академії наук України, де щороку навчаються 150 000 талановитих дітей з усієї України, за рік вони генерують понад 1000 ідей та винаходів. Ця національна програма була заснована в 1964 році і перебуває під егідою ЮНЕСКО.

 

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu